Музика Майбутнього в блозі Ego Blog · від Ego · додано 12.10.2009 21:39

Подумайте тільки: сучасній музиці всього якихось 50-60 років! Порівняно з історією людства - це ж ніщо! Неодноразово задавався питанням, а що ж буде з музикою через 10, 20, 30 років? А якою вона буде, коли нас з вами вже не буде? Як сумно усвідомлювати, що ми ніколи не почуємо жодної пісні з тих, які слухатимуть наші нащадки!

Мені здається, що музика майбутнього буде більш "индивидуальнонаправленной": людина задаватиме якій-небудь "машинці" певний ритм, можливо, настрій, ще щось (може навіть якісь показники роботи свого організму на даний момент, типу биття серця, тиску...), і відповідно, "машинка" видаватиме певну музику (а може це буде просто ремікс чого-небудь відомого).

З цієї точки зору можна задуматися і над питанням - на чому ж буде записана музика майбутнього? Адже за цих 50-60 років змінилося вже стільки носіїв! Згадується фільм "Люди в чорному", коли герой Томмі Лі Джонса показує Уїллу Смітту якусь крихітну "фіговінку", новітній музичний носій з іншої планети, і говорить: "Ну ось, тепер знову доведеться Бітловські альбоми діставати"))) Як я його розумію! На чому тільки не були у мене записані Бітли: бабіни, пластинки, касети, а потім з'явилися CD, і знову почалися витрати на оновлення)))

Отже, якою по-вашому буде музика майбутнього?

Коментарі

 • Ржавый жбан судьбы · 12.10.2009 22:39 · #

  Можливо шось і буде на зразок "індивідуалізованих" міксів, але справжні витвори музичного мистецтва думаю будуть цінуватись і в майбутньому :)

  Гарно пишете, welcome on board!

 • kseniya_www · 12.10.2009 23:08 · #

  А ви помітили що музика залежить від настроїв суспільства і їх соціального статусу?

  Ну якою було музика 60-х років? Війна вже давно закінчилася, люди почали налагоджувати своє життя, оптимізм, хороші настрої. Тому музика була легкою і позитивною. Рок група Бітлз – пухнасті зайчики. Де там рок в сучасному розумінні цього жанру…?

  А що потім 70-80? Очухалися від катаклізмів, надоїла білість і пухнастість і з.являється альтернативна музика. Хей тіче, лів зе кідс елоун… ? на той час це шок ) заборонена музика… а зараз ?! смішно уявляти як така мила пісенька може бути забороненою…

  Що зараз ? Крайнощі… якшо попс - то з сіськами, секс і еротика, якщо рок - то дайте чимось вуха заткнути. Думаю крайнощі себе вичерпають вже скоро… залишиться шось посереднє: джаз, клубна музика, доповніть мене,я не шарю в напрямках музичних…

  Якою музика стане? Ше більш агресивною в цілому. Буде більше напрямків музичних. Активні будуть ритмічну музику слухати, врівноважені і ті шо насолоджуються життям – філософську ( з текстами), бунтарі – шось нове) крикливе…

  А взагалі no answer…

 • хохляцький шпигун · 12.10.2009 23:47 · #

  а я думаю, що вернеться те що було в 50-60 и так по колу)))

 • Ego · 12.10.2009 23:51 · #

  Да, Вы правы - не стоит в прогнозировании музыки ограничиваться лишь техническими и чисто музыкальными аспектами. Социальный фактор может быть даже более решающим. А значит, следует подумать (или пофантазировать) о том, какие социальные изменения (и скорее всего не просто изменения, а социальные конфликты) могут иметь место в будущем.

  Сразу же приходят в голову какие-то сюжеты из фантастических фильмов, что-то типа киберпанка или пост-ядерного (упаси боже))) будущего.

  Если верить сценаристам и кинорежиссерам ("Матрица", "Эквилибриум", и т.д.) - то будущее за огромными корпорациями, которые просто поглотят все вокруг. А значит "официальной" будет та музыка, которая будет угодна этим самым корпорациям - скорее всего нечто заставляющее людей меньше думать. Часто можно слышать мнение, что "меньше думать" способствует монотонная, "барабанная" музыка. Но мне кажется, если при этом и отключается сознание, то включается нечто более важное - ПОДсознание! И еще неизвестно, что более опасно для "правящих кланов". Если на то пошло, то, согласно моему глубокоуважаемому Б.Гребенщикову - любая музыка одухотворяет, облагораживает человека. Поэтому даже не представляю, какой она должна быть, чтобы "упрощать" человека, как вид. Уж тогда этим "пока что мифическим корпорациям" легче было бы вообще запретить музыку) А это значит, что такой вид искусство уйдет в "андеграунд", то есть, своеобразное повторение истории произойдет).

