Типографіка і високий друк у вінтажному дизайні Lucky Luxe. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 30.06.2011 13:02

Друзі, типографіка і високий друк – це особлива естетика, і тут в двох словах не скажеш – це треба відчути... Особливо витонченою ця естетика проявляється в роботах студії Lucky Luxe. Особисто я в захваті від творчості цієї компанії, і дизайнери-романтики, а також любителі естетики вінтажного стилю мене зрозуміють... Вінтаж і високий друк – форева!

Спершу кілька слів про цей спосіб друку. Високий друк, винайдений у свій час Гутенбергом, у наш час використовується дуже рідко, та й, чесно кажучи, спеціалістів-друкарів високо рівня годі дошукатися. Це спосіб друкування, за яким фарба переноситься на папір або інші матеріали рельєфними елементами, що височать над заглибленими пробільними (проміжними) елементами друкарської форми. Близькими до цього способу є звичайна печатка та друкарська машинка, тобто друковані знаки з'являються на папері внаслідок притискування до нього пофарбованої рельєфної поверхні. Завдяки відносній простоті виготовлення друкарських форм, цей спосіб друку раніше часто застосовувався для друкування газет, журналів, книг, багатоколірних ілюстрацій тощо. Характерними ознаками відбитків, отриманих високим друком, є чіткість і різкість елементів зображення, краща насиченість кольором і наявність невеликого рельєфу.

І ще кілька слів про Lucky Luxe і творців цієї паперово-друкарської краси.

Студія невеличка, складається з чотирьох творчих особистостей, які вкупі створюють не просто друкарську продукцію, а незабутню атмосферу будь-якого свята. Ця студія друкує на папері і на тканині. Художниця і власниця студії, Ерін, любить Сецесію та Ар-деко, тому часто використовує орнаментальні мотиви цих мистецьких епох у своєму вінтажному дизайні. А двоє професійних друкарів втілюють в друці усі її ідеї. Четвертою особою в цьому тандемі виступає цілеспрямована і дуже активна менеджерка, яка усе встигає і завжди тримає себе в руках в будь-яких складних бізнесових ситуаціях. А ось і кілька слів про кожного з них.

Ерін (Erin Rasberry Napier) – власниця і креативний директор Lucky Luxe. Вона художниця і дизайнер нестандартних рішень для особливих випадків у житті замовників. Вона любить старовинні речі, практично закохана в них, тож цю естетику прагне відтворити у своїй роботі. І, як не дивно, таких закоханих у старовину знаходиться чимало, ще б пак, адже Ерін робить свою справу перфектно.

Аннелі (Annalee Patrick) – координатор і менеджер. Знайомство Аннелі зі студією відбулося в якості клієнтки, і вже за деякий час її професійні навики стали в нагоді студії, і вона почала працювати бізнес-координатором фірми. Її здатність організовувати і направляти роботу дивовижна, тому її називають швидкою як вітер.

Фрідріх (Friedrich Kerksieck) – друкар. Фрідріх друкує не лише в цій студії, але й в кількох інших, друкує різноманітні літературні видання, книги та журнали. Виглядає на те, що він не просто профі своєї справи, а просто майстер нарозхват.

Ед (Ed Inman) – друкар. Він є нащадком знаного друкаря на його батьківщині (його дід з Chandler & Price). Тож Ед з 13 років, практично з юних літ, займається високим друком, і він супер-профі у цьому рідкісному і, на жаль, відмираючому виді мистецтва. Ед любить кіно, мистецтво та історичні методи високого друку – все це робить його просто таки незамінним у родині Lucky Luxe.

Ось ця четвірка і є творчою студією Lucky Luxe. А ось ще купка їхніх робіт.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.