Метелики-мозаїки Irina Charny. в блозі Метеликоманія · від Ліля Тєптяєва · додано 27.11.2010 23:55

Дитинство Irina Charny пройшло в Росії, але вона живе і працює в Америці. Ірина є членом Товариства Американських Художників Мозаїки (САМА) – там творчо тусять самі чемпіони мозаїки регіонального, національного та й, взагалі, міжнародного рівня.

Ще в дитинстві, нічого не знаючи про мистецтво мозаїки, вона створювала колажі зі шматочків розбитого скла, камінців, паперу, мушель, і битого посуду, які вона знаходила на вулиці. А протягом багатьох наступних років, намагалася творити, використовуючи різні засоби художнього вираження, та все ж, повернулася у свою рідну стихію – мозаїку. Це мистецьке середовище дає їй можливість досліджувати природу кольору, форми і текстури, експериментувати з різними матеріалами, і задовольнити пристрасть до об'єднування в одне ціле не пов'язаних між собою дрібних шматочків, тим самим створюючи завершений твір мистецтва. А про себе Ірина каже: "Я мозаїст самоучка."

У творчості вона надихається будь-чим побаченим, і буквально все навколишнє середовищі підкидає їй нові ідеї для композиції. Вона прагне створити унікальний, власний стиль мистецького виконання мозаїки, беручи за основу її класику. Художниця досягає успіху в поєднанні традиційної мозаїки з включенням незвичних матеріалів у роботі – дзеркальця, камінчики, різноманітні знайдені об'єкти, намистини, ґудзики, дротики різних металів, кераміка ручної роботи, і уламки розбитого посуду. Вона розповідає: "Я ніколи не повертаюсь додому з порожніми руками, з прогулянки на пляжі або поїздки. Пляжні скельця, камінці зі стежки на Хемпстед Хіт, бите скло зі студії в Сіетлі, маленькі шматочки кісточок, знайдені на березі – все це я вкладаю в кожну мозаїку, щоб надати їй особливого, особистісного сенсу."

Колекцію, створених нею метеликів, Irina Charny збирала з 2003 по 2008 роки, та й сьогодні вона не полишає цієї теми у своїй роботі. У виготовленні метеликів авторка використовувала: скло, порцеляну, бісер, перли, різноманітні намистини, золотий і мідний дріт.

Ірина брала участь у багатьох виставках та мистецьких проектах, створила багацько мозаїчних панно та фресок, оформила купу дзеркал та інших декоративних елементів інтер'єру та екстер'єру, виготовила масу чудових мозаїчних скульптур. Ця жінка вміє дивувати та захоплювати своєю творчістю, і у неї попереду ще багато нових ідей та задумів!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.