Сучасний стан шахрайства з банківськими картками в Україні в блозі Всюдисущий маркетинг · від kseniya_www · додано 25.06.2009 13:10

Офтоп, звичайно. Проте попалася цікава інформація по банківських крадіжках. Можливо ця стаття буде цікава і для вас.

Більшість власників карток перш ніж зняти гроші з банкомату оглядаються, щоб переконатися в тому, що Pin-код не буде підглянутий сторонніми людьми.

Насправді, підглядають дрібні злодії, які потім сподіваються вкрасти у вас картку. Професіоналам це не потрібно.

В інтернеті частенько проскакують сайти, які займаються так званим "кардингом".

За певну суму коштів, як правило від 1000 до 2000 доларів, можна придбати 20 діючих карток із коштами на рахунку. Сайти ці, правда, постійно змінюються та миттєво закриваються, проте той хто шукає, завжди знає де можна знайти.

Ви думаєте що це не стосується вашої картки, і ніхто крім вас не може зняти гроші?

Помиляєтеся.

Вся інформація про вашу картку, включаючи її пароль, відповідь на секретне запитання, дату народження, номер паспорту містяться на сайтах банків (які випустили дану картку) для внутрішнього користування.

Зрозуміло, завжди знайдуться розумники-хакери, які зможуть обійти систему безпеки сайту та "витягнути" базу (або як її називають на кардинговій кухні "DUMP") з інформацією. Крім того не можна виключати факт продажу баз даних працівниками банків.

Ця інформація попадає в вмілі руки "майстрів", які виготовляють з куска пластику (pvc card) платіжну картку і записують на неї за допомогою спеціальних пристроїв точну копію інформації, що зберігається на вашій карті.

Рис.1. Вигляд порожньої картки та пристрою, що робить пластик кредиткою
Рис.1. Вигляд порожньої картки та пристрою, що робить пластик кредиткою

Це правда не стосується тих карток, які містять мікропроцесори, їх обійти на сьогодні українські "майстри" не вміють.

І практично кожна людина, яка готова ризикувати своєю свободою заради миттєвого збагачення і знає "точки", може придбати собі пачку таких карток.

Більш застарілим методом отримання інформації про вашу картку є накладання скімеру (skimmer - пристрій, що зчитує інформацію з вашої картки та записує її в своїй базі), проте в Україні він все-ще діє.

На рисунку 2. зображено як виглядає банкомат без скімера і з ним

Рис.2 Як виглядає скімер на банкоматі
Рис.2 Як виглядає скімер на банкоматі

Нещодавно в Києві було знято один із скімерів з банкомату банка "Старокиївський" за адресою: Володимирська 51/33. В основний блок було вмонтовано мобільний телефон, який відсилав всі дані на заданий номер смс-ками. Вартість такого пристрою було оцінено в 3 тис.доларів.

Звичайно, в Україні більшість банків оповіщають власників карток про зміну стану рахунка, і як тільки поступає заявка про пропажу коштів, блокуються всі картки з даної бази.

За даними Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем "ЕМА", на початок квітня 2009 року в Україні нараховувалося більше 30 мільйонів активних карток, з яких тільки 7% містять мікропроцесори.

Сьогодні шахраїв більше цікавить крадіжки з поточних рахунків клієнт-банків, на яких знаходяться мільйони доларів, а також атаки на процесингові центри. До прикладу, недавно було здійснено атаку кардерів на один із банків в Домініканській Республіці. За 72 години з рахунків було перераховано на рахунки банків інших країн 20 мільйонів доларів і тут же знято готівку.

В Україні таких випадків ще не було. Тут поки бояться займатися такими справами, проте скоро страх переборють і почнуть.

Коментарі

  • darkspirit · 26.06.2009 12:53 · #

    у каждого свой стиль зарабатывания денег)))

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.