Майстер-клас у Косові. в блозі Майстер-клас від Лілі · від Ліля Тєптяєва · додано 22.06.2012 02:29

Друзі, нещодавно мала майстер-клас у Косові, а точніше — у стінах Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Ініціатором майстер-класу виступив викладач інституту — Віталій Сенькович, і активним організатором та координатором зустрічі була викладачка — Ганна Фартушинська.

Як вже склалося традиційно, разом з студентами ми працювали над листівками, використовуючи витинанку та паперову пластику. В основному, були присутні студенти інституту різних курсів та відділів, і як завжди — було весело і цікаво.

На зустрічі згадали історію листівок та поштівок, поговорили про листівки ручної роботи, розглянули зразки листівок, які я привезла із собою, і звичайно, кожен виготовив свій зразок листівки.


До речі, щодо історії листівки ручної роботи: перша згадка про такі листівки датується близько 500 років до нашої ери. У ті часи листівки представляли собою листи папірусу, які розцінювалися єгипетськими і китайськими культурами, як вияв добробуту і прояв доброзичливості. Звичайно, ці листівки були зроблені вручну і, по суті, були першими "hand made" листівками.

А у Європі листівки з'явилися набагато пізніше, десь у 15 столітті. У той час не було пошти, і тому листівки доставляли до людей особисто. Через це процес дарування вітальних листівок в Європі був надзвичайно дорогий, і лише досить заможні люди могли дозволити собі обмінюватися ними.

У США перші листівки були випущені в 1893 році, і зовсім не призначалися для надсилання поштою — їх продавали як сувеніри. А якщо під листівками розуміти не тільки поштові картки, але і картки для відкритих листів, або ж "greeting cards", то виявиться, що вік листівки давніший, аніж прийнято вважати. Сама рання вітальна картка, яку зберігає Британський музей в Лондоні, датована XV століттям, тобто часом початку друкарства в Європі.

З появою друкованих вітальних листівок про "hand made" листівки надовго забули. Лише на початку 90-х у Європі та Америці почали з'являтися фірми, що виготовляли листівки ручної роботи на промисловому рівні. Популярність "нового" виду продукції швидко зростала. І, нарешті, на початку 2000-х перші фірми з виробництва "hand made" листівок з'явилися в Україні.

А на своїх майстер-класах я, зазвичай, пропоную створювати подарункові листівки нестандартної форми — не прив'язаної до розміру поштового конверту. І наголошую на тому, що найкраще дарувати їх не за допомогою пошти, а з рук в руки, разом з щирою усмішкою і теплими словами. Повірте — ваша особиста увага, яку ви втілите в роботі власними руками, і позитивні емоції при даруванні листівки — ніколи не залишаться поза увагою!

А ось і фотографії з майстер-класу, за які дякую Христині Стринадюк.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.