Блог Всюдисущий маркетинг

Скільки людині потрібно для життя? - Поїсти, одягнутися і поговорити. Чому ж тоді, озираючись навколо, ми бачимо, що нас оточує величезна кількість товарів, без яких ми реально можемо обійтися. Хто нав'язує нам брендові сонячні окуляри, мобілки з яблучком, плазмові екрани, підвісні стелі з підсвіткою, фінгерборди? Наука маркетингу пояснює причину чому нам це все потрібно? Мало того, її завданням є зробити із найбезглуздіших товарів та послуг - нейнеобхідніші. В цьому блозі я хочу показати яким буває маркетинг, який він є в Україні, які його перспективи.

 • Світовий ринок машинного перекладу від kseniya_www · додано 11.09.2009 21:10

  На сьогоднішній день, не дивлячись на глобалізацію, наслідком якої є руйнування культурних, економічних і мовних бар'єрів, попит на переклад залишається високим. Нації прагнуть до збереження своєї культурної унікальності, невід'ємною частиною якої є мова – так, наприклад, в Європейському Союзі, об'єднуючому декілька держав, офіційно використовується декілька ж мов. Крім того, країни світу активно співробітничають один з одним в різних сферах – екологія, економіка, освіта, промисловість і т.д. - і в такій співпраці переклад використовується для того, щоб досягти взаєморозуміння, полегшити розповсюдження інформації і зробити її доступною більшому громадянству.

 • Ринок зерна 2009 року від kseniya_www · додано 01.08.2009 15:45

  Галузь з виробництва хліба та хлібобулочних виробів України відіграє визначну соціальну і стратегічну роль у житті суспільства, задовольняючи потреби населення в харчовому продукті.

  Борошняні вироби і, насамперед, хліб традиційно займають найважливіше місце в раціоні українців. Для виробництва борошна в Україні використовується декілька зернових культур, але головна роль належить пшениці. Частка пшеничного борошна в загальному обсязі борошна, що виробляється в країні, складає близько 90%.

  За підсумками 2008 року в Україні зібрано близько 48 млн.тон. зерна – це найвищий показник врожайності в Україні.

 • Ринок мотоциклів 2009 року від kseniya_www · додано 31.07.2009 22:00

  Дорогий бензин і дорожні пробки примушують киян активно обзаводитися мототехнікою. Київський ринок мототехніки в 2008 бив рекорди. Як розповів менеджер з продажу мототехніки компанії "Укравтозапчасть", якщо в 2007 р. місткість цього ринку збільшилася на 30% замість прогнозованих 20%, то за три місяці 2008 р. продажу виросли на 45-50%. Дану тенденцію підтверджує і директор компанії "Два колеса", пояснюючи підвищений інтерес киян до мототехніки стрімким подорожчанням бензину. За його словами, ще в кінці минулого року вартість самого ходового пального мазкі А-95 переступила психологічну відмітку в $1 за літр, а зараз вона складає в середньому 7 грн.

 • Автомобільний ринок 2009 року від kseniya_www · додано 31.07.2009 21:27

  2009 рік характеризується тим, що автомобільні ринки України, Росії і Білорусі переходять з гострої хвороби ринку в хронічну. За даними холдингу Атлант-М, симптомами цього переходу стали різкий спад попиту і споживчий песимізм клієнтів. Річ у тому, що чинники, які ще в перші місяці кризи якось підтримували ринки, вже майже втратили свою силу.

  Втратив актуальність розпродаж за пониженими цінами автомобілів 2008 р. випуску. На сьогоднішній день склади України, Росії та білорусі по даних марках вичерпали себе. До того ж свій вплив вже починає надавати чинник застарівання торішніх авто, адже виробники активно презентують новинки 2009 р.

  Втратив силу і чинник зростання купівельної спроможності тієї частини населення, у якої були заощадження у валюті. Це більше не стимулює ринок до розвитку, оскільки припинилася девальвація національних валют, а продавці авто стали поступово підвищувати ціни в гривні (за винятком машин 2008 р. випуску). Більше не грає своєї ролі і очікування подорожчання автомобілів із-за підвищення ввізних мит. Скорочення попиту на авто, яке спостерігається на ринках Росії, України і Білорусі, на думку аналітиків холдингу, неминуче приведе до скорочення пропозиції.

