Суміш живопису і паперового мистецтва Хізер Сміт Джонс (Heather Smith Jones). в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 29.07.2011 17:10

Хізер Сміт Джонс (Heather Smith Jones) є художницею, яка працює у власній студії, і у своїй творчій роботі використовує змішану техніку паперового мистецтва, живопису і високого друку. Крім того, вона вже восьмий рік працює інструктором з основ мистецтва в Мистецькому центрі Лоуренса (Arts-Based Preschool at The Lawrence Arts Center).

Сміт Джонс отримала художню освіту в Університеті Північної Кароліни (BFA, 1996) та Канзаському університеті (MFA, 2001). Твори художниці представлені ​​в кількох галереях на Середньому Заході і на східному узбережжі, її роботи знаходяться в багатьох державних та приватних колекціях.

У січні 2011 року вийшла у світ книга Хізер Сміт Джонс про техніку акварельного живопису "Water Paper Paint", яка є чудовим прикладом підручника з творчим підходом до художньої справи.

В даний час вона розробляє новий бізнес-проект з використанням високого друку "Синій Горобець" (Blue Sparrow Press™), в якому приділяє особливу увагу листівкам, бланкам, буклетам, а також картинкам ручної роботи в дрібносерійних виданнях та антикварній пресі.

Не дивлячись на деяку спрощеність і, як може здатися на перший погляд, примітивність малюнку, художниця ставить собі серйозні глибокі завдання: "Моя робота прагне об'єднати дихотомію розумових процесів. Я маю справу з ідеями визначеності і невизначеності: ясність і мороку, сталість і ефемерність. Я шукаю зв'язок між дрібницями повсякденності, прагнучи зобразити власне розуміння загального цілого. Зрештою, моя робота зображає пошук істини і сенсу."

В роботах Хізер Джонс багато образного, символічного і метафоричного. Про що вона й сама говорить: "Хмари, флора, птахи, риби, гілки дерев, і будівлі втілюють образи у моїй роботі. Хмара відтворює метафору постійної присутності Бога. Хмари здаються ефемерними, так як вони постійно змінюють свою форму, але Бог є сталим і незмінним. Флора представляє недовговічність фізичного життя, в той час як риби нагадують мені про смирення і благодать. Гілки та дерева ілюструють бажання вести скероване і плідне життя."

Особливо цікавими, на мій погляд, виглядають її роботи в техніці проколювання паперу (Pinhole). По суті ця техніка нагадує малювання крапками на папері, і різниться лише тим, що ці крапки не малюються а проколються крізь папір. Вся складність техніки полягає в акуратності і делікатності під час проколювання паперу, ну і, звичайно, терпінні. А проколювати можна не лише папір, от, до прикладу, Хізер Джонс наколюю малюнки ще й на листочках дерев. А також вона поєднує цю техніку з акварельним живописом.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.