Блог Майстер-клас від Лілі

Тут усі мої майстер-класи. Бери ідею за роги! Творчих успіхів!

 • Урок флористики в коломийській школі від Ліля Тєптяєва · додано 20.11.2015 15:45

  Осінь тішить нас не лише своїми барвами, але й матеріалами для творчості. От і ми з учнями 2-А класу ЗОШ №6, як і минулого року в цей час, вирішили "витворити" щось осіннє і веселе. Пройшов рік, першачки підросли, а нам так само цікаво працювати разом, як і раніше. Правда, цього разу ми працювали не з кольоровим папером, а займалися флористикою — створювали веселі аплікації з природних матеріалів, висушених листочків і пелюсток квітів.

  2-А клас і флористика
  2-А клас і флористика
 • "Осіння листівка" або "Яблунька" від Ліля Тєптяєва · додано 26.10.2014 19:01

  Не секрет, що для розвивання у дитини навичок до читання, лічби та письма діток не слід обмежувати у їхньому бажанні малювати, вирізати, ліпити, клеїти, складати мозаїку (в тому числі пазли) та конструктор. Ось тому уроки праці та малювання не менш важливі, аніж математика, читання та письмо. А зробити ці уроки цікавішими можна різними способами, наприклад залучаючи до проведення уроку нових людей з цікавими ідеями.

  Саме з цієї причини я провела урок праці в 1-А класі Коломийської ЗОШ №6 (такий собі майстер-клас для першачків). Дітки невеличкі, без необхідних навиків роботи з папером, тому весь процес був не так щоб дуже творчим, швидше експериментальним та заохочувальним. Зате, брак дитячої підготовки з лишком компенсувало безстрашне завзяття до чогось нового та сильне бажання зробити своїми руками повноцінну листівку для подарунку комусь з рідних. Ще й тема така актуальна — "Осіння листівка" або "Яблунька".

 • Зимова листівка зі сніговиком від Ліля Тєптяєва · додано 24.02.2013 21:38

  Зима прямує до свого логічного завершення і ми з нетерпінням чекаємо весну, і тут самий раз було б розмістити якийсь МК з весняною листівочкою, але ж ні — викладаю МК із зимовою. )) Просто так склалося, що майстер-клас відбувся, а фото-звіт затримався. А от сьогодні якраз руки дійшли до цієї справи, і доки не опустилися — викладаю коротенький звіт МК.

  Цей зимовий майстер-клас проводився в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського для групи учнів з Коломийської дитячої художньої школи та Нижньовербізької школи. Пройшов на "ура", тож є що показати і розповісти — може комусь згодиться.

  Від самого початку планувалося створити нескладну зимову листівку (десь на годинку-півтори роботи) якоїсь простої форми, але з родзинкою. Тому за формою і конструкцією листівка була нескладною, а декор створювали за рахунок ажурних витинанок з дрібними елементами паперової пластики. Уся наша творча компанія (діти з викладачами та музейники) завзято пихтіли над листівками з веселими сніговиками, використовуючи при цьому техніку витинанки та аплікації.

 • Майстер-клас з маленькими дітками в Коломийському музеї. від Ліля Тєптяєва · додано 25.06.2012 23:07

  Друзі, так вже склалося, що за останній місяць я провела три цікавих майстер-класи, кожен з яких не лише запам'ятався мені своїми яскравими моментами, але й додав мені безцінного педагогічного досвіду. До того ж, смію сподіватися, ці зустрічі були цікавими й практично-корисними для юних майстер-класівців.

  Останній майстер-клас цього місяця виявився для мене незвичним, але не менш цікавим. Це була творча зустріч з найменшими моїми майстер-класівцями — дітками 5-6 рочків — вихованцями одного з коломийських дитячих садочків. Вже вкотре ініціаторкою цієї зустрічі виступила завідувачка науково-освітнього відділу НМНМГіП імені Й. Кобринського — Оксана Ясінська. Цього разу з дітками ми створювали нескладні невеличкі листівки в три кольори з простими рослинними композиціями. Під час зустрічі нам активно допомагали виховательки садочку, за що їм дуже дякую.

  А ось і фоторепортаж з цього найсвіжішого майстер-класу. За фотографії дякую працівницям музею: Ірені Гулай-Назаровій та Оксані Ясінській.

 • Про дитячу творчість та реакцію дорослих на неї від Ліля Тєптяєва · додано 25.06.2012 23:02

  Знаєте друзі, в моєму житті склалося так, що я мала цікаву можливість спостерігати за творчістю дітей різного віку в якості вчителя — це 2 роки в художніх школах (м. Львова та м. Городка, Львівської області), а також з десяток майстер-класів з дітьми різного віку (і ще кілька приватних занять, яких я, наразі, не беру до уваги). Ось про свої спостереження й хотіла трішки розповісти. І хочеться це зробити не лише з метою просто поділитися досвідом, але й, особливо, хотілося б звернути увагу дорослих на їхнє ставлення до творчості їхніх дітей і вихованців.