 • Пивні потоки течуть в регіони: огляд ринку 2008-2009 рр. від kseniya_www · додано 05.07.2009 16:37

  З 2008 року в регіональних пивзаводів з'явилася можливість збільшити ринкову долю. Ще в радянські часи пивна галузь не була стратегічною для України, тим не менше, за кількістю виробників Україна практично не поступалася країнам, пивна галузь яких є магістральною. Раніше в Україні було близько 150 пивних заводів, а в деяких областях по 5 підприємств. Причому деякі заводи будувалися ще за царських часів, деякі створювалися на базі харчових комбінатів в епоху СРСР.

  Після проголошення України незалежною та приходу міжнародних компаній, багато малих заводів не втрималися на рину. І вже до 2007 року залишилося не більше 60 заводів. А заводів, які входять до складу великих пивних компаній та випускають помітне хоча б на регіональному рівні пиво залишилося не більше 15. Тим не менше, деяким мілким пивоварам вдається нарощувати обсяги ринків. Так, наприклад якщо в 2002 році невеликі пивзаводи володіли 10,7% ринку, то в 2007 році 4,3%, це притому, що український ринок пива щороку зростає на 15-20%.

  Пивні ріки течуть в регіони
  Пивні ріки течуть в регіони
  1 коментар
 • Девелопмент ринку нерухомості за 2000-2009 роки від kseniya_www · додано 04.07.2009 19:17

  Сьогодні питання розвитку ринку нерухомості є особливо актуальним і болючим, оскільки через відсутність попиту квартири масово закриваються агенції нерухомості. Ринок знову запрацює тільки після зниження гривневих цін до рівня 2005 року.

  У всіх криза? а у нас падіння цін !!!
  У всіх криза? а у нас падіння цін !!!

  Різке скорочення обсягів іпотечного кредитування спричинило більш ніж десятикратне падіння обсягів ринку нерухомості. Без роботи залишилися не лише будівельники, а й ріелтори, яким просто нікого обслуговувати. Покупці, які мають готівку на придбання нерухомості, чекають, коли ціни досягнуть дна (знизяться на 50–60%). Спроби агенцій переорієнтуватися із продажу на оренду здебільшого не мали успіху.

  За даними Спілки фахівців з нерухомості України, наприкінці минулого року в країні закрилися близько 250 агенцій нерухомості. Тією чи іншою мірою труднощів зазнають усі 5 тис. українських агенцій. Більша частина яких, швидше за все, не переживуть кризу.[3]

  2 коментарі
 • Огляд комп'ютерного ринку 2008 року від kseniya_www · додано 29.06.2009 15:51

  В цілому ринок продажу комп'ютерів, моніторів та периферійних пристроїв за 2008 рік знизився, що зумовлено зменшенням попиту внаслідок економічної кризи, проте ринок програмного забезпечення стрімко зріс через вихід нових операторів боротьби з нелегальним продажем програм.

  Стаціонарні ПК та ноутбуки

  Стаціонарні ПК вважаються одними з найбільш передбачених сегментів ІТ-ринку України. Минулий рік підтвердив правильність такої думки. Всього на ринок було поставлено близько 1,3 млн. персональних комп'ютерів, що на 13% менше, ніж в 2007 р. Переважна більшість настільних ПК було зібрано українськими компаніями. Частка А-брендов за 2008 р. збільшилася майже втричі, склавши в середньому 6%, проте, на думку учасників ринку, подальше зростання постачань системних блоків виробництва зарубіжних вендорів маловірогідне. В умовах зниження купівельної спроможності населення вони навряд чи зможуть загрожувати локальним складальникам ПК.

  Криза світової і української економіки наклала відбиток на квартальну статистику об'єм випуску настільних ПК. У III кварталі, не дивлячись на обмеження споживчого кредитування, ринок демонстрував упевнене зростання показників, проте в останній чверті впав більш ніж на 50%. Окрім загального зниження обсягів постачань настільних ПК, в даному ринку відбувся перерозподіл серед гравців. Основними тенденціями другого півріччя 2008 р. стали скорочення частки першої десятки виробників до 30% (у 2007 р. - 38%) і активізація невеликих фірм.

