Казка і життя ілюстраторки Мері Блер. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 21.10.2011 16:18

Мері Робінсон Блер (Mary Blair Robinson) народилася в Оклахомі, в жовтні 1911. Яскрава молода художниця, вона виграла в 1931 році стипендію для навчання в Інституті мистецтв Лос-Анджелеса. І отримала свій диплом через два роки, та не знайшовши роботу повернулася жити до батьків у Сан-Хосе.

Вона мріяла про роботу художника, проте економічна ситуація пов'язана з великою депресією заважала втілити її мрію в життя.

В березні 1934 вона вийшла заміж за Лі Блера, який вже у віці 23 років, став президентом Товариства Акварелі Каліфорнії. І у 1938 році, коли Лі Блера найняла Disney Studios, в якості художнього директора для "Буратіно", Мері займає своє місце в анімації відділу студії Metro-Goldwyn-Mayer.

У квітні 1940, за порадою Лі, вона приєднується до команди створення Disney Studios, де вона плідно працює. У червні 1941 Мері Блер їде з Walt Disney у творчу подорож до Південної Америки. Милуючись роботами виконаними Мері Блер під час цієї подорожі, Walt Disney призначає її художнім керівником Saludos Amigos (1943), потім The Three Caballeros (1945).

Протягом наступного десятиліття, вона приймає посаду художнього керівника для головних проектів анімаційних фільмів. Вона відмовляється від її улюбленої техніки акварелі, щоб працювати з гуашшю. З усього видно, що у мультфільмі "Аліса в країні чудес" (1951) її вплив найбільш значущий. Пізніше вона працює ще над кількома проектами. Після концепції "Пітера Пена" (1953), вона залишає Disney Studios, щоб присвятити себе живопису.

У 1963 році Walt Disney просить її повернутися, щоб забезпечити залучення художньої творчості до Small World, що було просто необхідним для міжнародної виставки в Нью-Йорку (1964-65). Цю відому пам'ятку, нарешті, привезли до Disneyland в 1966 році. Марі Блер продовжує свою творчу роботу для Californian Park, реалізуючи розписи фресок для Inner Space Building і Circle-Vision Building в Tomorrowland.

1970 став для неї останнім роком співпраці з Disney, вона працювала над декораціями Contemporary Resort Hotel у Walt Disney World, що у Флориді. В останні роки свого життя Мері впритул зустрілася з деякими особистими і сімейними проблемами, алкоголь став її пристрастю і ворогом, все в купі сприяло погіршенню її фізичного та психічного здоров'я, і це не могло не вплинути на її творчість... Мері померла в 1978 році, в Каліфорнії, у віці всього лише 67 років...

Мері Блер залишається однією з найпопулярніших художників Disney. І хоча, свого часу, багато художників не любили її роботи, адже заздрили її привілейованим відносинам з Walt Disney, все ж вона була і залишається улюбленим ілюстраторам і талановитим дизайнером для багатьох людей минулого, і теперішнього століття.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.