Яскраві інсталяції Меган Геклер (Megan Geckler). в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 06.11.2011 22:05

Меган Геклер (Megan Geckler) живе і працює в Лос-Анджелесі, створює яскраві інсталяції з використанням кольорової напівпрозорої маркувальної стрічки (її ще називають будівельною стрічкою). Меган створює не лише масштабні інсталяції, в контексті конкретних приміщень, але й автономні скульптурні форми. Її твори нагадують суміш лінійної графіки в просторі і роботи з нитками на ткацькому верстаті, до того ж, додають простору приміщення нового оригінального вигляду.

Особливі можливості стрічки, як матеріалу для творчості, Меган зауважила ще навчаючись на аспірантурі. І якщо будівельники використовують пластикову стрічку для загорожі будмайданчиків чи місць ремонтних робіт, то художник з фантазією знайде для неї цікавіше застосування.

Натягнені у просторі напівпрозорі кольорові стрічки, і проміжки між ними, створюють цікаву гру тіней і світла, ефекти кольорової веселки додають настрою, а щільність і прозорість натягнених стрічок надає простору загадковості і непередбачуваності.

Кожен твір виконується з такою механічною точністю, що часто навіть важко повірити в те, що уся інсталяція створена вручну. Звичайно, створити такий твір одній Меган просто фізично не під силу, тому вона працює з командою виконавців задуму, і над кожним твором робота кипить від десятків до сотень людино-годин. А починається робота над проектом з серйозної оцінки простору приміщення: Меган довго розглядає запропонований об'єкт — ходить по приміщенню туди-сюди годинами, уважно розглядаючи кожен кутик і виступ приміщення. Вона прикладає максимум зусиль, щоб переконатися в тому, що проект інсталяції буде сприйматися глядачами саме так, як вона запланувала. Для цього вона малює багато ескізів і використовує комп'ютерне моделювання.

Меган сприймає архітектуру для кожного проекту як натхнення для своєї роботи, адже приміщення є невід'ємною частиною твору. Вона каже: "Взагалі, я багато думаю про те, як робота буде сприйматися глядачем з різних кутів приміщення, входів і виходів, всередині і ззовні. Ця робота є грайливою і серйозною одночасно, адже для її створення треба приділити сотні годин, щоб зробити все вручну, а це ж завжди гігантські частини приміщення."

Сама Меган Геклер називає свої твори "архітектурними інсталяціями", відводячи їм місце десь посередині між дизайном і мистецтвом. І справді, чітко визначити жанр дійсно нелегко, та кольорові інсталяції Меган не лише прекрасно вписуються в інтер'єр, але й перфектно виглядають і в якості самостійних творів.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.