Яскраві скульптури Лорен Клей (Lauren Clay). в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 12.12.2011 23:17

Барвисті, геометрично контрастні скульптури Лорен Клей (Lauren Clay) не залишать байдужим нікого, і вже точно тих, хто любить футуристичні речі. Вона живе і працює в Нью-Йорку, а створює скульптури з фарбованого акрилом і різаного паперу, а також пап'є-маше, дерева та пінопласту. Художниця сміливо експериментує з формою та кольором, активно маніпулює розміром, при цьому добре відчуває простір, її візуальна мова легко сприймається і викликає усмішку.

Не складно зауважити, що конструкції скульптур досить таки складні, і вимагають серйозної дослідницької та експериментальної роботи, чим, власне, активно й займається авторка, вносячи у кожний свій мистецький проект нові елементи конструкції. Наразі хребтом конструкцій є дерев'яна основа, на яку Лорен й прикріплює деталі з пап'є-маше та усі решта елементи скульптури. Та, з часом, вона все ж планує полегшити конструкцію, додавши до неї повітряних летючих елементів. Що ж, на це було б цікаво подивитися.

Лорен Клей
Лорен Клей
майстерня Лорен
майстерня Лорен
участь Лорен у виставці
участь Лорен у виставці
творчий проект для Mercedes-Benz
творчий проект для Mercedes-Benz

Її скульптурам передували її малюнки, де вона зображувала простори, яких, ймовірно, не буває в природі, ніби погляд у невідомі світи, а її живопис був наче порталом в ці світи. І хоча плоскісні малюнки передавали який-не-який простір, все ж його було не достатньо, щоб зобразити ці внутрішні світи, тому й виникла потреба створювати об'ємні скульптури, і навіть просторові інсталяції. Вона використовує папір в скульптурах з 2003 року, і дуже любить цей матеріал, так як він легко піддається трансформації, і може бути абсолютно автономним, без необхідності використання якихось особливих додаткових матеріалів. Їй ніколи не набридає перетворювати плоску поверхню на ілюзію простору.

Зараз вона працює над темою вінків і гірлянд, представляючи загалу свою оригінальну інтерпретацію. На цю тему її надихнули роздуми про класичні грецькі вінки, а також ліпнина архітектури Брукліна та Манхеттена. А роздуми над містичними порталами в інші просторові світи і фантазійні подорожі в порожнечу лише додали її творам загадковості і оригінальності. Сама Лорен говорить про свої роботи як про спробу вийти за межі простору, так само як це, у свій час і у свій спосіб, робив її улюблений мистець Ів Клейн (Yves Klein). І так як вона вважає себе глибоко релігійною людиною, Лорен намагається наповнювати свої твори духовним змістом, говорячи роботами про свої духовні пошуки і закликаючи глядачів подорожувати власним духовним життям.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.