Для чого учнів заставляють писати твори. в блозі Моїх 5 копійок · від kseniya_www · додано 20.07.2011 17:08

На освітніх сайтах, де викладають результати іспитів з різних предметів, сьогодні модно вивішувати розділ "перлів" з творів. Хоча молоді вже по 17 років, і вони є випускниками шкіл, із таких гумористичних сторінок ми бачимо реальний рівень освіти населення.

На сьогодні основна маса молоді не вміє писати. Що говорити про письмо, і говорити грамотно не вміють.

Якщо учні західних областей просто безграмотно пишуть українською мовою, то на сході взагалі про грамотність годі говорити: не те, що коми не знають де ставити, не мають українського словникового запасу.

Для чого учнів заставляють писати твори?

Так, справді, в такому форматі, як це пропонує сучасна програма з української мови - змісту писати твори нема.

Писати твори кожній дитині потрібно щодня. Це дозволяє вільно викладати думки на папір, формулювати висновки, узагальнювати, проводити аналогії. Якщо кожна дитина цього не навчиться до 17 років, то що ж вона буде робити в ВУЗі, коли потрібно буде опрацьовувати десятки книжок і виконувати курсові роботи із власними умовиводами за спеціальністю. Погодьтеся, якщо людина не вміє писати на вільну тему, про спеціалізовані тексти взагалі нема що говорити. А тоді бігають до агенцій з надання інформаційних послуг і викладають по 50 доларів за курсову роботу. Хоча цю курсову роботу зовсім не складно написати самостійно, так як нічого особистого не потребується вносити: просто опрацювати інформацію, переписати лаконічно і зробити висновок.

Не маючи бази знань з мови, студенту буде важко влаштуватися на роботу. Кому потрібні безграмотні спеціалісти ? хіба торгувати, чи на завод… перспектива - не дуже.

Натомість щасливчикам, які навчилися правильно складами речення та грамотно писати, відкривається величезне поле вакансій ще в студентські роки.

Інтернет просто майорить своїми оголошеннями про заробіток на форумах коментарями, написанням переказів, рерайтів, копірайтів. Таку роботу повинна з легкістю виконувати кожна людина, проте як показує практика, із 10 учнів міської школи грамотно пишуть 3. Про освіту в селах взагалі нема що говорити. В будь-якому випадку, якщо ви таки живете в селі чи невеликому населеному пункті, де просто нема хороших шкіл, приділяйте більше уваги самоосвіті.

Мотивуйте дитину на ведення щоденника, блогів ще з дитинства. Ці базові знання дуже пригодяться їй в майбутньому.

Коментарі

 • Наталя · 27.07.2012 18:03 · #

  Побувавши в США, ще раз переконалась в тому, що наша країна володіє прекрасним потенціалом. Наша нація - розумна. І що з того...Адже наша країна - країна корупції та хабарництва.
  Почнемо навіть з тої школи. Коли вчилась я в школі, я не знала, що таке, коли батьки приходять до вчителів і "просять" вищої оцінки для свого чада, яке двох слів докупи не може скласти, а в контакті тільки "лю тя", "масічка" та іншими тупими словами користується. В такому випадку винних я бачу батьків, які не приділяють свій час на виховання та самоосвіту дитини. Навіть не помагають з домашніми завданнями, а з того починається дисципліна до виконання д/з, не пояснюють, наскільки важливо бути освіченим.
  Тепер ситуація, коли дитина щось прагне, але вчитель такий, що навіть на його урок нема бажання приходити...А зараз є й такі, що не можуть або не хочуть щось пояснювати. Особливо молоді. І велика частка з них поступила у ВНЗ за гроші, маючи за собою невеликий багаж знань...

  Цитата з тексту: "Не маючи бази знань з мови, студенту буде важко влаштуватися на роботу. Кому потрібні безграмотні спеціалісти ? хіба торгувати, чи на завод… перспектива - не дуже."
  А те, що в нас купа безграмотних спеціалістів, винні самі люди...Чомусь в Штатах люди працюють і

 • Наталя · 27.07.2012 18:19 · #

  на заводах, і в пральнях -для них це нормальна перспектива, і їм не встидно!!!Бо після 9-го класу, зробивши висновок, що їм наука далеко, ідуть працювати.
  Але ж наші люди - то є чудо. Сертифікати із ЗНО мають на 3, 4 бали, але ж хочеться йти на економічний чи на юридичний, тому що в нашій країні не престижно працювати будівельником, слюсаром, кравчинею.(((
  В нашій країні можна все, якщо маєш гроші та блати.(
  І несправедливо, коли ти толковий спеціаліст, а не можеш знайти гідної роботи, тому що немаєш знайомств та повного гаманця.
  І наше молоде покоління це все бачить і розуміє, і, нажаль, до того звикає, і тоді йому зовсім неважливі шкільні твори...
  Ось так ми будуємо свою державу. А вона починаєть з кожного.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.