Ринок туристичних послуг в 2010 році в блозі Всюдисущий маркетинг · від kseniya_www · додано 22.08.2010 22:06

Літо - час відпусток та відпочинку ) незважаючи на післякризовий стан, українці все-таки умудряються відпочивати. Проте зимовий відпочинок 2009 року став значно скромнішим.

Так за даними туристичних агенцій, кияни, які раніше щедро оплачували літній відпочинок своїх діточок, продали тільки 50% всіх путівок. Аналітики пояснюють це підвищенням ціни деяких путівок в 1,5-2 рази у порівнянні із літніми. Цікаво відмітити, що за 2009 рік за інформацією Державної служби туризму та курортів, з українського ринку вибуло 250 суб’єктів тур діяльності, проте паралельно видали 800 нових ліцензій. Тобто кількість гравців туристичного ринку росте: багато компаній, постраждалих від кризи (які спочатку не були туристичними) незважаючи на можливі маркетингові та фінансові ризики, вкладають гроші в туризм, тому що вважають, що за ним майбутнє.

За даними туроператорів в 2010 році, 80% українців планують свій літній відпочинок в Криму, Туреччині та Єгипті. Цього літа в списку нових напрямків з'явилася Хорватія, Чорногорія та Болгарія.

Збільшення інтересу до відпочинку пояснюють, по-перше, вигідними ціновими пропозиціями перельотів, по друге - скасуванням віз до Хорватії для українців на літній період.

Взагалі, варто зазначити, що туристичні оператори з оптимізмом дивляться вперед. Вони сподіваються, що цього літа туристичний ринок зросте щонайменше на 10%, а за деякими напрямками прогнозується зростання туристичного потоку на 20%.

Пояснюють це тим, що самий складний період кризи вже пережили, економіка та політична ситуація в країні більш-менш стабілізувалися, курс валюти давненько не змінювався.

Туроператори чекають збільшення туристичного потоку з України в Грецію, Іспанію і Італію. Європейці ж відмовлятимуться від півдня Європи на користь Туреччини.

Готелі Туреччини переманюють європейських туристів своєю системою "все включено". Вже зараз працюючі в Україні міжнародні туроператори заявляють, що їх європейські колеги реалізували 80% своїх програм в цьому напрямі. Зрозуміло, що це стимулює подорожчання відпочинку (очікується ріст цін на 10-15%).

Переваги в виборі відпочинку

У дослідженні європейських туристичних компаній Thomson і First Choice на 2010 рік прогнозується, що багато туристів, що думають про якісний відпочинок, мабуть що скоротять його тривалість. Якщо в 2009 році українці відпочивали 14 днів, то цього літа переважають 10-ти денні відпустки.

Бажання оптимізувати витрати змушує українців більше економити і на сервісі: вітчизняний середній клас став більше цікавитися проживанням в готелях категорії три "зірочки", хоча ще два роки тому більша частка бажаючих припадала на 4 і 5 "зірочок".

Всупереч прогнозам, найбільший попит на низький ціновий сегмент - відпочинок економ-класу. В більшості випадків українці у пошуках економічного відпочинку в умовах кризи відмовилися від послуг туристичних операторів, бронюючи собі готелі і авіа перельоти за допомогою Інтернету і самостійно оформляючи візу. При цьому відпочинок середньої цінової категорії постраждав не так сильно. Більш-менш заможні громадяни, як і раніше, перекладають усі турботи про поїздку на плечі фахівців.

Правда, якщо в 2008 році найбільш купуються були путівки вартістю $900-950 на людину, то зараз цей показник знизився майже на третину - до $600-650. При цьому перевага віддається відпочинку по системі "Усе включено" : підковані в цьому плані українці все частіше запитують не лише all - inclusive, але і ultra all - inclusive або super all - inclusive.

Так де ж відпочивають українці найбільше ?

Кримський відпочинок.

Це задоволення в 2010 році на 10-20% дорожче, ніж минулого року. Не треба криво дивитися у бік європейських туристів, вони тут ні при чому. Представники готельного бізнесу запевняють, що міра ця вимушена : ростуть комунальні тарифи, дорожчають енергоносії. Сегмент помірного за ціною 3-4- зірочкового відпочинку в Криму відсутній. Мимоволі хочеться перефразовувати відомий вислів з кінофільму "Діамантова рука" - "Крим - місце контрастів".

У охочого тут провести відпустку такі альтернативи: "дикуном" (приватний сектор або намет), пансіонат з радянським рівнем послуг, фешенебельна вілла або готель. Останні за вартістю дадуть фору готелям навіть більшій зоряності на турецькому Середземномор'ї.

Туреччина та Єгипет.

Поки гідного вибору в Криму немає, українці продовжуватимуть літати в Туреччину або Єгипет.

Правда, хочемо відмітити, що на відміну від Кримського узбережжя, в Туреччині і Єгипті - величезний вибір курортних готелів різної комфортабельності, у тому числі це стосується "п'ятірок" і добротних "четвірок". Та і список готелів класу Deluxе не обмежується тими п'ятьма, що представлені в Україні. Наприклад, турецький Amara World - готель туроператора Tez Tour, і тільки цей оператор продає путівки в готелі мережі Amara.

