Чернігів – стародавнє місто таємниць в блозі Студенту · від Lubitel Dam · додано 03.06.2011 15:00

За твердженням істориків, місту більше 1300 років, проте воно є набагато старішим. Ніхто достеменно не знає, хто і коли його заснував. Дослідники стверджують, що на картах Птолемея, ще у другому столітті до нашої ери, на місці сучасного Чернігова знаходилось місто Сірим. У місті з багатою історією є дуже багато місць, які було б цікаво відвідати.

Одне з найцікавіших – Антонієві печери. У 1069 році Антонієм Печерським – першим руським монахом тут було засновано печерний монастир, майже пів кілометра лабіринтів якого проходять у три яруси на глибині 12 метрів. Давні монахи жили тут в тісних та сирих келіях, у яких температура не перевищувала 10-12 градусів і сходились на молитву до церкви Похвали Богородиці. Цікавим також є той факт, що Антоній Печерський є засновником також і Києво-Печерської Лаври.

Екскурсоводи дуже смакують легендою про Чорного монаха (якого звуть Тарасієм), який нібито частенько сюди навідується, щоб додати гостроти екскурсіям. Особливо часто його бачать у тупиковому відгалуженні галереї, яке називають Тарасовим ходом. Досі дослідники сперечаються про його призначення, проте швидше за все це всього лиш помилка будівельників, які його копали. За розповідями, тут знайшли надпис, зроблений ймовірно будівничим цього ходу Тарасієм, який просить допомоги у Господа. Сам факт появи примари неабияк бентежить дослідників паранормального, які пояснюють це явище особливими магнітними властивостями порід, у яких прокопано печери.

Також існує легенда, що ніби то насправді, галерея підземних печер тягнеться аж до Києва і обидва підземні монастирі є об’єднаними, проте здоровий глузд підказує, що це просто красива легенда, оскільки навіть у наш час немає такої техніки, яка б могла таке зробити, та й з політичної точки зору, у ті часи Київ та Чернігів були містами-конкурентами і про якусь спільну інфраструктуру не могло бути і мови.

У Чернігові ще багато таємниць, тому не вагайтесь – відвідайте це стародавнє місто!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.