Небагато про Івано-Франківськ в блозі Студенту · від Lubitel Dam · додано 05.06.2011 22:50

Найперше, на що я звернув увагу, приїхавши до Івано-Франківська – це дуже чисті маршрутки, не до порівняння з львівськими - видно, що водії дбають про свій транспортний засіб. Загалом, у цьому місті є куди піти, це і обласний музично-драматичний театр імені Івана Франка, і обласна філармонія.

Якщо Ви любитель музеїв, то для вас є Івано-Франківський краєзнавчий музей, саме тут зберігається саркофаг Ярослава Осмомисла – одного із наймогутніших галицьких князів, про якого сказану у «Слові о полку Ігоревім». Також крім Івано-Франківська, варто відвідати Галич – столицю Галицького князівства, яке у часи князювання Осмомисла займало територію від Дністра до Карпат та Дунаю. Цікавою є історія кохання князя до Насті Чагрівни – дівчини з половецького роду, з якою зустрічався князь, вдаючи з себе воїна, згодом, вона народила йому сина Олега, з часом рід Чаргів отримав серйозний вплив при дворі князя, що мусило Бояр, звинувативши Настю в чаклунстві, спалити її на площі, та винищити всю її родину. Розуміючи свою безсилість, князь все таки вишукано помстився організаторам цих подій, дозволивши їм безкоштовно пиячити у всіх шинках, що зрештою довело їх до повної деградації.

Ще однією відомою історією кохання є історія про те, як відвідавши місто Іван-Франко зустрів тут своє друге кохання – Юзефу Дзвонковську, дуже розумну і освідчену дівчину – сестру свого гімназійного товариша. Однак стосунків не склалося, ніхто достеменно не знає чому. Ймовірно причиною була різниця у походженні, а можливо – дівчина знала про свою хворобу (через кілька років вона померла від туберкульозу у неповні 30 років) і не хотіла ламати йому життя.

В цілому, місто Івано-Франківськ не особливо багате на пам’ятки архітектури, на початку 19 століття оборонні мури міста було розібрано, із їх каменю було вимощено вулиці. Сучасне архітектурне планування міста було зроблено австрійцями, тому коли проходиш його центральною частиною, складається враження, що ти в Відні, або у Львові.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.