Удосконалення системи державних закупок в блозі Моїх 5 копійок · від kseniya_www · додано 12.03.2011 18:49

На сьогодні, незважаючи на широкі обговорення та визнання проблем, державні закупівлі залишаються невирішинеми. Ринок державних закупок досить значний, він сягає близько 120 млрд. грн., а проблеми, яких він доторкається стосуються всіх сфер економіки.

На сьогодні існує велика кількість нерегульованих питать, зокрема вони стосуються механізмів відомчої кооперації, процедур вирішення та подачі скарг з приводу порушень державних закупок, відсутнє єдине інформаційне регулювання даної процедури.

Реально, проблем є значо більше і в основному вони пов'язані із зловживаннями.

Державні закупівлі повинні бути виключно державною функцією. Вони повинні проводитися із максимально ефективним витрачанням коштів.

Дія закону "про державні закупівлі" повинні поширюватися на бюджети усіх рівнів і в першу чергу бути на стороні тих, хто випускає продукцію, що має важливе значення для суспільства.

Управління закупівельним процесом повинно покладатися на виконавчу владу. Потрібно створити Агенство з питань державних закупівель, що буде безпосередньо підпорядковуватися Кабінету Міністрів.

Основними функціями даної організації будуть методологічна, організаційна та функція моніторингу.

Всі критерії прийняття даних рішень повинні бути чітко прописаними в Законі для того, щоб максимально зменшити вплив інших зовнішніх факторів.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.