Які подарунки прийнято дарувати на Новий рік у різних країнах світу? в блозі Цікавинки · від Вікторія · додано 08.12.2009 09:52

Новий рік - свято, яке однаково люблять дорослі і діти у всіх куточках земної кулі. Невід'ємним атрибутом Нового року в усіх країнах є подарунки - символ радості з приводу свята і, одночасно, освідчення в коханні, прихильності або поваги до людини, якій ми підносимо презент. Пропоную розглянути, які краще дарувати подарунки на Новий рік представникам різних національностей.

Так, наприклад, ми, українці, через широту своєї натури, особливу щедрість, притаманну нашому національному характеру, любимо дарувати й одержувати на свята і, зокрема, на Новий рік, велику кількість недорогих подарунків замість одного, хоча і дорогого презенту. Будь-яка дитина буде невимовно щаслива, побачивши під ялинкою гору різнокольорових коробочок з подарунками, і засмутиться, якщо отримає від батьків тільки одну маленьку коробочку з дорогою моделлю гоночного автомобіля. Зовсім інші уявлення про Новорічні подарунки існують в інших країнах світу.

Австрійці вважають за краще дарувати на Новий рік необхідні в побуті речі. Так як життя в Австрії досить дороге, більшість сімей приурочують до Нового року покупку красивого одягу чи аксесуарів. Крім практичних подарунків, популярним новорічним презентом в цій країні є запрошення на святковий вечір у знаменитій Віденській опері. Подібні знаки уваги оцінить і еліта, і молодь.

Англійці вважають неприйнятними широкі жести на подарунки. Вони ніколи не виберуть як подарунок на новорічне свято який-небудь дорогий ексклюзивний сувенір або ювелірну прикрасу. Їх улюблені подарунки - недорогі дрібнички: брелки для ключів, кухлі для пива, ароматичні свічки, симпатичні сувенірні ляльки і хитромудрі ложечки для заварювання чаю. Ці дрібниці - ознака їх щирості і прихильності до вас.

Американцям, навпаки, належить пальма першості з дарування дорогих презентів. У середньому, американець витрачає на подарунки від 50 до 800 $. Вони дарують один одному сигари, вина, парфуми, шарфи, кофти, дрібнички. Подарунки прийнято дарувати з чеком. Чек потрібен для того, щоб при потребі можна було повернути подарунок назад в магазин. У перших числах січня в магазинах спостерігаються великі черги людей, що виявили бажання здати товар. Тому останнім часом серед американців зростає популярність так званих подарункових сертифікатів (GIFT CERTIFICATE). Це звичайна пластикова картка номіналом від 50 і вище доларів. Людина, яка отримала такий сертифікат, в будь-який зручний для неї час приходить в магазин і вибирає собі що-небудь до смаку.

Бельгійці підходять до вибору подарунка не просто як до приємного проведення часу, але як до відповідального заходу. Сенс подарунка пояснюють усно або на картці, яка додається до нього, і вибір ніколи не буває випадковим. Вони завжди прагнуть подарувати те, що дійсно необхідно людині, те, що їй знадобиться.

Болгари на Новий рік дарують кизилові палички, які уособлюють все найкраще в наступному році. А молодь, обходячи навколишні будинки, вітає кизиловими гілочками господарів. Відзначимо, що в цій традиції відображено переказ про чудотворну силу цього дерева. Болгари, зібравшись на новорічне торжество, на кілька хвилин гасять світло. Ці хвилини називають хвилинами новорічних поцілунків, таємницю яких оберігає темрява.

Угорці люблять дарувати один одному книги, теплі шкарпетки, санки. Діти ж дарують старшим власні вироби ручної роботи.

Голландські дітлахи отримують у подарунок на Новий рік пакетики з пиріжками і солодощами, які, за переказами, кладуть у їхнє взуття волхви.

Крім того, жителям Нідерландів до душі будь-які подарунки, що сприяють приємному проведенню часу, оскільки дозвілля займає тут значну частину і часу, і бюджету. Вони будуть вдячні, якщо в подарунок на Новий рік їм піднесуть музичні диски або мініатюрні порцелянові статуетки.

Ескімоси Гренладнії дарують один одному на Новий рік вирізані з льоду фігурки моржів і білих ведмедів. Оскільки в Гренландії навіть влітку холодно, як у нас на Новий рік, крижані подарунки зберігаються дуже-дуже довго.

