Значення Китаю в розвитку ринку авторучок України в блозі Всюдисущий маркетинг · від kseniya_www · додано 03.06.2011 16:00

Вже не секрет, що з кожним роком почерк основної частини населення світу псується - стає незрозумілим. Та й користується ручкою сьогодні все менше і менше людей. Причиною усьому - клавіатура телефонів і комп'ютерів. До речі, як не дивно, але основний обсяг виробництва цих товарів (і ручок, і "клавіатурних" приладів) сьогодні припадає на Китай.

Що стосується китайських авторучок, то звичку користуватися ними наші громадяни придбали десь в післявоєнні роки. Тоді ці прилади мали заслужений авторитет, оскільки служили довго. І за великим рахунком вважалися еталоном якості. Правда, СРСР і без китайців наповнювався ручками, тому що з самого початку свого існування країна боролася з неписьменністю. Тому питання, чим писати, стояло дуже гостро. Заради цього вже в 1924 р. в Ленінграді з'явився і почав виробництво завод з символічною назвою "Союз".

Ближче до розвалу СРСР на зміну авторучкам з Китаю прийшли ручки з Північної Кореї. Звідти вони величезними накладами розходилися по країні, точно також як і аудіокасети з етикеткою BASF. Але і про "китайців" ніхто не забував, тому "користуючись випадком" всі купували (або вимінювали) авторучки виробництва Піднебесною у численних туристів з країн соцтабору. Ясна річ, авторучки не були основною статтею взаємовідносин з тими ж румунами, але від них ніхто не відмовлявся.

Розвиток ринку канцелярських товарів в новій Україні почався в першій половині 90-х років, коли на прилавки магазинів хлинула імпортна продукція, у тому числі і авторучки. Тут необхідно мати на увазі, що найбільше авторучок припало на нижчий ціновий сегмент. Справа в тому, що треба було заповнювати вакуум, що утворився в результаті закриття ряду заводів, що робили ручки.

Тобто, ситуація в точності повторювала те, що відбувалося в роки становлення радянської влади, з деякими виключеннями - народу в країні стало більше, рівень добробуту вищий.

Коли більшість потреб в примітивних ручках була задоволена, настав час зміни переваг. На ринку позначилася тенденція зміни попиту на якіснішу, брендову продукцію, у тому числі і з того ж Китаю. Ну, а набагато менший, статусний, сектор взагалі не переставав звертати увагу на дорогі авторучки. В зв'язку з цим статусний прилад, що пише, вироблений в КНР, продовжує цінуватися в середовищі керівників і менеджерів середнього і вищих рангів.

Отримавши в подарунок якісну авторучку, вони із задоволенням починають нею користуватися.

До речі кажучи, знайомі ще з радянських часів ручки паркер багато в чому мають китайську прописку. З трійки відомих світових виробників авторучок Waterman, Montblanc і Parker, лише остання має виробництво в КНР.

Тут необхідно відмітити, що в середовищі покупців авторучок Parker, мало хто боїться браку. Ексклюзивні паркеры практично не піддаються підробці. На даний момент найпопулярнішими з них є: Parker Insignia, Parker Jotter, Parker Vip.

В зв'язку з цим цікавим може здатися бажання менеджерів деяких московських торгових точок, проявити свою інформованість. Вони упевнено повідомляють, що на російський ринок поступають тільки французькі паркеры. Хоча напевно відомо, що наслідуючи гарантії brand name у Франції виготовляється тільки колекція Parker Sonnet. Але саме вона чомусь викликає сумніви у російських покупців через свою ціну: треба розуміти, де і як сьогодні використовують статусні ручки, реально вони потрібні, тільки, щоб красиво вивести підпис. На цьому її роль закінчується.

Parker, як говоритися, Parker-у. А ось, щоб довго і багато писати, зазвичай використовують продукцію нижчого цінового сегменту, в основному представлену виробниками Китаю і Тайваню, які, на думку продавців, буквально заполонили вітчизняний ринок. А чом би не купити "китайця", якщо така авторучка цілком відповідає вимогам часу? Чим погана чорнильна ручка, з елементами з латуні, або сталі, лакованими боками і якісним пером? Нічим. Тим більше, при адекватній ціні вона цілком підійде в якості подарунка. Правда, подарувати можна і дешевшу китайську модель. В основному колегам по роботі іноді презентують отакі ароматизовані авторучки. І цікаво, і подарунок. Причому, за ціною вона обійдеться в 20 грн. Більше приземлені подарунки зазвичай повинні мати додаткові функції корисні в побуті. І тут китайці також на коні, пропонуючи лазерні ручки.

Китайські лазерні ручки
Китайські лазерні ручки

Сьогодні можна чути багато розмов, ініційованих незрозумілими заборонами на так звані "шпигунські" штучки - відеокамери і мікрофони, заховані в самі різні предмети. Разом з тим, Китай став фактично основним виробником такого роду продукції. Спеціальні авторучки зі вбудованою кольоровою DVR камерою і записом із звуком користуються безперечним успіхом в якості подарунка друзям або співробітникам з сусіднього відділу.

Популярність також здобуло так зване цифрове перо, що дозволяє вводити рукописний текст в комп'ютер. Між тим китайські дослідники з підрозділу Intel Mobility Group знайшли спосіб підвищення ефективності використання цифрового пера. Тепер вони не з'єднуються з комп'ютером дротом. Мало того, перо на базі нової технології не прив'язане до сенсорного екрану або планшету, що є найдорожчим компонентом сучасних конфігурацій для рукописного письма.

В якості поверхні для моделювання символів підходить будь-яка поверхня на комп'ютері або навіть звичайнісінький папір. Завдяки чому, міністерство охорони здоров'я Китаю вже в 2008 р. перевело 18 000 лікарень на цифрові технології. Тепер такими ручками лікарі в цифровій формі виписують рецепти і заповнюють форми, які тут же оцифровуються.

Таким чином, Китай з деякою часткою іронії можна називати країною, де почерку громадян приділяється велика увага. І тут не важливо, про яку країну і яких громадян йде мова - про китайських, українських, або інших. Річ у тому, що перед лицем глобалізації це відходить на другий план. Головним залишається збут зробленої продукції. І тут Піднебесна, будучи основним виробником ручок і клавіатурних приладів, демонструє себе цілком адекватно часу.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.