  Так же не стоит забывать о музыке этнической, расовой. Если нас время от времени пугают какими-то демографическими "взрывами" (чаще всего китайскими), то выглядит логичным предположение, что и музыка (наиболее распространенная музыка) будет носить отпечаток той или иной расы. Что там сейчас у китайцев в моде?)) Я даже не знаю... По-моему, им "Тату" нравилось?))

 • Ego · 13.10.2009 00:01 · #

  Ну, не без цього. Десь чув, що музична мода повторюється кожні 10 років. Так, можливо це і правда, але ж все одно додається щось нове, адже не можна сказати, що зараз ми слухаємо виключно те, що слухали 10 років тому. Воно приймає якісь нові риси.

 • Ego · 13.10.2009 00:04 · #

  Хотілося, щоб це було правдою, але скажіть, скільки молоді зараз люблять та слухають тих самих "Бітлз", наприклад? Тільки справжні меломани, а більшість в кращому випадку знає лише "Yesterday"))

  Дякую за гостинність)

 • Ржавый жбан судьбы · 13.10.2009 00:22 · #

  Як розповідає вельмишановний Б. Грєбєнщіков в чудовій радіопередачі «Аэростат» — "В царстве У была принята музыка в стиле Юй, и царство процветало сотни лет, в царстве же Чу начали слушать музыку Лю Чжоу, и царство мгновенно пришло в упадок."

  Музика відіграє дуже велику роль в нашому житті що би ми собі не вигадували :)

  І не суть важливо що там і де популярне, важливо що слухаєте саме ви саме в цей момент.

 • Ржавый жбан судьбы · 13.10.2009 00:23 · #

  А кому потрібно щоб «Бітлз» були популярними? :) Кожен собі знайде свої витвори.

 • хохляцький шпигун · 13.10.2009 09:47 · #

  а я знаю багато молоді котра слухає "Бітлз". мені навіть здається, що ними хворіє кожне покоління. от зараз спостерігаю за особою тринадцяти років котра всіх своїх знайомих на них активно підсаджує і "Yesterday" далеко не фаворит)) і не єдина пісня яку вона мугикає під ніс.

 • хохляцький шпигун · 13.10.2009 09:50 · #

  звичайно, що приймає якісь нові хвилі чи вигляд. я говорила в глобальному значенні.

 • Ліля Тєптяєва · 13.10.2009 11:53 · #

  Я погоджуюсь з тобою - мабуть музика майбутнього, як і сучасне мистецтво - буде постмодерновою. І, звичайно, "индивидуальнонаправленной"!

  Постмодерн приніс у мистецтво такі напрямки як: анахронізм, андеграунд, ар брют, боді-арт, відіо-арт, граффіті та граффітизм, інсталяція, мистецтво аутсайдерів, кінетичне мистецтво, концептуалізм, ленд-арт, магічний реалізм, мобіль, нові дикі, оп-арт, піттура кольта, поп-арт, постмодернізм, реді-мейд, синтетизм, соц-арт, ташизм, трансавангард, хеппінінг, авангард, енвайронмент та купа інших -ізмів.

  Навіть сучасним художникам важко уявити напрям, який вибере мистецтво. Але, на разі, воно рухається в бік "індивідуалізму", і кожен ваяє на що гаразд.

  Я думаю, що аутсайдерські елементи великими кроками помарширують в музику майбутнього. додадуться різноманітні шуми та звуки, на які зараз не звертається увага, також синтезовані звуки. Мабуть десь так. Бо ж сучасне образотворче мистецтво і мистецтво музики прямують майже однією дорогою, тому можна сподіватися в музиці щось подібне до сучасного образотворчого.

 • Ліля Тєптяєва · 13.10.2009 12:10 · #

  Ще хочу додати. В сучасному образотворчому мистецтві основне ІДЕЯ, ну і звичайно спосіб відтворення цієї ідеї, а вже потім майстерність просування її "в люди". І, думаю, на цій позиції ще який час мистецтво протримається, так само і музика.

  Хоча, частенько, усе мистецтво зводиться до ШОУ, та що зробиш, такий шлях воно вибрало, щоб, якраз, в такий спосіб добратися до людей.

  Усі зі шкіри лізуть, щоб придумати щось новеньке, але це стається, переважно, випадково. Мабуть, і в музиці буде так.

