Орігамі з рушників — красиво і практично. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 07.12.2011 14:45

Фігурки з рушника, рушникове орігамі чи просто рушникові тваринки зараз досить популярний вид творчості. Виглядає на те, що ця мода торкнулася чи не кожного поважаючого себе готелю чи круїзу, принаймні ця традиція декоративного оформлення ліжка є на борту найпопулярніших світових круїзних лініях.

Хоча, не усім гостям до вподоби такі рушникові прикраси, адже не кожному сподобається багаторазове контактування вашого рушника з руками покоївки, після чого ваш рушник буде скручений й перекручений, хай навіть у вигляді симпатичної тваринки чи пташки. Як на то пішло, з точки зору елементарної гігієни — рушники призначені для контакту зі шкірою гостя готелю, а не для декорування приміщення, то ж для рушника в першу чергу основним залишається чистота і акуратний зовнішній вигляд, то ж попрати і попрасувати його безсумнівно слід, а от решта декорування — на смак гостя.

Але ж, фігурки з рушників виглядають досить оригінально і симпатично, то ж не дивно, що ця готельно-круїзна традиція до вподоби більшості відвідувачів. Часто в круїзах навіть проводять майстер-класи орігамі з рушників для усіх бажаючих, а також пропонують придбати книги з покроковими мальованими чи фото-уроками для виготовлення таких фігурок, щоб по приїзді додому можна було б й собі зробити таке святкове декорування.

Та, окрім великих рушникових фігурок в якості прикрас на ліжко, також популярними є орігамі з маленьких вогких рушничків для столу, які не беруть активної участі в сервіруванні столу, а лише використовуються як декоративна подача рушника-серветки для витирання рук. Ці рушники називаються осіборі (в японській мові немає звуку "ш", тому вимовляється саме "осіборі", а не "ошіборі", так само як і правильніше було б казати "сусі", а не "суші"). І виготовлення з рушників осіборі фігурок — це ціле мистецтво подібне до орігамі (Oshibori art). Саме слово "осіборі" походить від японського "сібору" (вичавлювати, стискати) з додаванням приставки ввічливості "о". І являє собою вологий рушник, який подають перед їжею для витирання рук і обличчя. У США oshibori називають "гарячим рушником".

З 1959 року осіборі видають у літаках японських авіаліній, а тепер це роблять і багато авіакомпаній інших країн. У ресторанах японської (а тепер і європейської) кухні часто використовуються осіборі. І призначені вони не лише задля гігієнічних цілей, а й згідно з японською традицією для того, щоб увібрати в себе всі негативні емоції, що накопичилися в людині за день. Тому вологою серветкою перед їжею прийнято витирати не лише руки, а й обличчя. Залежно від сезону осіборі замочують в гарячій або холодній воді, пропарюють або охолоджують. Поважні ресторани зазвичай мають у своєму арсеналі нагрівальну шафу і холодильник спеціально для осіборі. На жаль, традиційне використання вогких рушників в ресторанах Японії здає свої позиції, так як використання одноразових вологих серветок набагато простіше й дешевше з комерційної точки зору, та все ж ще є багацько закладів, які цінують місцеві традиції понад усе і сумлінно відпарюють і охолоджують для клієнтів осіборі.

Сьогодні в Японії з'явилася нова розвага для любителів мистецтва орігамі — створювати різні фігурки з маленьких вологих рушників осіборі. Та, сьогодні цією справою захоплюються не лише японці. Вважається, що ініціатором цієї справи виступила компанія Fujinami Towel Service, яка й виготовляє ці маленькі рушники (а вони й справді невеличкі — їх площа приблизно 30 см), яка навіть відкрила віртуальний музей мистецтва осіборі.

А зробити з рушничка слоника, пінгвіна, кролика, корівку або фігурку чоловічка під силу навіть дитині. Самі дивіться!

ЧОЛОВІЧОК
ЧОЛОВІЧОК
СЛОНИК
СЛОНИК
КОРІВКА
КОРІВКА
КРОЛИК
КРОЛИК
ПІНГВІН
ПІНГВІН
Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.