Греки дарують один одному не що інше, як камінь, говорячи при цьому таке: "Нехай гроші господаря будуть такі ж важкі, як цей камінь". А якщо камінь маленький, то бажають: "Нехай більмо в оці у господаря буде таким же маленьким, як цей камінь". Не обходиться, звичайно, і без стандартних подарунків, таких як кошик з шампанським та вином. Останнім часом як новорічний подарунок жителі Греції часто дарують один одному нову колоду карт.

Для жителів Данії головне - урочистість події, тому до подарунків вони ставляться не надто серйозно, зазвичай дарують щось простеньке. При цьому під ялинкою діти нічого не виявлять, в пошуках подарунків їм доведеться облазити весь будинок або квартиру. Йдучи в гості, датчани зазвичай приносять з собою свічки різних розмірів і форм. За статистикою цей народ є найактивнішим споживачем свічок у світі.

У ірландців на "подарункові" традиції великий вплив мають їх релігійність і шанування інституту сім'ї. У цій країні прийнято дарувати дітям маленьких янголят і дерев'яні фігурки Ісуса і Марії. А от дорослих не прийнято балувати якими б то не було матеріальними цінностями. Якщо люди йдуть в гості один до одного на новорічне свято, вони найчастіше приносять якусь смачну страву власного приготування, холостяки - пляшку-другу вина.

Крім того, під Різдво в Ірландії прийнято давати гроші тим, хто надавав допомогу сім'ї протягом року, наприклад листоноші, що доставляв листи, або молочнику, який щодня забезпечував всю округу свіжим молоком.

Для італійців подарунок є синонімом вишуканості й тонкого смаку. Пляшці доброго вина будь-який італієць зрадіє не менше, ніж, скажімо, кашеміровому кашне або стильній краватці. Щоправда, вони не забувають при цьому підкреслити унікальність свого вибору. Чоловіки і жінки дарують один одному червону нижню білизну - символ новизни.

Китайці дарують на Новий рік парні предмети, що символізують єдність, сімейну гармонію (дві чашки, парні свічники та ін.) Неприйнятним подарунком для китайців є годинник, бо хронометраж в їхній свідомості пов'язаний зі смертю.

Мексиканці легко вирішують проблеми з новорічними подарунками, даруючи популярну в країні "квітку", яка багатьом замінює новорічну ялинку.

Німці люблять дарувати на новорічне свято книги, не випадково ця нація вважається найбільш читаючою у світі. Але найприємнішим сюрпризом тут вважають подорож, напрям і тривалість якої залежить вже від сімейного бюджету.

Поляки при виборі новорічних подарунків намагаються проявити фантазію і подарувати один одному що-небудь витончене: для жінок вибирають недорогу біжутерію, а для чоловіків - запонки, шийні хустки, ручки або гаманці.

Португальці особливе значення надають саморобним подарункам: мереживним скатертинам і серветкам, вишитим вручну гобеленам, дерев’яному посуду, виготовленому власноруч, різьбленим свічникам, скринькам і рамкам для фотографій. Прийнято вважати, що частка власного тепла, вкладеного в такого роду подарунок, оберігає його від поломки, а того, хто ним користується, захищає від нечесних людей і. .. непотрібних покупок.

Для фінів універсальним подарунком є спортивне спорядження і свічка - символ любові і дружби.

Французи вважаються прихильниками оригінальних і непрактичних подарунків. Найчастіше їх вибір зупиняється на незвичних сувенірах або листівках. Незважаючи на те, що Франція - країна прекрасних парфумів, дарувати парфуми заміжній француженці не можна. Дарувати парфуми жінці у Франції може тільки її чоловік.

Шведи традиційно дарують один одному саморобні свічки. Так повелося через те, що взимку за Полярним колом рано темніє, а світло символізує дружбу, привітність, веселощі.

Японці дарують один одному "осейбо" - традиційні нехитрі подарункові набори. Баночки з консервами, шматки ароматного туалетного мила. І звичайно, інші необхідні в повсякденному житті речі. На думку істориків, ця традиція зародилася ще в середньовіччі, коли самураї наприкінці грудня обов'язково обмінювалися подарунками, які строго відповідали їх положенню у феодальній ієрархії. Японські діти й досі вірять, що їхня мрія збудеться, якщо у новорічну ніч покласти під подушку малюнок із зображенням "мрії".

Образити японця можна, якщо подарувати йому на Новий рік квіти. Вважається, що такі подарунки мають право робити тільки члени імператорського роду. Від простого смертного японець квітки не прийме.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.