  Свідомі дорослі завжди можуть проаналізувати ці аспекти: чи проявляється в них інтерес до творчості їхніх дітей і чи в достатній кількості, якщо проявляється, то як, якими словами та діями супроводжується, чи достатньо часу виділяється для творчого розвитку дітей та вихованців, чи є цей час достатньо якісним, а не просто кількісним, чи звертається увага на особливість та унікальність кожної окремої дитини і чи вітається вона, чи дитині дозволяють бути несхожою на інших дітей в її творчості, і чи стимулюють її особливий унікальний творчий потенціал? Дорогі дорослі, давайте будемо звертати увагу на ці аспект, адже це мега-важливо! Про це говорять не лише педагоги, але й медики: задовольняючи повною мірою потреби дітей у їхньому творчому самовираженні, і не лише у дошкільних і в шкільних закладах, а набагато раніше — ще з пелюшок — цим самим ми допомагатимемо їм виростати кращими і щасливішими особистостями.

 • Майстер-клас у Косові. від Ліля Тєптяєва · додано 22.06.2012 02:29

  Друзі, нещодавно мала майстер-клас у Косові, а точніше — у стінах Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Ініціатором майстер-класу виступив викладач інституту — Віталій Сенькович, і активним організатором та координатором зустрічі була викладачка — Ганна Фартушинська.

  Як вже склалося традиційно, разом з студентами ми працювали над листівками, використовуючи витинанку та паперову пластику. В основному, були присутні студенти інституту різних курсів та відділів, і як завжди — було весело і цікаво.

  На зустрічі згадали історію листівок та поштівок, поговорили про листівки ручної роботи, розглянули зразки листівок, які я привезла із собою, і звичайно, кожен виготовив свій зразок листівки.

 • Майстер-клас в Коломийському музеї. від Ліля Тєптяєва · додано 16.06.2012 13:55

  Друзі, кілька днів тому пройшов мій майстер-клас в Коломиї, а саме в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. Це творче збіговисько відбувалося безпосередньо у виставковому залі з експозицією виставки "ПАПІР + МЕТАЛ". Ініціатором та організатором майстер-класу виступила, завідувачка науково-освітнього відділу НМНМГіП імені Й. Кобринського, Оксана Ясінська. І ще — це не перший МК, який за її ініціації проводжу в нашому музеї.

  А цього разу, разом з учнями коломийської школи та студентами франківського інституту ми виготовляли об'ємну листівку ручної роботи (яка, до речі, може використовуватися також як і подарункова упаковка — таке собі "2 in 1"). Для декору використовували техніку витинанки та паперову пластику, зображували метелика. Метелики у майстер-класівців вийшли кумедні і досить таки оригінальні, і усі задіяні в роботі пішли додому зі своїм паперовим подарунком. Скажу відверто — було цікаво і весело! А цю подію зазнимкував фотограф Євген Гапич, за що я йому щиро вдячна! Тож, маємо фоторепортаж з події, який можна відразу й переглянути!

 • Фотозвіт майстер-класу, що відбувався в рамках Львівського міжнародного дитячого фестивалю. від Ліля Тєптяєва · додано 16.05.2011 00:18

  На протязі двох годин я вчила діток створювати листівки ручної роботи, з використанням паперової аплікації та витинанки, і, здається, діткам сподобалось. І як завжди, я вчила їх працювати з папером, а вони вчили мене працювати з ними. )) Ми робили листівочку з сердечком, з метеликом та зірочкою, а дехто з діток втілював власні ідеї в папері.

 • Перша "Весняна" виставка-конкурс майстер-класівців на ПОГЛЯДі. Запрошуються усі! від Ліля Тєптяєва · додано 01.03.2011 00:01

  Отже, дорогенькі, як і оголошувалось два місяці тому – сьогодні, 1 березня 2011 року, розпочинається віртуальна виставка творчих робіт усіх тих, хто на протязі минулого року надихався ідеями МК "Майстер-клас від Лілі". З чим вас всіх і поздоровляю! ))

  Чесно кажучи, листів з фотографіями робіт прийшло не так багато як хотілося б, адже листи, щодо майстер-класу, на мою пошту приходять часто, з чого можу зробити висновок – учасників могло бути і більше. Щиро сподіваюся, що на наступну виставку збереться чисельніша компанія! )) А роботи, які братимуть участь у цій виставці, безперечно, гідні вашої уваги і високих оцінок!

  9 коментарів
 • Оголошення для майстеркласівців! (Объявления для МК-друзей! ) від Ліля Тєптяєва · додано 19.01.2011 15:56

  Є чудова ідея створити віртуальну виставку творчих робіт усіх наших майстеркласівців! Для цього спільного проекту необхідні: ваші фото робіт, створених під натхненням даного блогу "Майстер-клас від Лілі", а також якесь ваше фото і коротка інформація про вас! Все дуже просто! )) До того ж, вже кілька майстеркласівців прислали свої роботи, тому чекаємо на решту учасників, не баріться!

  Відкриття цієї віртуальної виставки планується на перший день весни, тобто 1 березня, прошу усіх прислати свої листи не пізніше 25 лютого! Також, запрошую усіх учасників та гостей на відкриття виставки (про конкретний час домовимось)! Запрошуйте на відкриття й своїх друзів! Зможемо обмінятися враженнями в коментах! )) Гадаю, буде весело всім!

  Отже, друзі, чекаю ваші фото робіт та інформацію про вас у моїй скриньці liljaart@rambler.ru

  2 коментарі
Всього 17 на 2 сторінках