Delphin Deluxe в Анталії по сервісу не поступається тому, що знаходиться неподалік Botanik World of Paradise, номера в першому з них більші, але, правда, не буде відчуття, що ви оселилися на час відпустки в ботанічному саду.

Заслуговує на увагу Magic Life в Шарм-эль-шейху (Єгипет). Хоча б тим, хто не володіє іноземними мовами, можливо, тут буде не настільки комфортне, як в готелях з більшою долею російськомовних туристів.

Карибські острови.

Круїз по Карибських островах - напевно, один з найприємніших видів відпочинку. Круїзні лайнери вирушають на Кариби з портів США, тому з семиденного круїзу 2 дні випадає на дорогу, хоча навіть по дорозі до Карибів є на що подивитися.

Крім того, з Флоріди лайнери вирушають з декількох портів, і в цілому пароплавів відпливає десь в 10 разів більше.

Африка.

Відвідуючи Африку, потрібно добре подумати куди саме ви хочете поїхати, оскільки туристичні агенції просто вміють гарно описати банальні речі, від яких ви в кінцевому результаті не отримаєте того, що очікували.

У Кейптауні вам, швидше за все, запропонують відвідати Столову гору і "край землі" - мис Доброї Надії. На Столову гору можна заглянути "для галочки" - нічого особливого там немає. А ось на "край землі" вирушайте обов'язково! Багатотисячні колонії африканських пінгвінів, морських котиків, касаток і білих акул (кархародон) у супроводі захоплюючих оповідань гідів коштують уваги. Корабельна прогулянка також не залишить нікого байдужими, але не забувайте про небезпеку зустрітися із акулами.

Стандартна екскурсійна програма пропонує відвідування Національного парку Крюгера. Якщо ваш маршрут пролягає через Танзанію - не раджу вам витрачати на нього час. Парк позиціонують як один з кращих заповідників ЮАР, протее бувалі туристи не вважають його вартим уваги, оскільки він представляє собою велику савану із кусків приватизованих земельних ділянок, на яких кожнен господар пропонує туристам подивитися на звірів, які бігають по його території.

Для чого варто затриматися в Кейптауні на день, так це для "винної" екскурсії: смарагдові виноградники, вікові дуби, пухнасті капські сосни, ну і, звичайно ж, провина і завидний навіть для Франції асортимент козиних сирів.

Шлях на водоспад Вікторія (Замбия) лежить через Йоханнесбург, де в знаменитому місцевому ресторані подають дичину. При ньому є готель. Якщо ж випадає провести тут ніч, але обжерливість вас не спокушає, - їдьте в Сан Сити - африканський варіант Лас-Вегаса в 190 км від Йоханнесбурга.

Важливо! Зверніть увагу місцевого туроператора на те, щоб вас зустріли в аеропорту Ливингстоуна. На наших очах туристів з Росії посадили в літак і відправили назад, тільки тому, що їх ніхто не зустрів.

У Замбии рекомендують оселятися в Zambezi Sun Hotel - від цього готелю йде пряма пішохідна стежка до водоспаду. У травні водоспад Вікторія - є неймовірним видовищем. І навіть не намагайтеся брати плащі і парасольки в оренду, гроші витратите, а толку ніякого. Не допоможе. Доведеться йти крізь суцільний водяний пил. А ось гумове взуття і водонепроникний пакет для фотоапарату згодяться.

Раджу вертолітну екскурсію, якщо дозволять погодні умови (з цієї причини краще не оплачувати її заздалегідь, а замовити безпосередньо в готелі).

Відвідайте в Танзанію з метою відвідати Національний парк Серенгети і заповідник Нгоронгоро. Подивитися усе за один день ви не встигнете, знадобиться як мінімум три доби.

Дуже рекомендуємо скористатися послугами місцевих гідів. Вони дуже гідно представляють свій народ, розповідають про місцеву флору і фауну.

Довідково про світовий ринок туристичних послуг:

Найбільші доходи отримали за підсумками 2009 року (за даними всесвітньої організації по туризму):

США - 110,1 млрд.дол.США;

Іспанія - 61,6 млрд.дол.США;

Франція - 55,6 млрд.дол.США;

Італія - 45,7 млрд.дол.США;

Китай - 40,8 млрд.дол.США;

Німеччина - 40 млрд.дол.США;

Великобританія - 36 млрд.дол.США;

Австралія - 24,7 млрд.дол.США;

Туреччина - 22 млрд.дол.США;

Автрія - 21,8 млрд.дол.США;

Україна - 5,8 млрд.дол.США.

Найбільше витрачають коштів на закордонні поїздки:

Німеччина, сумі 91 млрд.дол.США;

США - 79,7 млрд.дол.США;

Великобританія - 68,5 млрд.дол.США;

Франція - 43,1 млрд.дол.США;

Китай - 36,2 млрд.дол.США;

Італія - 30,8 млрд.дол.США;

Японія - 27,9 млрд.дол.США;

Канада - 26,9 млрд.дол.США;

Росія - 24,9 млрд.дол.США;

Нідерланди - 21,7 млрд.дол.США.

