Музика і Політика в блозі Ego Blog · від Ego · додано 30.10.2009 16:57

Стаття написана після перегляду концерту на підтримку Юлії Тимошенко, як одного з кандидатів на пост президента України.

Що найчастіше обговорюється після таких подій? Дві речі, напевно. Перша – продажність артистів, друга – загальні витрати «народних коштів» на подібні дійства. Давайте і ми обміняємось думками з цього приводу.

Отже, спочатку про артистів. Чи є виступ якогось виконавця на підтримку політика – аморальною чи природною річчю?

З одного боку, артист – це теж громадянин, і тому тема політики, виборів, різних проблем в своїй державі не може і його обходити. У кожного своє бачення кращого виходу країни з становища, що склалося; кожен по різному розуміє, яким має бути майбутній лідер. І якщо заради підтримки свого улюбленця артист може зробити те, що у нього найкраще виходить – то чому б і ні?

Але звичайно, дивлячись на гламурних дівчат, які виходять на сцену, чомусь в останню чергу віриш в те, що в їх чарівних головках на першому місці стоять думки про «долю України», чомусь в їхньому випадку хочеться зупинитися лише на першому слові з цього словосполучення – «доля».

Можливо це просто суб’єктивна позиція, але цьому дуже сприяє «індивідуальний розбір польотів», а саме, питання про те, кого саме ось ці співачки підтримували раніше. Зрозуміло, що того, хто більше платив, або був вигідним для їх кар’єри з якихось інших причин. Та бог з тим. Питання стоїть ширше – чи треба сприймати ось це прагнення співаків заробити якнайбільше в даному випадку, як щось… огидне?

Знаєте, навіть якщо я спробую відноситись до таких вчинків філософські і з розумінням, є інша річ, яка спрацьовую в моїй голові, і яка є невигідною в першу чергу для самих політиків – я просто не вірю такому артисту. Не вірю, як тому «раднику» («Вибирай його! Він – кращий!»), яким по суті даний артист стає на подібних заходах. Ну, і як наслідок, не вірю в загальну щирість такої людини, а це на мою думку дуже важлива річ для справжніх митців.

Але, зрозуміло, що в шоу приймають участь не тільки коньюктурщики. Хтось можливо вийшов на сцену цілком свідомо (в потрібному розумінні цього слова). Як бути з ними? Ну що тут сказати, в принципі радієш, коли бачиш, що твій улюблений співак чи гурт розділяє твої позиції.

А ось, коли ні…

Пригадую, як під час революції Кузьмі Скрябіну закидали те, що він підтримав не того, кого треба. І що з того? Кузьма відповів на все це, напевно, однією з своїх самих сильних пісень - «Люди, як кораблі». І тут вже не дивишся на «політичну платформу» виконавця – творчі шедеври значно вище всього цього.

Тепер щодо витрат на подібні концерти.

Так, дивлячись на всю цю «феєрію» та «гламур», можна обурюватися і все таке, але особисто у мене є один чудовий контраргумент. На моє глибоке переконання, нехай вже претенденти змагаються між собою ось так, за допомогою мистецтва (зайвий раз демонструючи величезну силу останнього), ніж вдаються до підозрілих економічних авантюр у вигляді «кроку на зустріч людям», або починають заповнювати інформаційний простір лайном вищого ґатунку, або… Знаєте, навіть страшно стає від того, на що ще здатні люди, які прагнуть влади. Можливо ми і не дізнаємось ніколи, що та чи інша подія, катастрофа, злочин насправді були спланованою і технічно впровадженою в життя тими, кому це було вигідно.

Ні, ми вже краще музику послухаємо!

Коментарі

 • Ліля Тєптяєва · 01.11.2009 14:12 · #

  А чого ніхто не коментує!?

  Всіх вже політика достала!?

  Чи музика!?

  Мені, особисто, здається що будь-який концерт проплачується зацікавленою стороною з меркантильної користі.

  І на любому концерті щось прапагується.

  І майже завжди це робиться за гроші.

  А якщо не за гроші, то за якісь інші егоїстичні потреби.

  Якщо люди люблять концерти, мабуть їм, в основному, до лямпочки хто його проплачує політик чи бізнесмен (бо усі вони, в кінцевому результаті, бізнесмени).

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.