Футболка — носій реклами. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 26.11.2011 00:38

Друзі, назбиравши по тенетах нету саме цікаве для вас, і наздоганяючи попередній пост про футболки, публікую ще один, але вже про футболки, які є носіями реклами.

Але хто ж не знає, що футболка дієвий інструмент, за допомогою якого світу можна продемонструвати свою систему життєвих цінностей, або ж свою активну соціальну чи політичну позицію. Ось, наприклад, школяру з Пенсильванії в судовому порядку дозволили носити в школі футболку із зображенням Джорджа Буша і написом "International Terrorist". Та й щодо комерційної реклами є багато цікавого, наприклад, американське агентство Brand Marketers вбудувало у футболки монітори та одягли в них промоутерів, які рекламували фільм "Я робот" на вході в кінотеатри. На цих вбудованих дисплеях миготіли фрагменти фільму.

Не секрет, що для окремих компаній рекламі на футболках відведена особлива роль і добрий кавалок маркетингового бюджету. Та, здебільшого, вона просто штампується на футболку в якості логотипу, в ці "штамповані" футболки вбираються байдужі промоутери, які всовують листівки у руки відвідувачам торгових центрів — одним словом безлико і нецікаво. На жаль, на наших теренах можливості реклами за допомогою футболки серйозно недооцінені.

На противагу вітчизняній практиці за кордоном футболка не лише визнаний рекламоносій, але й реклама на футболках креативно продумана, максимально звертає на себе увагу і надовго запам'ятовується, створюючи яскраве враження про рекламодавця. Крім того, футболку часто використовують як доступний засіб масової інформації, і як таку собі "дошку оголошень". Ось, для прикладу, кілька дійсно креативних рішень з використанням футболок в рекламних цілях.

Індонезійська футболочна реклама від компанії Dentsu, під лозунгами "Your ad here", "Your picture here" та "Your signature here" використовує свої футболки в якості засобу масової інформації. Їхні рекламні футболки напрочуд демократичні, адже її власнику дозволяють самому розмітити будь-яке оголошення, інформацію, чи фото на придбаній ним футболці.

Футболки можна застосовувати не лише в комерційних рекламних цілях. От, до прикладу, громадська організація Peace In Action розсилала матерям австрійських призовників футболки з написом "Мого сина розірвало на шматки. Закривавлена ​​майка — все що в мене залишилося" і листом, в якому ця громадська організація закликала натомість службі в армії віддати перевагу альтернативній цивільній службі.

BBDO в Кейптауні розробили дуже симпатичні футболки з метою підтримки ребрендингу марки Marshall Music, так як вона, у 2008 році, змінила назву Music Connection на Marshall Music. Ці промо-футболки були спочатку розроблені з метою кращого запам'ятовування нового ім'я бренду на ринку. Але футболки почали користуватися такою популярністю, що зараз вони продаються у багатьох магазинах Кейптауна.

Як на мене, досить цікаву акцію провів зоопарк Zoo Safari і DDB Brasil, одягнувши людей у футболки з відбитками левової лапи, ще й порвані пазурами тигра. Слогани на футболках говорять: "Zoo Safari. Ви ніколи не були так близько біля лева" і "Ви ніколи не були так близько біля тигра". Звичайно, такий дизайн трохи лякає, особливо якщо знаєш, що в цьому зоопарку звіри розгулюють без кліток, але ж і привертає увагу така реклама, та інтригує, хіба ні?

BBDO в Нью-Йорку розробило досить незвичні футболки для промо-кампанії FedEx. Людина, що одягає таку футболку, відразу перетворюється на носія посилки FedEx, що просто не може не привертати уваги.

Сингапурці також здивували і розвеселили своїм нестандартним ставлення до реклами. DDB в Сингапурі одягли у рекламні футболки азіаток-промоутерів, і навіть розсилали поштою такі футболки. Крім того, що футболка рекламує засіб для росту волосся "Eu Yan Sang H4H", вона й сама по собі виглядає досить прикольно, звичайно, якщо тон волосся співпаде з тоном волосся носія футболки.

