Яскравий живопис австралійських аборигенів. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 26.11.2011 23:51

Хто бачив — той знає, що традиційне мистецтво австралійських аборигенів відразу справляє яскраве і незабутнє враження, надовго приковуючи погляд і думку. І справа не лише в яскравих кольорах, цікавій живій композиції, оригінальній техніці виконання та загадковій символічній мові, яка так подібна на орнаментальні візерунки, хоча і в цьому також. Як на мене, живописні полотна аборигенів щедро заряджені позитивною енергетикою, яка просто таки пре з їхніх полотен, розбурхуючи мозок і думки, звільняючи затиснену в рамки фантазію, надихаючи на емоційно вільну творчість.

А чи хтось бачив як виглядають аборигени-художники? А, до речі, австралійські аборигени-художники виглядають досить екзотично, особливо з точки зору європейця, в цьому випадку стереотип того, яким ми уявляємо собі художника, тут абсолютно не працює. Ось, до прикладу, погляньте на досить таки відому художницю-аборигенку з Австралії, Jeannie Petyarre (Pitjara). Роботи Джіні бачив чи не весь світ, її творами мистецтва захоплюється велика кількість поціновувачів, і це не безпідставно, адже її твори мистецтва направду дивовижні, очей не відвести!

Народилася Джіні в талановитій родині живописців, на початку 1950-х на кордоні Бор, в Утопії, що на північний схід від Аліс-Спрінгс. Вона є племінницею відомої художниці Emily Kame Kngwarreye, і сестрою Rosemary Petyarre, Gloria Petyarre, Kathleen Petyarre, Ada Bird Petyarreта, та зведеною сестрою Evelyn Pultara та Greeny Purvis, які усі є майстрами австралійського живопису, тож мистецтво у Джіні просто таки в крові. Як і багато жінок місцевості Утопія, Джіні на початках своєї творчості працювала створюючи батики. Та з часом, за підтримки її тітка Емілі, Джіні перейшла до живопису. Основна тема живопису Джіні — опале листя, яке поширене в їхній місцевості, також вона із задоволенням використовує яскраве поєднання кольорів, що є типово для художників Утопії. Сьогодні Джіні живе і працює на батьківщині — в Утопії, та в Аліс-Спрінгс.

Аборигени-художники малюють світ крапками й мазками, наче з атомів створюють найважливіше у їхньому житті, те, що має найбільшу вагу, чим вони пишаються і чим живуть: країну, в якій вони народилися, землю, яка їх годує, ріки, які їх напоюють, сонце, яке їх гріє і небо, яке дає їм воду. Ще вони малюють людей, які живуть поряд і яких вони люблять, малюють жінок, чоловіків і дітей, а ще рослинність та тваринний світ, що їх оточує. І все це вони відтворюють закодоване у символах, перетворюючи сюжети на яскраві орнаментальні полотна. Знаючи і розуміючи цю закодовану мову, можна з легкістю "читати" їхні мистецькі твори. Сьогодні художники вже не використовують природні власноруч виготовленні барвники для живопису, а в основному це штучні фарби — синтетичні полімери та акрили, зрідка олійні фарби. А ось й невеличка підбірка казкових полотен низки австралійських художників, то ж, насолоджуйтеся!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.