Блог Метеликоманія

Для всіх, хто цікавиться метеликами.

 • Смерть і метелики в творах Демієна Герста від Ліля Тєптяєва · додано 08.09.2012 19:58

  Не секрет, що всесвітньо відомий і найзаможніший художник сучасності Демієн Герст проявляє себе неабияким метеликоманом. Про це свідчить здоровенна серія його масштабних панно орнаментальних композицій, що виконані з величезної кількості крилець справжніх метеликів.

  Ці роботи справляють неоднозначне враження на глядача. З одного боку це неймовірно красиві полотна, багаті своєю колористикою і орнаментальною композицією, що заворожує і надихає. А з іншого боку, ці твори навіюють сум і жаль, адже заради них померла величезна кількість красивих живих створінь.

 • Витончені прикраси з метеликами для романтичних дівчат від Ліля Тєптяєва · додано 04.09.2012 19:47

  Нереально красиві, повітряні і майже невагомі прикраси створює художниця Деря Аксой (Derya Aksoy), яка є родом з яскравого сонячного Стамбула. Деря малює з дитинства, і навіть навчалася в Стамбульському Fine Arts College. Після навчання вона поїхала за коханим в Америку, де довго і важко звикала до нової культури і оточення.

  Саме після багатолюдного й теплого Стамбула дівчина ніяк не могла прийняти холодну Америку. Їй в той час здавалося, що час уповільнився, а на вулицях було так порожньо в порівнянні з її рідним містом. Вона опинилася в новій країні, без роботи, без знання мови, без родини та друзів. І саме ця, здавалося б складна ситуація в її житті, й активізувала її творчість. За пропозицією своєї мами, яка завжди любила створювати цікаві речі своїми руками, до чого завжди заохочувала й дочку, Деря замовила купку намистин з бісером і почала з ними експериментувати — так почалася її ювелірна творчість.

  А над створенням власної лінії прикрас романтична дівчина працювала сім років, і як бачимо — досягла в цій справі неабияких результатів. Наприклад, її метелики виглядають майже як живі, і навіть не здивуюся, якщо до них "клеяться" природні прототипи.

 • Метеликоманія Ребекки (Rebecca Coles) від Ліля Тєптяєва · додано 28.07.2012 18:01

  Британська художниця Rebecca Coles створює делікатні паперові композиції та витончені скульптури з великої кількості метеликів, які вона вирізає ножицями зі старих журналів, газет і кольорового паперу. Метелики різних розмірів і кольорів художниця вміло компонує і групує, створюючи цікаві об'ємні композиції. Її паперові твори та інсталяції — це стовідсоткова метеликоманія. Дивіться самі!

 • Фото-колажі метеликів та квітів Сесілії Вебер (Cecelia Webber). від Ліля Тєптяєва · додано 25.06.2011 23:24

  Сесілія розповідає про себе як про дорослу дитину: народилася в лісовому містечку, тому більшу частину свого дитинства провела в полі і в лісі, ловила помаранчевих саламандр, росла сором'язливою дитиною, уникала соціуму і дорослого світу, ховаючись у хащах та зруйнованих будівлях. Та, здається, вона вже виросла, адже лише доросла людина осмілиться використати оголене тіло в якості матеріалу для своїх полотен. І цей проект, з її фото-колажами, отримав небувалого успіху, адже робота й справді виглядає досить оригінально. Самі дивіться!

 • Метелики в моді! від Ліля Тєптяєва · додано 16.06.2011 19:21

  Ну, і як завжди, в "Метеликоманії" про метелики. А метелики завжди в моді, тим паче ті, про які піде мова. А мода піде про краватки-метелики. І саме ці метелики є не лише неодмінним атрибутом святкового одягу, обов'язковим додатком до смокінгів та фраків, але й оригінальним елементом прикиду творчих неординарних людей. Звичайно, всім моднякам і моднячкам добре відомо, що краватка-метелик вже давно вийшла за рамки класичного одягу, і використання в своєму гардеробі цього аксесуару натякає на романтизм натури та моцне бажання виокремитися з безметеликового загалу. ))

  А ось вам і купка краваток-метеликів. Метелики керамічні і з тканини, різних стилів і на різний смак, для чоловіків і жінок, а ще для дітей і, навіть, собак. То ж, друзі, величезна колекція метеликів вже і зараз! ))

 • Метелики-мозаїки Irina Charny. від Ліля Тєптяєва · додано 27.11.2010 23:55

  Дитинство Irina Charny пройшло в Росії, але вона живе і працює в Америці. Ірина є членом Товариства Американських Художників Мозаїки (САМА) – там творчо тусять самі чемпіони мозаїки регіонального, національного та й, взагалі, міжнародного рівня.

  Ще в дитинстві, нічого не знаючи про мистецтво мозаїки, вона створювала колажі зі шматочків розбитого скла, камінців, паперу, мушель, і битого посуду, які вона знаходила на вулиці. А протягом багатьох наступних років, намагалася творити, використовуючи різні засоби художнього вираження, та все ж, повернулася у свою рідну стихію – мозаїку. Це мистецьке середовище дає їй можливість досліджувати природу кольору, форми і текстури, експериментувати з різними матеріалами, і задовольнити пристрасть до об'єднування в одне ціле не пов'язаних між собою дрібних шматочків, тим самим створюючи завершений твір мистецтва. А про себе Ірина каже: "Я мозаїст самоучка."

 • Метеликоманам присвячується! від Ліля Тєптяєва · додано 25.01.2010 23:30

  Слухайте, дорогенькі, якби метелики знали як їх всі обожнюють, вони б точно загордилися і вимагали б у комерсантів свій відсоток, а судячи з їхньої популярності - відсоток був би не маленький.

 • Всесвітньо відома Гусінь Льюїса Керрола. від Ліля Тєптяєва · додано 14.01.2010 20:10

  Гусінь... Якою б вона не була - зеленою і лисою чи кольоровою і пелехатою, симпатичною чи огидною - все ж це один з етапів трансформації метелика. А метелики - це вже наша тема! Тому і гусінь нас цікавитиме - ми ж МЕТЕЛИКОМАНИ!

  Але ж нас, окрім метеликів, ще цікавить й мистецтво. А мене, особисто, ще й мистецтво книжкової ілюстрації. Тому й не дивно, що ця стаття присвячується всесвітньо відомій Синій Гусениці Льюїса Керрола. Хто ж з нею не знайомий? Тільки той, хто не читав "Аліси в Країні Чудес". А хто ж її не читав?!

  Наворочена гусінь
  Наворочена гусінь
  4 коментарі
 • Діти метеликів. Які вони? від Ліля Тєптяєва · додано 13.01.2010 19:31

  У комашиному світі постійно існує дві проблеми: як знайти їжу і як не стати їжею. Тому, щоб замаскуватись, ці комахи вдаються до найрізноманітніших хитрощів. Приміром, одна коста-риканська гусениця виглядає, як пташиний послід. А ще є гусінь, яка дуже нагадує палички, є такі, що лякають своїм виглядом, і такі, що залишаються непоміченими через свою форму та окрас.

  6 коментарів
 • Казкові метелики фотографа Гейл Франі. від Ліля Тєптяєва · додано 12.01.2010 17:43

  Хто з вас, дорогенькі, ще живе в дитинстві? Можливо хтось товаришує з феями? Феї дуже подібні до метеликів, хіба ні?

  Фотограф Гейл Франі вже давно дружить з феями, і може перетворити на фею будь-яку дівчинку.

Всього 16 на 2 сторінках