На ринку з'являються автомобілі майбутнього в блозі Цікавинки · від Вікторія · додано 02.12.2009 14:34

Двигуни внутрішнього згоряння панують в автомобілебудуванні давно і безроздільно. Вже більше століття людям потрібен видобуток природних копалин для елементарного пересування по місту. Але хіба це не застарілий спосіб? Досить дивно використовувати продукти розкладання доісторичних тварин і рослин, в той час як комп'ютер може обіграти будь-яку людину в шахи, а кожен школяр знає значення терміну "нанотехнології". Звичайно, є гібридні автомобілі, де тягу забезпечує не тільки ДВС, але й електромотор. Але майбутнє за автомобілями, в яких електродвигун є головною і єдиною рушійною силою.

Теоретично електромобілі набагато ефективніші своїх бензинових аналогів, до того ж вони не викидають ні грама шкідливих речовин в атмосферу. Але насправді все не так добре. Більшість дешевих і доступних сьогодні моделей - тісні пластикові коробки, які дозволяють проїхати лише від будинку до офісу, а назад додому ви навряд чи доїдете без підзарядки. Та й швидкості тут далекі від вражаючих: щось близько 60 км/год на максимумі. Але електромобілебудування швидко розвивається і кожне наступне авто виходить трохи кращим попереднього, а їх вже десятки моделей.

Справжньою квінтесенцією сучасного автомобіля на електричній тязі є Reva G-Wiz. Найбільш віддалена поїздка на ньому не може перевищити 77 км. Після цього буде потрібно 8 годин для повної зарядки акумуляторів. До сусіднього міста на такому "суперкарі" ніколи не доїхати. А щоб придбати таке "задоволення" доведеться викласти 15 тисяч доларів США. Мабуть, не найприємніший спосіб витратити таку суму.

Індійська компанія Reva робить нові кроки на шляху до щасливого електричного майбутнього. Нові автомобілі виглядають більш сучасно. Перша модель може розганятися до 104 км / год, а загальний пробіг на одній зарядці досягає 160 км. Під час зарядки від спеціального пристрою п'ятнадцяти хвилин цілком достатньо для можливого продовження маршруту ще на 40 км. Показники Reva NXG трохи кращі: 130 км / год і 200 км. Технологічно обидві моделі дуже близькі один до одного. Купити нові автомобілі Reva можна буде в 2010 році.

Ще один міський автомобільчик - Think City - доступний вже сьогодні. В його основі лежить розробка Ford. Але американці не довели справу до логічного завершення. Після закриття проекту всі напрацювання були передані норвезькій компанії, яка і займається випуском Think City. Ця машина з пластиковими кузовними панелями може досягати швидкості 100 км / год при загальній довжині пробігу до 160 км. Незважаючи на крихітні розміри, Think City виглядає не настільки незграбно, як багато аналогів.

Nice Mega City - суто міський автомобіль. У ньому використовуються застарілі свинцево-кислотні акумулятори, які можуть продемонструвати тільки дуже скромні результати: всього 64 км загального шляху без підзарядок. Виробник запевняє, що великий плюс дідівської технології криється в ціні. Хоча 12 тисяч фунтів стерлінгів не виглядають малою сумою для такого обмеженого в можливостях транспортного засобу.

Трохи більш цивілізовано виглядає Mitsubishi i-MiEV - тут хоча б є четверо повноцінних дверей і багажник. Характеристики цілком стандартні: максимальна швидкість 130 км / год і максимальний шлях 160 км. Але ціна за цей автомобіль, а він поки продається тільки в Японії, дуже висока - близько $ 40 000. Президент Mitsubishi Motors уже пообіцяв знизити її вдвічі протягом найближчих п'яти років.

Nissan готує до випуску ще один японський електрокар - Leaf. Це вже повноцінний хетчбек. Технічні характеристики дуже близькі до Mitsubishi i-MiEV: до 160 км без заправок і максимальна швидкість 140 км / год. Прогнозована ціна Nissan Leaf складає 25 тисяч доларів. Однак, ресурс літієво-іонних батарей, що використовуються не надто довговічний. Періодична заміна цих елементів (передбачається один раз на п'ять-вісім років) може значно вдарити по бюджету власника, адже ціна комплекту буде не нижчою $ 10 000.

Всі розглянуті автомобілі дуже схожі: крихітні розміри, маленька швидкість, невеликий пробіг на одній заправці. З першого погляду електрокар Tango відмінно вписується в їх компанію. Він навіть ще більш непоказний внаслідок рекордно малої ширини. Але все це відходить на другий план, коли мова заходить про розгінну динаміку. Tango прискорюється до 100 км / год всього за 4 секунди! Неймовірно, але ця мікрохвильова пічка з чотирма крихітними коліщатками може посперечатися зі справжніми суперкарами! Максимальна швидкість Tango перевищує 200 км / год. При погляді на цей автомобіль навіть не віриться в такі цифри.

А найбільш вражаючою машиною на електричній тязі залишається Tesla Roadster. Цей автомобіль почали випускати в 2008-му, але вже зараз продаються оновлені модифікації. Родстер розганяється до 100 км / год всього за 3,7 секунди - на рівні кращих суперкарів. Максимальна швидкість обмежена відміткою 200 км / год. Повного заряду акумулятора вистачить на цілих 400 км. При цьому зарядка за допомогою фірмового адаптера з мережі 240 W триває 3,5 години. Стандартної батареї вистачить на сім років або 160 тисяч км. При цьому в Tesla Roadster є всього одна передача, а задній хід забезпечується зворотною роботою мотора. Вартість автомобіля зашкалює за 100 тисяч доларів. Вже знайшлося більше 700 сміливців, які купили Tesla Roadster. До речі, в основі електромобіля лежить шасі від Lotus.

Компанія Tesla Motors наступного року починає виробництво повністю електричного седана Model S. Коштуватиме він вдвічі дешевше Tesla Roadster, проте стане набагато практичнішим. Повноцінні п'ять місць, розгін до "сотні" за 5,9 секунди, до 500 км пробігу на одній зарядці. Поповнити рівень заряду батарей на 75% можна всього за 45 хвилин. Недаремно компанія вже зібрала понад тисячу попередніх замовлень на цей автомобіль.

В недалекому майбутньому нас чекають ще багато електромобілів. Вже сьогодні анонсовані і тестуються моделі від Smart, Honda, Ford, Renault і Volvo. Та що говорити, навіть Rolls-Royce Phantom збирається випустити авто на електротязі, а Audi давно продемонструвала концепт e-tron. Якщо вчора все це було під великим питанням, то сьогодні цілком очевидно: майбутнє в електрокарів є.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.