  Ну і, безумовно, класичні твори класичних стилів будуть завжди мати своїх поціновувачів.

 • Ego · 13.10.2009 14:25 · #

  Трохи офф-топ виходить, але не можу не запитати про цю дитину: а звідки взагалі взлася ця любов до Бітлз? Батьки слухали, чи як? А що ще вона слухає?

 • Ego · 13.10.2009 14:27 · #

  Так я назвав Бітлз просто як приклад. Приклад найяскравішою музики. Можемо взяти когось іншого, але, якщо навіть можно припустити, що їх будуть слухати через сто років, то що відносно 200, 300, 500 літ?

 • Ржавый жбан судьбы · 13.10.2009 14:30 · #

  Чесно кажучи мені не дуже цікаво що буде через 100, 200 а тим більше 500 років :) Тут би навчитись сприймати сучасне в повному обсязі :)

 • Ego · 13.10.2009 14:31 · #

  Про шуми та синтезовані звуки. Да, як цікаво було би дізнатися, які нові звуки стануть "модними" через кілька сот літ! Здавалося б вже все вигадано і зіграно, що тільки може уловити людське вухо, але ж розумієш, що навряд чи це - межа.

 • Ego · 13.10.2009 14:38 · #

  А я все ж таки задумався над тим, що написав після слів kseniya_www.

  Думати, що музика надалі буде тільки все більш і більш "творчою" - звичайно, приємно, але не треба забувати про реальність, соціальні зміни і так далі. Вже зараз ми є свідками того, як шоу-бізнес, який є лише бажанням "заробити бабло" певними товстосумами, набирає все більші і більші оберти. Хто знає, що зроблять гроші і ті, у кого їх "надто багато" через декілька десятків, а тим більш сотні років...

 • kseniya_www · 13.10.2009 15:03 · #

  обгрунтую заперечення як економіст ))

  життєвий цикл шоубізу як і будь-якого продукту має параболічні властивості. Спочатку він набирає обертів, досягає піку, поступово зменшує оберти і спадає майже до 0.

  Ну думаю сучасний неякісний шоубіз, який роблять товстосуми, і який активно нав.язується, зараз підходить до піку, тому що:

  1. його багато

  2. всі намагаються туди впхатися.

  3. впхатися стає все дорожче.

  при різкому збільшенні пропозиції виникає : 1. розширення асортименту і обов.язковий момент 2.неякісні товари, які маскуються під якісні.

  Звідси цінність товару чи послуги падає, і споживач переключається на альтернативні товари чи послуги.

  Думаю вже скоро неякісний шоубіз чекає серйозний спад, і люди перейдуть на альтернативну музику ))

 • Ліля Тєптяєва · 13.10.2009 15:32 · #

  Щоб тільки ця "альтернативна музика" не стала дешевим замінником "шоубізу"!

 • kseniya_www · 13.10.2009 15:38 · #

  Ну ми вже бачим як працюють дешеві замінники. наприклад: сірьожене пірожене )) його музика дійсно не така як всі, а чому він подобається людям ? бо займається висміюванням...

 • Ліля Тєптяєва · 13.10.2009 15:48 · #

  Ага, я ще одну групу-пересмішника згадала - Max Raabe und das Palast Orchester.

 • kseniya_www · 13.10.2009 15:50 · #

  Palast Orchester - це ж не висміювання ?!!! вони просто змінюють стиль сучасного попу на несучасний

 • Ліля Тєптяєва · 13.10.2009 16:16 · #

  А нам з Алежою з цього смішно.

 • хохляцький шпигун · 13.10.2009 23:42 · #

  вконтакті знайшла. батьки - так люблять, але нема такого щоб саме зараз чи раніше слухали (при мені було коли вона з вконтаку включила не надто відому пісню Бітлз і питала чи чули ми от таку от прикольну пісню. смішно, але факт. їй здається, що ми про Бітлз не чули і не знаємо). а виросли дітки на групі "король и шут" - під це спали найкраще. зараз слухає різне - від низькопробної попсятини до Крематорія, також джей-рок і ще щось зовсім мені не зрозуміле. вона взагалі гарно вибирає якісь пісні у виконавців/стилів і слухає, а крім того напрягає оточуючих це слухати, при цьому чуже "фе" не сприймає - подобається і все))

 • Ліля Тєптяєва · 14.10.2009 00:37 · #

  Не межа, бо ж є купа звуків які наше вухо не чує. Цікаво, наприклад, звуки росту трави.

 • Ліля Тєптяєва · 14.10.2009 00:39 · #

  А може хтось придумає музику для глухих.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.