Відповідно до всесвітніх статистичних даних 51% всіх переїздів, пов'язані зі відпочинком та розвагами, 27% - приватні, а 15% - ділові.

Розглядаючи український ринок турпослуг, відзначимо, що в 2009 році в Україну приїхали відпочивати 1 350 245 чол.

В'їзд іноземних громадян в Україну за країнами, з яких вони прибули,у 2009 році

− за метою поїздки

територія

Кількість іноземних громадян, які в'їхали в УкраїнуІз них
службова,  ділова, дипоматичнатуризмприватнанавчанняпрацевла-штуванняімміграція (постійне місце проживання)культурний та спортивний обмін, релігійна, інша
Усього20798342741878135024518348128103501318128628214150
у тому числі з країн        
Афганістан94313111132663230379
Албанія5672087513760183138
Алжир6751235614118965893
Ангола15113151382820
Азербайджан66996439159905025910929991274138
Аргентина1465309419593137124
Австралія522410662306151176370201
Австрія27218881396537853347884703
Бахрейн56324120153244121
Бангладеш18475163132273
Вірменія5337314864366445655201148461242
Бельгія13455270250645104127937457
Боснія і Герцеговина9994938924119219127
Бразилія2290539802370134157468
Болгарія251027223196513975861307104667
Білорусь29846723274317266427640205398798513742
Камерун41719375226611725
Канада31372264610768169776614342730
Шрі-Ланка2991042055623919
Чілі2117292342110
Китай1613756258319726933716299761
Тайвань, провінція Китаю107318935232371910173
Колумбія217102383861689
Конго15524914885114
Демократична Республіка Конґо14045547457
Хорватія31721314534882183535354
Куба786229128316083525
Кіпр347661712471355522333149
Чеська Республіка46646931698162635933132129861
Данія12697313963382912264539198
Еквадор2353544371014410
Ефіопія12813113150176
Естонія16016348538468270289026271
Фінляндія79921928392618816296216
Франція49810114292250613921632301541507
Грузія405447079404625221659975732491
Палестинська 753321002023443441
Німеччина21399529486711041078202314583064590
Гана2611615231847115
Греція163773282438180905311863390
Гвінея160274318666
Гондурас13521285
Угорщина81479020862106947819761949631127
Ісландія566118234188125
Індія818324837077582889813214319
Індонезія6121923533041122
Іран, Ісламська Республіка886318852542846233155741661
Ірак26332831184031640485136
Ірландія4951853195420264171681
Ізраїль6830355542685210166311159412323703
Італія73737105762871132292502281521728
Японія5439197220931150193211162
Казахстан435245224464531961162258241250
Йорданія5221374815965249030413260
Кенія244431124136228
Корейська Народно-Демократична Республіка333184645124127
Корея, Республіка537424401576877613723360
Кувейт1188914231792065284
Киргизстан105207156608881453411174
Ліван4693438160867097846136502
Латвія3555566578179194966537860720
Лівійська Арабська Джамахірія3198423391837218471633
Литва4831481997795311184928851814
Люксембург6611112932498
Малайзія245226311825217471269
Мальта408701781091446
Мексика1115252629135157869
Монголія48310223270392821
Молдова43391387191881384249502105819601186444
Чорногорія164368014066262231102
Марокко19561391202271296941070
Непал1723826424010610
Нідерланди31548610813142111552410648965
Нова Зеландія8702454301105172241
Нігерія241525391585115918936102
Норвегія1071213545981291334235402
Пакистан12273201712273101202356
Перу384114988726361013
Філіппіни137139659234121228
Польща25461321120521620972252159540286877112783
Португалія39096801443154071018211
Румунія1077299771237811062324934161532820
Російська Федерація69644352379805592585998102555959359442103699
Саудівська Аравія792110387661717348
Сербія5065178280514772179108793
Сінгапур2081056423412
Словаччина5375111912551345102355398682798
В’єтнам3694453779052211489259290
Словенія54991940990243541610104
Сомалі110121034
Південна Африка108536838515551219141
Іспанія13453213763534422122217490
Судан5388425503421621
Швеція16050388670654574346021410
Швейцарія13266220563244214147411424
Сирійська Арабська Республіка5290946962851174960322157
Таджикистан29463486745278331153814232
Таїланд48016314879445032
Об'єднані Арабські Емірати5731552171261012548
Туніс15511347822797970855
Туреччина60078249201755885632873145630411667
Туркменистан763122824201026352616446221
Уганда12658716432
Македонія393416355011028404857625
Єгипет268411675474192466324218
Сполучене Королівство66851108743633017564712911451576
Об'єднана Республіка Танзанія14015755451314
Сполучені Штати Америки123001141204928453505150499705373
Узбекистан963411977632285340335625711671
Венесуела201844332119319
Ємен268631750862725
Інші країни20914574475233308626222
Особи без громадянства18716125361441033617528338487
Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.