Міжнародна мережа оздоровчих центрів Power House Health Club вирішила для покращення громадського здоров'я і збільшення власної популярності випустити рекламу на футболках. Здавалося б, все досить звичайно, але ця компанія зуміла додати в цю банальність свою родзинку — клапан на футболці. Відкрий клапан — спусти жирок! Такий дотепний підхід до реклами, безумовно, приверне увагу.

Breeze Excel втілили в життя практичну і яскраву, за враженнями та дієвістю, рекламу у свій оригінальний "футболківський" спосіб. Для обґрунтування довіри до своєї продукції, яка обіцяє миттєве видалення плям, фірма використали звичайні футболки, в які були загорнуті поштові коробки з промо-продуктом. Як і очікувалося, під час транзиту коробок футболки добряче бруднилися, отже чудово підходили для перевірки якості миючого засобу, що власне й знаходився в коробці.

А от на футболках The Chalkboard Tee не лише можна, але й треба писати, адже вони для цього й створені. На цих футболках розміщені картинки зі спеціальним напиленням, яке дозволяє малювати на них крейдою. Звичайно, кожен власник такої футболки може накалякати там все що схоче, потім з легкістю витерти, і знову накалякати!

Колекція футболок Play Shirts — не просто одяг, а розвага для дітей і дорослих. Ігрові мотиви часто присутні у творчості дізайнерки Елізабет Бюхер (Elisabeth Buecher), що відразу видно у футболках "Дім", "Дорога" і "Місто". Такі яскраві прінти дуже популярні у дорослих модників, а маленькі іграшки у вигляді машинок, чоловічків і динозаврів, які йдуть в комплекті з одягом, допоможуть зайняти малюка на якийсь час, щоб він не нудьгував.

Корисні футболки від таїландського агентства Creative Juice турботливо забезпечені лекалами, за якими згодом, коли футболка зноситься, можна зробити безліч корисних дрібниць, наприклад домашні капці. Так що, не завжди другим життям футболки може бути господарська ганчірка, адже така модна річ як футболка може принести людству й більше користі.

Агентство GJP Advertising + Design придумало для відомого в Торонто персонального тренера Rolland Semprie футболку, яка оцінює якість тренування за допомогою кількості поту, що виділяється спортсменом під час тренування. Клієнти Роланда із задоволенням купували таку майку на випадок тренування без улюбленого тренера, та й самому Роланду під час проведення тренування ця майка допомагала контролювати успіхи своїх підопічних.

Бразильське агентство MatosGrey придумало для магазину одягу Leader футболочний календар, який став частиною модної лінійки одягу магазину. На кожен місяць в цьому календарі припадає нова футболка з оригінальним зображенням дат і днів тижня.

Й бразильське агентство Talent внесло свою лепту в футболковий креатив. Вони використали у виготовленні футболок спеціальну всмоктувальну технологію, що дозволило перетворити людський піт в рекламний носій. Промокаючи від поту, на футболці з'являються зображення медалі на стрічці з написом "Тільки зусилля приносять перемогу".

А от мережа швидкого харчування Hooters в Швейцарії замінила звичне меню на футболочне. То ж, тепер до кожного нового відвідувача за столик підсаджується симпатична офіціантка, на футболці якої надруковано меню. Уважно вивчивши список страв, відвідувач робить замовлення. До кожного відвідувачу за вечір підходять три дівчини: "Starter Girl" зі списком аперитивів, "Big Meal Girl" з меню основних страв і "Dessert Girl" з переліком десертів. Мабуть, чоловіча половина закладу просто в захопленні від цієї особливості закладу.

Нічогенькими такими вийшли й футболки для запуску нової концепції каналу MTV "Музика ніколи не зупиняється". Для цього проекту були відібрані футболки з картинками артистів різних поколінь. Потім вони були розрізані навпіл і зшиті разом різними половинками, так з одного боку була картинка нинішнього покоління, а з іншого — артиста, який вплинув на нього.

А Philips пішли ще далі, і зробили промо-футболки з картинками, що світяться. В тканину футболки вмонтовані гнучкі багатоколірні світлодіоди, що дозволяють відображати невеличку графіку, текст чи анімацію.

І, наостанок, ще ряд оригінальних футболочних ідей, які говорять самі за себе.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.