Система освіти України в блозі Моїх 5 копійок · від kseniya_www · додано 01.09.2010 16:36

Не дивлячись на спроби уряду подолати рівень бідності в Україні, що проявляється в збільшенні заробітної плати, пенсій, соціальних видатків та зниження безробіття, сьогодні в умовах кризи порядку 27,1% населення України проживає за межею бідності.

Основною ознакою української бідності є те, що в країні це явище поширене серед працюючого населення. І хоча урядовці стверджують, що причиною бідності є монополізм, корупція, штучне заниження вартості робочої сили, все ж таки основною причиною бідності є небажання працювати та невміння використовувати свій людський потенціал.

І всі ці проблеми починаються ще із студентських років, коли більшість молоді замість того, щоб витрачати цей самий ефективний час для навчання на свій розвиток, марнують його на гулянки та безглузді розваги, які не приносять нічого корисного і нічим не допомагають в побудові свого майбутнього.

Коли одні студенти старанно ходять на пари, виконують всі контрольні, самостійно пишуть реферати, курсові та дипломні, інші - чекають можливості прогуляти уроки і думають як би то розкрутити батьків на 50$ для того, щоб замовити курсову.

І саме в цей час закладається два шляхи життєвого шляху. В першому випадку на студента очікує високооплачувана робота, в другому - випускник не може знайти кращої роботи, аніж продавця на базарі.

І хоча багато хто з вас скаже, що сказане вище далеко не завжди відповідає дійсності, оскільки багато юристів, інженерів та педагогів залишаються без роботи, все таки, досвід показує, що люди, які навчилися крутитися ще змолоду на шкільній та студентській лавці, знають куди себе подіти.

Серед моїх знайомих багато студентів випускників, які добре вчилися заробляють гроші допомагаючи теперішнім студентам - двійшникам чи зайнятим заочникам. Середній заробіток виконавця робіт на замовлення - від 5 до 8 тис.грн. Погодьтеся, це прекрасний заробіток, для українця, в той час коли середня заробітна плата по Україні ( за межами столиці) становить 1500 грн. За даними статистичних досліджень, близько 40% студентів, що вчаться на денній формі використовують послуги виконавців рефератів на замовлення, а серед заочників, ця цифра досягає 70%. А урядовці освітньої галузі навіть не піднімають питання якісної освіти в України. В той час, коли всі голосно обговорюють болонську систему та її впровадження в українських закладах, у нас повним ходом процвітає списування, шахрайство та хабарництво у всіх навчальних закладах, а особливо в регіональних коледжах.

На щастя для одних, та на жаль для всіх інших, сьогоднішня корумпована система освіти не забороняє дипломні на замовлення, а тому в країні є повний баланс між кількістю розумних людей та людей, яким можна нав’язати будь-яку думку, яка вигідна урядові.

Саме тому питання зайнятості потрібно вирішувати не з хвоста, а починати із налагодження системи освіти. Щоб кожен студент, закінчивши свій навчальний заклад сказав: «Я щось вмію!» замість «Я шкодую за потрачений час в цьому навчальному закладі».

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.