Хмельниччина. Місця які варто відвідати. в блозі Студенту · від Lubitel Dam · додано 05.06.2011 19:13

Наступною частиною моєї низки розмірковувань на тему цікавих місцин, які варто б було відвідати, буде огляд Хмельницького регіону. Я не буду зупинятись на місті Кам’янець-Подільському – його варто відвідати!!! Більше нічого не скажу – самі побачите.

Хочу зупинитись на місцях, які не так освітлені увагою туристів.

Насамперед хочеться розповісти про село Жванець – місце битви військ Богдана Хмельницького з поляками. Старожили кажуть, що тут ще донедавна можна було побачити козацькі земляні укріплення - «шанці», які внаслідок бездумного господарювання було знищено, про ті часи нагадують хіба залишки стародавньої фортеці, збудованої у 15 столітті, вона мала неабияке значення для розвитку тоді ще містечка Жванець, яке тоді було досить розвинутим, мало власний герб та печатку, а також магдебургію – дозвіл на виготовлення грошей. Нині від фортеці майже нічого не залишилось, залишки її єдиної вцілілої башти ділять територію з сільським звалищем сміття.

Ще цікавим є той факт, що неподалік від села, в урочищі Шовб, було знайдено залишки укріпленого ровами і валами трипільського поселення із унікальним гончарним комплексом, який складався із печей та устаткування для вимішування глини.

Ще цікавим місцем для відвідування є залишки Бакотського печерного монастиря, дуже своєрідне за енергетикою місце, на жаль зараз від нього мало що залишилось, оскільки у 1996 році тут обвалилась скеля і зараз про монастир нагадують лише залишки поховань, церкви та покинутий сад. Хмельницький регіон, як і саме місто Хмельницький, мають ще багато таємниць, які нам з вами належить відкрити, але всьому свій час.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.