  Закономірна тенденція 2008 р. - збільшення об'єму оперативної пам'яті і накопичувача в системних блоках середнього класу. Стандартом цього сегменту до кінця минулого року стали 2 ГБ оперативної пам'яті і жорсткий диск об'ємом 320 ГБ. Разом з тим по-перших трьох кварталах минулого року спостерігалося зростання вартості "середнього" настільного ПК. До третьої чверті 2008 р. відбулося зростання цін близько 5%, проте з обмеженням споживчого кредитування і появою "антикризових" пропозицій від продавців ціни повернулися до рівня I кварталу.

  Для ринку персональних комп'ютерів в цілому минулий рік був відмічений знаковою подією: за даними GFK, в III кварталі роздрібні продажі мобільних ПК вперше за історію ринку перевищили цей показник для стаціонарних комп'ютерів. Всього уроздріб в 2008 р. ноутбуків було продано 824тыс., десктопів - 1,057 млн. штук. Поступовому заміщенню настільних ПК середнього класу мобільними супроводить цікава тенденція: разом з лептопами для домашнього використання все частіше купують монітори з більшою діагоналлю. У корпоративному сегменті співвідношення залишилося незмінним: тут було реалізовано близько 50% всіх настільних ПК на ринку і всього 10% ноутбуків.

  За попередніми оцінками за 2008 р. до України в цілому було ввезено 1,035 млн. портативних комп'ютерів. Відповідно, зростання ринку по відношенню до 2007 р. склало 335 тис. штук, або 47%.В першій половині 2008 р., як і два роки до цього, ринок лептопів показував стабільне зростання, яке сповільнилося в III кварталі, а в останній чверті року об'єм постачань скоротився більш ніж удвічі. Не дивлячись на це впродовж всього другого півріччя учасники ринку відзначали затоварювання складів, пов'язане як з кризовими явищами в економіці, так і з переоцінкою попиту на ноутбуки.

  Діаграма 1. Структура роздрібного продажу компютерів та ноутбуків в 2008 році, %
  Діаграма 1. Структура роздрібного продажу компютерів та ноутбуків в 2008 році, %

  Сервери і системи зберігання даних

  За попередніми оцінками IDC, минулого року до України було поставлено серверів на суму 120 млн. дол., що на 8% менше аналогічного показника за 2007 р. Як і в інших сегментах ІТ-ринку, такі підсумки є прямим слідством нетипово безгрошевого IV кварталу.

  А-бренди продовжують нарощувати свою присутність. Лідери сегменту серверного устаткування ті ж, що і раніше: HP, Dell і IBM (платформа х86); IBM, HP і Sun Microsystems (RISC/EPIC/CISC).

 • Український ринок інтернет-реклами від kseniya_www · додано 27.06.2009 17:00

  Користувачі інтернету найбільш сприйнятливі до рекламних повідомлень, які бачать раннім вечором. Такі результати дало сумісне дослідження міжнародної організації Internet Advertising Bureau і групи Lightspeed Research. На думку фахівців, найбільшою мірою ця закономірність розповсюджується на молодих користувачів віком від 18 до 24 років.

  В рамках того ж дослідження було встановлено, що реакція користувачів на рекламу значною мірою залежить від того, чим вони були зайняті в той момент, коли її побачили. Кращий момент для рекламного контакту — коли людина робить покупки онлайн або порівнює ціни.

  Більше всього користувачів дратує реклама, яку вони бачать, коли дивляться в інтернеті телепередачі або фільми чи відеоролики.

  Найчастіше користувачі інтернету звертають увагу на рекламу у вигляді інформаційних статей, що містять відомості про фірму чи товар. Згідно з результатами дослідження, проведеного компанією Adfusion, приблизно половина опитаних схильна читати подібні матеріали і іноді навіть шукати додаткову інформацію про товари.

  Рис.1. Порівняння ефективності інтернет-реклами за даними дослідження Adfusio
  Рис.1. Порівняння ефективності інтернет-реклами за даними дослідження Adfusio

  На другому місці по ефективності опинилися комерційні пропозиції, які роблять по електронній пошті. Їх читають 47 відсотків користувачів. Рекламні оголошення в пошуковій видачі привертають увагу 39 відсотків опитаних.

