Паперові світи Емі Генсер (Amy Eisenfeld Genser ). в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 19.07.2011 01:10

В той час, коли хтось використовує папір як носій інформації, рушник чи серветку, Емі Ейзенфельд Генсер (Amy Eisenfeld Genser) створює з нього свій яскравий мистецький світ, поєднуючи в роботі живопис, паперову скульптуру та аплікацію.

Емі Генсер живе в Західному Хартфорді, штаті Коннектикут, з чоловіком і трьома синами, і свою сім'ю сприймає як найкращий творчий проект, адже вона для неї найголовніше в житті. Та й, взагалі, художниця не розділяє творчість і життя – для неї це одне ціле.

Раніше Емі прагнула стати професором графічного дизайну, та життя прямувало дещо іншим шляхом. Її плани змінило навчання в класі паперового мистецтва Школи дизайну в штаті Род-Айленд (Rhode Island School of Design), де вона просто закохалася в папір. Вона вирішила творчо працювати з папером, і вже 10 років саме цим і займається. Сьогодні їй навіть не віриться, що колись вона хотіла зробити кар'єру у графічному дизайні.

Емі Генсер створює свої роботи в кілька етапів. Першим є – створення полотна, розмальованого акриловими фарбами, наступний етап – склеювання тонкого волокнистого паперу, зазвичай з Японії або Таїланду, в круглі модулі, і, нарешті, приклеювання цих модулів до полотна. Кінцевим етапом роботи є покриття лаком, який захищатиме твір від світла і пилу.

Вся ця робота над полотном є досить кропіткою, і увесь процес роботи триває десь з місяць. Емі каже, що на початку роботи ніколи не знає як буде виглядати робота по завершенню, й сама із задоволенням спостерігає за створенням кольорового об'ємного полотна, адже їй самій цікаво яким буде кінцевий результат. Вона говорить, що ця робота їй нагадує складання головоломок і її кінець – це завжди цікаве відкриття.

В композиції Емі любить повторення, текстури, моделі і сітки. І спостерігаючи природний світ вона бачить все це в ньому, аналізує і використовує ці образи в роботі. Її зачаровує потік води, організація вуликів, органічних конструкцій рослин, квітів, скель, мушель, моху та водоростей.

Уважний споглядач відразу зауважить, що її полотна нагадують топографічні карти з неземними пейзажами, пейзажі підводного плавання з молюсками та кораловими рифами, чи галявини з лісового моху та лишайників. То й не дивно, адже Емі надихає світ природи, і все що вона бачить довкола. Деякі її роботи нагадають казкові текстильні ковдри чи зразки мистецтва африканських аборигенів. Все це, і навіть більше, можна віднайти на її об'ємних картинах.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.