Ринок мотоциклів 2009 року в блозі Всюдисущий маркетинг · від kseniya_www · додано 31.07.2009 22:00

Дорогий бензин і дорожні пробки примушують киян активно обзаводитися мототехнікою. Київський ринок мототехніки в 2008 бив рекорди. Як розповів менеджер з продажу мототехніки компанії "Укравтозапчасть", якщо в 2007 р. місткість цього ринку збільшилася на 30% замість прогнозованих 20%, то за три місяці 2008 р. продажу виросли на 45-50%. Дану тенденцію підтверджує і директор компанії "Два колеса", пояснюючи підвищений інтерес киян до мототехніки стрімким подорожчанням бензину. За його словами, ще в кінці минулого року вартість самого ходового пального мазкі А-95 переступила психологічну відмітку в $1 за літр, а зараз вона складає в середньому 7 грн.

Ринок мототехніки в 2009 році впав менше, ніж автомобільний. Багато селян, не зумівши придбати автомобіль, що подорожчав, стали пересідати на мотоцикли і мопеди, оскільки в першому кварталі цього року імпортери допродували старі запаси і не міняли свої розцінки. До кінця осені більшість з них не мають наміру завозити новинки і планують концентруватися на продажах б/у техніки. Так першому в кварталі цього року в країні було продано 1,26 тис. одиниць нової і 265 шт. вживаної мототехніки, що на 36% менше в порівнянні з аналогічним періодом 2008 р. Якщо порівнювати з автомобілями, продажі яких впали на 75%, то ситуацію в сегменті можна вважати непоганою. Причому основні об'єми реалізації мопедів і мотоциклів припали на провінцію. У деяких регіонах вони навіть збільшилися: наприклад, в Луганській області - на 12%, Івано-Франківській - на 24%, Львівській - на 32%, Полтавській - на 35%.

Приріст продажів тут спостерігається виключно за рахунок недорогої китайської техніки, яку селяни вибирають замість автомобілів. Наприклад, непоганий мотоцикл, випущений в Піднебесній, коштує до 10 тис. грн., тоді як найдешевший автомобіль подорожчав на 35-40%, і зараз його можна придбати за 35-40 тис. грн. У зв'язку з цим в першому кварталі поточного року частка їх продукції виросла до 84% в порівнянні з 73% в 2008 р., а японської мототехніки (Yamaha, Suzuki, Honda), навпаки, знизилася з 12 до 9%. У Одеській області продажі скоротилися на 47,9%, в Херсонській - на 40,6%, Тернопільській - на 20%, Сумській - на 25%, Закарпатській - на 19,44%.

А ось в столичному регіоні спостерігається ще більше падіння: за перший квартал в натуральних величинах було реалізовано на 52% менше техніки в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В результаті частка Києва скоротилася з 20% українського ринку в 2008 р. до 15% в 2009. Таке різке зменшення об'ємів продажів спостерігається навіть не дивлячись на те, що раніше скутери і мотоцикли купувалися в основному за готівку, а частка кредитної техніки була відносно невелика (близько 15%).

Цього року мотоциклетні салони реалізовуватимуть продукцію за системою trade-in. Багато імпортерів вимушені розміщувати торгові точки, а оскільки продажі нових мотоциклів знижуються, то їм доведеться освоювати б/у сегмент. Хоча рентабельність продажів уживаної техніки нижча, ніж нових моделей. В цілому ж мотоцикл з терміном експлуатації до року втрачає близько 15% вартості, а двух-трьохрічний може коштувати на 50% менше, ніж новий. При цьому більшість компаній вимушені будуть купувати б/у техніку в населення, оскільки імпортувати її з Японії стало невигідно. Щоб збільшити свої заробітки, салонам доведеться освоювати ремонт не тільки своєї, але і чужої мототехніки, зокрема китайської, частка якої на ринку активно збільшується.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.