Паперові листи-витинанки Annie Vought. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 22.08.2011 11:05

Електронні листи, текстові sms-повідомлення та коментарі – все це віртуальне сучасне спілкування. Ось він віртуал, і навіть більше – онлайн, та все ж чогось бракує.

Ми спілкуємось в неті, в режимі реального часу, з людьми яких ніколи не бачили раніше, пишемо листи друзям, навіть освідчуємось в коханні. Це швидко і зручно – саме те, що треба в сучасному світі. Але ж, дорогенькі, ми обмежуємо себе в справжніх естетичних тактильних задоволеннях, втрачаємо відчуття написаного від руки листа, саме того клаптика паперу, на якому закарбуються наші почуття і думки як то кажуть "у всій своїй красі".

Електронні листи – безликі й холодні, і скільки б не вдихав в них життя – вони ніколи не зрівняються з рукописними записами. У написаному від руки залишаємось ми такими, якими були на той момент: вибір слів, орфографія, настрій і емоційність письма.

Це добре розуміє і відчуває Annie Vought, авторка листів-витинанок, яка працює над вирізанням рукописних листів з паперу, чим вона й займається протягом останніх чотирьох років. Вона стверджує: "Рукописний лист – фізичне підтвердження того, ким ми були в той момент, коли він був написаний."

Енні зі своїми роботами
Енні зі своїми роботами
виставкова експозиція Енні
виставкова експозиція Енні
майстерня Енні
майстерня Енні
робочий процес
робочий процес

Annie Vought 34 роки, вона живе в Окленді (Каліфорнія) разом зі своїм чоловіком та великою собакою. Енні творчо розвивалася в Санта-Фе (Нью-Мексика), адже росла в оточенні мистецтва. Її батько – художник, а її мати та вітчим – музиканти. У 2009 році Енні завершила навчання в коледжі Mills.

Молода художниця досліджує людські емоційні артефакти, зокрема рукописні літери та тексти. У 1999 році, високо оцінена галереями (мандруюча художня галерея в Сан-Франциско та Boathouse Gallery), вона активно творчо працювала завдяки їхньому спонсоруванню.

І ось вже чотири роки Енні скрупульозно відтворює звичайні записки та листи, практично усі письмові повідомлення які тільки знаходить. Художниця збільшує в масштабі письмові тексти, переносить їх на новий аркуш паперу і вирізає усі отримані "каракулі" ножем вручну. Таким чином вона продовжує життя звичайним нетривалим листам і записам, створюючи з цього мистецькі речі.

Вирізаючи свій твір Енні зосереджується на графічному малюнку текста, структурі та емоційному навантажені листа. Кожна людина у свій власний унікальний спосіб висловлює свої думки за допомогою листа, на що й звертає увагу художниця. Характер письма, вибір слів, і орфографія – все це сприяє яскравій розповіді про людину, яка писала цей лист.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.