Як вибрати принтер в блозі Моїх 5 копійок · від kseniya_www · додано 03.10.2010 23:43

Прогрес невпинно рухається вперед і щодня поруч з нами з’являються все нові і нові електронні пристрої, які допомагають нам в побуті, роботі чи навчанні.

Ще 15 років тому лазерний принтер був ознакою статусу в офісі чи вдома, тепер ним нікого не здивуєш: принтери у різноманітних іпостасях є мало не у кожного. Різноманіття моделей, функціоналу, та цін вражає. При необхідності тепер можна мати в одному пристрої копіювальний апарат, сканер і принтер, любителі фотографії мають можливість друкувати свої фото вдома, з якістю, не гіршою ніж у професійних фотолабах, принтер з корпоративного сектору впевнено переселився у домівки користувачів.

Часто перед початком навчального року у магазинах комп’ютерної техніки можна побачити людей, які вибирають комп’ютери для своїх дітей, причому одночасно з комп’ютерами вони також намагаються купити і принтер чи багатофункційний пристрій (БФП). Але якщо з комп’ютерами все більш-менш зрозуміло, то покупка друкуючого пристрою є набагато відповідальнішою справою, ніж це здається на перший погляд. Річ у тому, що принтери, як і БФП бувають різних типів: за принципом друку вони поділяються на лазерні та струменеві (є ще матричні і термосублімаційні, але в силу вартісних і експлуатаційних характеристик вони не є такими поширеними у домашніх користувачів), у лазерних витратним матеріалом є пігментний порошок – тонер, який спеціальним чином переноситься на папір та закріплюється на ньому термічно. У струменевих принтерах зображення формується на папері за допомогою різнокольорових чорнил (здебільшого їх 4, або 6), у вигляді матриці з дуже дрібних крапок. Кожен тип має свої переваги і недоліки – розглянемо найбільш вагомі з них.

І так – струменеві принтери. Вони є найбільш дешевими на ринку, але не варто сподіватись, що це є перевагою. Річ у тому, що ресурс картриджів у таких принтерах 200-500 листів (таким чином виробник старається відшкодувати собі дещо занижену ціну на принтер), а далі у користувача є два шляхи: купляти новий картридж, або заправляти наявний. Перший варіант – найбільш надійний і простий, проте зазвичай ціна комплекту картриджів становить 60-70 відсотків від вартості нового принтера, інший варіант – заправка картриджів – це може значно зменшити експлуатаційні витрати, але є також і ризик вивести з ладу принтер, якщо картридж заправити неякісним чорнилом, або чорнилом призначеним для іншої моделі. Звертаючись у фірми, які надають послуги заправки картриджів варто мати на увазі, що від відповідальності заправника і термінів виконання залежить якість друку принтера в майбутньому. Коли головка принтера є суміщеною з картриджем, вона може засохнути і вийти з ладу, якщо протягом короткого часу не буде вставлена у принтер (або захищена від висихання іншим чином), у випадку, коли головка у принтері є стаціонарною, її взагалі не рекомендується залишати без картриджів, навіть на короткий час, оскільки вона може завоздушитись, всередину може потрапити пил і т.п. У такому випадку бажано мати два комплекти картриджів, які можна почергово змінювати. Також треба мати на увазі, що струменевий принтер не можна надовго залишати без використання, інакше чорнило у друкуючій головці може засохнути.

Стосовно лазерних принтерів. Найдешевші моделі друкують лише у відтінках сірого. Кольорові лазерні принтери є набагато дорожчими і за кольоропередачею є набагато гіршими за їх струменевих побратимів. Тонера, яким заправлено принтер на заводі вистачить десь на 500-1000 сторінок. Далі картридж необхідно замінити, або заправити. Картридж із тонером на 2500 сторінок – річ недешева, тому є сенс скористатись послугами фірми, яка заправляє картриджі, або зробити це самому. Також при купівлі лазерного принтера необхідно перевірити, чи картриджі до нього оснащено чіпом (це така мікросхема, у яку записується кількість віддрукованих сторінок, обнулити її неможливо). Якщо так, то треба бути головим до того, що при кожній заправці буде відбуватись заміна чіпа, що збільшить експлуатаційні витрати у два рази. Щоб уникнути цього принтери перепрограмовують, але при цьому втрачається гарантія виробника.

Прочитавши цю статтю, та зваживши всі «за» і «проти» ви зможете відзначитись із покупкою друкуючого пристрою для себе і можливі «приховані» витрати не будуть для вас несподіванкою.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.