 • Рейтинг надійності банківських послуг: корисна інформація в кризових умовах від kseniya_www · додано 27.06.2009 16:20

  В умовах кризи говорити про стабільність банків - щонайменше дивно, проте фінансові показники українських фінустанов за перший квартал 2009 року досить обнадійливі. Надалі основним завданням банків є нарощення капіталу. Джерел поповнення капіталу у банків небагато: гроші акціонерів і кошти уряду. Збільшення капіталу за рахунок вкладення коштів сьогоднішніх власників - один із показників фінансової стійкості банку.

  Чому обрано саме цей період: з жовтня 2008 по квітень 2009 року - тому, що він виявився найбільш кризовим для фінансових установ України. Багато банків встигли наростити власний капітал до нового року, проте сьогодні щонайменше 25 банків очікують рекапіталізації - поповнення капіталу за рахунок державних коштів, оскільки власних коштів для цього не мають.

  Таблиця 1. Рейтинг стійкості найбільших банків в першому кварталі 2009 року
  Таблиця 1. Рейтинг стійкості найбільших банків в першому кварталі 2009 року

  В таблиці 1 подано ті банки, які попри кризовий стан зуміли наростити свій капітал якісними методами. Так ми бачимо, що перше місце посідає Укрексім Банк, який за даний період збільшив власні кошти на 3,7 млрд. ПриватБанк за збільшенням власного капіталу посідає 10 місце, хоча за розмірами активів він очолює рейтинг НБУ. Інших 120 банків не значною мірою впливають на фінансову систему в цілому, тому їх стійкість і не досліджую. Зазначимо, що далеко не всі банки показують значні збитки. Так ПриватБанк, ОщадБанк, УкрсоцБанк отримали досить великий прибуток. В таблиці 2. наведено рейтинг найприбутковіших банків.

 • Сучасний стан шахрайства з банківськими картками в Україні від kseniya_www · додано 25.06.2009 13:10

  Більшість власників карток перш ніж зняти гроші з банкомату оглядаються, щоб переконатися в тому, що Pin-код не буде підглянутий сторонніми людьми.

  Насправді, підглядають дрібні злодії, які потім сподіваються вкрасти у вас картку. Професіоналам це не потрібно.

  В інтернеті частенько проскакують сайти, які займаються так званим "кардингом".

  За певну суму коштів, як правило від 1000 до 2000 доларів, можна придбати 20 діючих карток із коштами на рахунку. Сайти ці, правда, постійно змінюються та миттєво закриваються, проте той хто шукає, завжди знає де можна знайти.

  Ви думаєте що це не стосується вашої картки, і ніхто крім вас не може зняти гроші?

  Помиляєтеся.

  Вся інформація про вашу картку, включаючи її пароль, відповідь на секретне запитання, дату народження, номер паспорту містяться на сайтах банків (які випустили дану картку) для внутрішнього користування.

  Зрозуміло, завжди знайдуться розумники-хакери, які зможуть обійти систему безпеки сайту та "витягнути" базу (або як її називають на кардинговій кухні "DUMP") з інформацією. Крім того не можна виключати факт продажу баз даних працівниками банків.

  Ця інформація попадає в вмілі руки "майстрів", які виготовляють з куска пластику (pvc card) платіжну картку і записують на неї за допомогою спеціальних пристроїв точну копію інформації, що зберігається на вашій карті.

  Рис.1. Вигляд порожньої картки та пристрою, що робить пластик кредиткою
  Рис.1. Вигляд порожньої картки та пристрою, що робить пластик кредиткою

  Це правда не стосується тих карток, які містять мікропроцесори, їх обійти на сьогодні українські "майстри" не вміють.

  І практично кожна людина, яка готова ризикувати своєю свободою заради миттєвого збагачення і знає "точки", може придбати собі пачку таких карток.

  Більш застарілим методом отримання інформації про вашу картку є накладання скімеру (skimmer - пристрій, що зчитує інформацію з вашої картки та записує її в своїй базі), проте в Україні він все-ще діє.

  На рисунку 2. зображено як виглядає банкомат без скімера і з ним

  1 коментар
Всього 43 на 5 сторінках