Натхненний танок ножиць і паперу від Карен Біт Вайле (Karen Bit Vejle). в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 19.11.2011 18:08

Мистецтво малюнку за допомогою ножиць (psaligraphy), так само як й вирізання з паперу (papercutting), вимагає багато часу, і йде всупереч вимогам сучасного світу — швидкості і мінімальним витратам сил, адже це мистецтво занадто повільне, часовитратне і трудомістке, тому в цьому виді мистецтва працює не так багато мистців. Зрозуміло, що художнику, який вирізає з паперу, потрібен час не лише для задуму та ескізування, але й кропіткої, часто просто ювелірної, роботи з делікатним матеріалом.

І одна з тих небагатьох, хто повністю віддана цьому виду мистецтва, є Карен Біт Вайле, яка створює повітряні й ажурні образи з паперу. Зазвичай, її роботи формуються з великих листів паперу, з яких вона вирізає малюнок, використовуючи лише ножиці. Вона вирізає натхненно, під музику, приділяючи увагу кожній дрібній деталі, уважно слідкуючи за рухом ножиць і ретельно спланованими лініями малюнку, адже найменша помилка може мати катастрофічні наслідки для успішного кінцевого результату. Направду, це дуже повільне мистецтво, яке потребує терпіння й максимальної концентрації.

Карен Біт Вайле (Karen Bit Vejle) створила власний стиль і техніку, над якими вона працювала протягом більше 35 років. За цей час вона напрацювала велику кількість самобутніх творів, від простих сніжинок до величезних ажурних полотен. Вона одна з небагатьох у Європі, яка вирізає з паперу на високо технічному та художньому рівні.

В той час, коли багато людей просто вирізають сніжинки для прикрашання своїх осель на зимові свята, що під силу навіть дитині, Карен Біт Вайле не лише пішла далі у цій справі, створюючи унікальні твори мистецтва за допомогою паперу і ножиць, але й зробила на цьому бізнес. То ж, протягом кількох років Карен досягла не лише міжнародного визнання як художник, але й створили свою власну унікальну бізнес-модель.

Вона стверджує, що будь-якому художнику дуже важливо не втратити можливість, і втілити свої ідеї в життя, як це, у свій час, зробила вона. Протягом 15 років Карен Біт Вайле працювала репортером на Норвезькому телебаченні, де вона також багато років працювала в якості менеджера проекту для одного з найпопулярніших серіалів розважального телебачення Норвегії. Але, коли вона в 2006 році серйозно постраждала від неврологічних захворювань, це стало поворотним моментом в її житті. На той час вирізання з паперу було лише її хобі. Протягом 35 років вона працювала з папером виключно для себе, нікому про це не розповідаючи і не показуючи, а свої паперові ідеї як то кажуть "ховала під килимок", адже вона ніколи й не думала, що вони могли б мати якийсь інтерес для інших. І коли колега Карен, відвідуючи її вдома у 2006 році, випадково знайшов роботи господині вирізані з паперу — це було початком зовсім нової сторінки її життя і кар'єри, яка почалася практично з ліжка, а тепер експонується у провідних музеях світу.

Коментарі

  • Лілія Демидюк · 20.11.2011 01:03 · #

    Дуже гарна стаття і роботи художниці.

  • Ліля Тєптяєва · 06.12.2011 17:31 · #

    дякую, Ліля :)

    я роботи цієї авторки ще рік тому зауважила, та все ніяк руки не доходили про неї написати...от, нарешті, подужала ))

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.