Аналіз світового та українського ринку автомобілів TOYOTA в блозі Всюдисущий маркетинг · від kseniya_www · додано 04.04.2011 18:22

Писала курсак комусь на замовлення. Збирала інфу з різних джерел:

1. www.Toyota.ua

2. Український дiловий тижневик «Контракти» №10(877) за 09.03.2009

3. http://www.msnbc.msn.com/id/15698006/

4. Тойота-Україна розширює мережу дилерів\\Український дiловий тижневик "Контракти" / № 46 вiд 15-11-2004

5. Портна К. Ринок автомобілів. Тихше їдемо.\\Український дiловий тижневик "Контракти" № 51 вiд 22-12-2008

6. Портна К. Розмір не має значення \\ Український дiловий тижневик "Контракти" / № 16-17 вiд 20.04.2009

Вийшла ось така підбірка інформації:

Керуючись необхідністю виготовляти як можна більше максимально якісної та надійної продукції з найменшими витратами, Кіітіро розробив і налогодив свою власну систему виробництва, засновану на принципі «точно в термін», яка дозволила компанії скоротити обсяг продукції, що знаходиться у виробництві, і з ефективністю виконувати тільки точну кількість попередньо замовлених виробів з мінімальними витратами.

Такий підхід поряд з принципом постійного поважного ставлення до людей до навколишнього середовища незабаром став вирішальним фактором у розвитку компанії. А сьогодні виробнича система Toyota, в якій важливу роль відіграє принцип безперервного вдосконалення, високо цінує відданість працівників і гарантує найвищу якість продукції визнана справжнім стандартом автомобільної промисловості.

Ще до початку 1980 року компанія «Тойота» виготовила свій 30-мільйонний автомобіль в Японії, а на рубежі двох століть ця цифра збільшилася до 100 млн. авто.

Розширивши свій ринок збуту за межами Японії, компанія «Тойота» зробила свої перші кроки на ринках інших країн в кінці 50-х років минулого століття. У 2004 році щорічні обсяги реалізації автомобілів марки Toyota в США перевищили відмітку в 2 млн. штук, причому 1,4 млн. автомобілів та майже 1,3 млн. двигунів вироблено на заводах компанії в США.

До початку 2006 року «Тойота» здійснила поставку свого 15-мільйонного автомобіля в Європу, а рівень реалізації автомобілів компанії десятий рік поспіль досяг рекордної позначки. З метою задоволення потреб різних споживачів у Європі компанія «Тойота» дотримується принципу модифікації своїх автомобілів у відповідності з умовами ринку збуту. Це означає, що різні види діяльності компанії в Європі, будь-то промислове виробництво, науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи або розробка ринкової стратегії, в основному здійснюються в межах регіону, на який вони орієнтовані.

Сьогодні «Тойота» починає пожинати плоди такого підходу. Вона створила собі неперевершену репутацію по всій Європі завдяки легендарної надійності своїх автомобілів, відмінного обслуговування клієнтів та високому рівню їх задоволеності від володіння автомобілями марки Toyota. Діяльність компанії розвивається мережею з 28 національних компаній з маркетингу і збуту в 48 країнах Європи, які курирують роботу понад 3 тис. фірмових автосалонів. [1]

Сьогодні компанія Toyota є лідером в галузі виробництва гібридних автомобілів, і щоб закріпити своє панування, компанія планує збільшити обсяг виробництва гібридів, а так само створювати нові моделі.

Останньою розробкою Toyota в області нових гібридів є автомобіль EV, що повинен з'явитися до 2010 року. При створенні цього гібрида, використовувалися деякі елементи з RAV4. Поки що, EV здатне розігнатися до максимальної швидкості 100 км/г, ну а проїхати з такою швидкістю він може 96 км.

Але будемо сподіватися, що цей показник покращиться до моменту виробництва гібрида. Поки Toyota працює над своїм новим творінням - попередник Prius уже практично готовий до появи, що намічено на 2009 рік.

В цьому ж році американський журнал Consumer Reports обрав 10 найкращих у кожному класі автомобілів. Автомобілі «Тойота» займають друге місце (totota rav4), четверте (toyota Prius), шосте (toyota Highlander) та десяте місця (Toyota Sienna).[2,с.45]

До 2010 компанія "Toyota Motor Corp.'s" прагне завоювати року 15% світового автомобільного ринку, що становить 1,2 млн. автомобілів у рік, і скинути із своїх позицій компанію-конкурента General Motors.

Компанія робить ставку на зростання попиту в Росії, Індії, Китаї та Бразилії. Якщо в 2005 році ринок даної автомобільної марки складав 11%, то збільшення до 15 є цілком ймовірним. [3]

Перші угоди про співпрацю з компанією ТОЙОТА було підписано з дніпропетровською фірмою «Алмаз Мотор Лтд.» і одеською «Інжпроект». Наступним сім’ю офіційних дилерів лідера світової автоіндустрії поповнило київське СП «Автосаміт ЛТД.» [4]

У 2009 році обсяг продажу нових авто в Україні опустився до рівня 2006-го. Основна причина просідання ринку — різке зниження обсягів автокредитування.

За підсумками 2008 року в Україні продано не більш ніж 650 тис. нових легкових машин — на 20–25% більше, ніж роком раніше. У серпні, за даними компанії AUTO-Consulting, продаж впав порівняно з липнем на 11,4%. У листопаді — на рекордні 35%. Близько половини продажу було здійснено в кредит.

Основна причина просідання ринку — різке зниження обсягів автокредитування. Якщо у 2007 році в кредит придбали близько половини всіх машин, то в 2008-му цей показник знизився до 36%. На думку експертів компанії AUTO-Consulting, 2009 року частка автопокупок у кредит знизиться до 10–15%. [5]

В умовах кризи, лідерами продажу сьогодні є автомобілі економ-класу, до яких автомобіль ТОЙОТА не відноситься.

В 2009 році в продажу автомобілів лідерують автомобілі ВАЗ. З великим відривом на другому місці автомобілі марки Hunday та Chery.

Автомобілі Тойота на 5 місці по продажу. Всього протягом перших 2-х місяців 2009 року було продано в Україні близько 1710 одиниць автомобілів даної марки.

Розглянемо структуру ринку продажу автомобілів в 2009 році на рисунку 1.

Рис1. Ринок продажу автомобілів в 2009 році
Рис1. Ринок продажу автомобілів в 2009 році

Сьогодні основними факторами, що впливають на структуру ринку автомобілів є коливання валютного курсу і небажання покупців витрачати гроші в умовах нестабільності. [6]

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.