Огляд ринку дизайнерського паперу в блозі Всюдисущий маркетинг · від kseniya_www · додано 07.05.2011 17:44

Серед модних тенденцій 2008 року популярним став одяг з паперу. Про це писала Ліля Тєптяєва в своєму блозі, демонструючи всі красоти паперового мистецтва. Цікаво, що не тільки в одязі, а я в дизайнерському папері є свої модні тенденції.

одяг з дизайнерського паперу
одяг з дизайнерського паперу

У світі виробляються не менше ніж 10 тисяч видів дизайнерського паперу. Щороку дизайнери уважно слідкують за тенденціями моди, зокрема в 2009 році особливо модним було поєднання чорного, білого, сірого та яскравих кольорів червоного, зеленого та жовтого відтінків. За останні 2 роки дуже стрімко збільшився рівень "гламурності" дизайнерського картону, який використовується для пакування біжутерії, косметики чи будь-яких інших дизайнерських дорогих речей.

Зрозуміло, що дизайнерський папір вирізняється кольоровою гамою, плотністю, фактурою - це допомагає передати настрій та відчуття і перетворює обгортку будь-якої "просто цікавої штучки" на ексклюзивну продукцію.

До речі, в Україну завозиться дизайнерський папір таких відомих виробників:

- Gruppo Cordenons (Італія, Бельгія),

- Fedrigoni (Італія),

- Gmund (Німеччина),

- August Koehler AG (Німеччина),

- Arjo Wiggins (Франція),

- Canson (Франція),

- Favini N. V. (Голандія, Італія),

- M-Real Zanders GmbH (Німеччиеа),

- Paper Union (Німеччина),

- SEF (Франція).

Найпопулярніші з них - перших п'ять. Розкажу про них більш детально:

Gruppo Cordenons. Лідер по продажам дизайнерського паперу в Україні. Перша паперова лінія була встановлена на фабриці в 1930 році, а сьогодні концерн має три фабрики в Італії та Бельгії. Асортимент продукції компанії - 80 унікальних картонних матеріалів і 2.5 тисяч їх різновидів. Річний оборот компанії становить 200 млн.євро. Завдяки дорогому оснащенню, фабрика дозволяє собі виробляти ексклюзив під замовлення.

Fedrigoni Gropp. Це найстаріший концерн в Європі, що заснований в 1717 році і починав із паперової фабрики з назвою San Colombano. В 1888 засновник фабрики відкрив паперове виробництво в Вероні. Сьогодні ця група - найбільший виробник дизайнерського паперу в Європі. До її складу входять фабрики Fedrigoni та Fabriano (Італія), виробництво самоклеюючого паперу Arconvert (Італія) та Manter (Іспанія). Виробнича потужність - 330 тис.тон паперу в рік, оборот - біля 520 млн.євро. Даною групою випущено 25 сімейств дизайнерського паперу, що об'єднує понад 2.5 тис.найменувань. Найвідоміші бренди - Marcate, Sirio, Pergamenata, Constellation, Splendorlux.

Gmund. Фабрика розташована в Альпах Баварії. Започаткували виробництво в 1829 році, і з самого початку основною продукцією був художній та почтовий папір. Сьогодні на фабриці працює більше 100 робітників, виробничий процес обслуговує 2 машини, перша з яких встановлена ще в 1883 році (це сама стара функціонуюча машина в Європі). Даний механізм працює з дуже низькою швидкістю, що дозволяє виробляти паперове полотно, що виглядає як ручна робота. Дочірнім підприємством компанії Gmund та компанії Igega Group є компанія Lakepaper Europe.

August Koehler AG.

Компанія заснована в 1813 році Карлсруе Отто Келлером. Пройшло вже 2 століття і сьогодні це сама сучасна фабрика з виробництва дизайнерського паперу та картону.

Колекція паперу, вироблена даним заводом представлена в широкому діапазоні плотності (від 80 до 400 г/м2), кольорової гами та текстури. Тут папір виробляється із чистої целюлози без крейдування.

Замикає п'ятірку компанія Arjo Wiggins. Підприємство є материнською компанією однієї із найбільших у світі груп підприємств по виробництву та продажі паперу та картону. Концерн має саму широку в Європі мережу торговельних підприємств та стійко охоплює ринки Північної Америки та Європи, спеціалізуючись на високоякісній паперовій продукції.

Що ж серед даного різномаїття дизайнерського паперу обирають українці?

Попит на продукцію, звичайно, диктує, в першу чергу, мода. Проте немодний дизайнерський папір не залежується на прилавках, оскільки весь він є цікавий та якісний, а тому без особливих зусиль та рекомендацій йому можна знайти застосування.

Хітом сезону є картон, стилізований під резину, під пластик, під шкіру чи навіть під воду.

Серед дизайнерського картону українських фірм найбільш популярний папір для друку візитних карток. Популярними для виготовлення візитки є світлі тони: гладкі та з тисненням "льон", а з кольорових, найбільш популярні марки Nettuno, Sirio, Splendorlux, Tintoretto.

В силу незначної платоспроможності українців, найбільшим попитом користується недорогий папір із текстурою "під льон" та "під старину".

Проте іноді бувають і дуже вибагливі клієнти, які хочуть "чогось етакого". Саме для таких імпортери дизайнерського паперу постійно поповнюють асортиментні ряди на 10-20 нових видів картону в рік.

Ще відзначимо, що даний вид продукції є дуже сезонним. Зокрема відчутним є різке зростання його попиту напередодні свят 8 березня і Дня закоханих. Пік замовлень приходиться на жовтень - грудень і це пов'язано із підготовкою до пакування подарунків на Новий рік та вже згаданого Дня закоханих.

Всі гравці українського ринку впевнені, що ринок дизайнерського паперу буде зростати і причиною цьому є постійно поповнюваний асортимент продукції.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.