Унікальне життя і творчість Ельзи Мори (Elsa Mora). в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 24.06.2011 13:15

Її звати Ельза Мора (Elsa Mora), їй 36 років. Вона народилася і виросла на Кубі у великій родині, в якій мати дуже багато працювали в жахливих умовах за мінімальну зарплатню, щоб самотужки виростити 4 дітей. Її мати не мала жодної освіти, але самі важливі речі про життя Ельза дізналася саме від неї. Мати завжди говорила дітям, що найперша річ ужитті – це освіта, друга річ – якнайшвидше дізнатися на що ти здатен, і третя річ – втілення мрій в життя – це не везіння чи диво, а напружена робота і дисципліна.

Ельза Мора (Elsa Mora)
Ельза Мора (Elsa Mora)
Ельза у власній студії на Кубі
Ельза у власній студії на Кубі

Тож Ельза виросла в бідності, але бідність навчила її кільком важливим урокам. Вона усвідомила – найцінніше, що у неї є – її розум. А також дізналася, що творчість і уява може вирішити будь-яку проблему, і немає значення якого вона характеру – матеріальна чи емоційна.

Студія Ельзи в Каліфорнії
Студія Ельзи в Каліфорнії
Книга Ельзи з флористичними колажами
Книга Ельзи з флористичними колажами
Ілюстрації з книги
Ілюстрації з книги

Вона почала свою освіту в одній з кубинських державних шкіл, де навчатися почала з 4-го класу. Щоденна ранкова подорож до школи була прогулянкою вздовж районів з правопорушниками та алкоголіками. Дивлячись на них, вона навчилася багатьом життєвим речам яких не навчають у школі, побачила результат руйнівного впливу неправильного життєвого вибору.

Живопис Ельзи
Живопис Ельзи
Графіка Ельзи
Графіка Ельзи
Графіка Ельзи
Графіка Ельзи
Рисунки Ельзи
Рисунки Ельзи

Та, її життя було сповнене й цікавими людьми, і багатьох персонажів серед сусідів, вона згадує з любов'ю. Одна з основних речей, які вона від них дізналася – сила гумору. Іноді, коли здавалося б ніщо не вирішить її проблеми, гумор робив свою справу.

Порцеляна Ельзи
Порцеляна Ельзи

В 16 років, якраз в час кубинського повноліття, вона полишила батьківський будинок, щоб почати власне життя, переїхала в іншу провінцію Куби – Камагуей, де й закінчила художню школу в 1990 році. В той час вона випробувала на собі все: голод, самотність, відчай, і всі можливі види почуттів, але пройшла через все, стала сильною, більш зрілою і ще більш позитивно налаштованою особистістю.

Мистецькі проекти та інсталяції Ельзи
Мистецькі проекти та інсталяції Ельзи

Її перша робота була вчителем малювання, чим вона й займалась протягом двох років. Їй було всього 19, а її учням було 12-13 років. Це був великий досвід, але вона вирішила залишити цю роботу, щоб більше зосередитися на власному професійному досвіді та мистецтві. Але вона тримала зв'язок з більшістю своїх студентів, і вони стали хорошими друзями.

Лялькова хатинка
Лялькова хатинка

Після цього Ельза працювала на пів ставки в картинній галереї, та лише заради зарплати. Але те, що вона дійсно хотіла вимагало радикальних змін. Ось тоді вона і вирішила бути художником повний робочий день. Це було не нелегко...

Біжутерія Ельзи
Біжутерія Ельзи

Для того щоб вижити, вона жила двома життями – одне життя в ночі, коли вона займалася своїм мистецтвом, а друге життя – вдень, коли вона робила щось своїми руками і продавала. Все, чим тільки могла допомогти їй мама – це 10 песо на місяць, але вона була вдячна за це. Ні грошей, ні їжі тоді не вистачало, але її уява була живою як ніколи.

Ляльки Ельзи
Ляльки Ельзи

Наступним великим кроком в її житті став, у 1995 році, переїзд до Гавани. У Гавані вона одружилася з психологом, який згодом став її агентом. Той шлюб не тривав довго, хоча вони поважали один одного і обоє залишили хороші враження про ті часи.

Витинанки Ельзи
Витинанки Ельзи
Витинанка та паперова пластика
Витинанка та паперова пластика
Паперова скульптура Ельзи
Паперова скульптура Ельзи
Процес роботи
Процес роботи

За ці роки її мистецтво розвивалося з великою силою, і цьому сприяло піднесене мистецьке життя в тих краях. Вона працювала як завжди – вдень і вночі, і була щаслива, що нарешті отримала можливість заробляти на життя з власної творчості.

Ілюстрації до книги. Графіка з паперовою витинанкою
Ілюстрації до книги. Графіка з паперовою витинанкою

Згодом вона зустрілась з її майбутнім чоловіком Біллом, і невдовзі переїхала з ним до Лос-Анджелесу (Каліфорнія), де вони почали цілком нове життя повне несподіванок. Найбільш дивовижним сюрпризом, який вони коли-не-будь отримували, вважають народження двох своїх унікальних дітей Наталі і Дієго (у Дієго аутизм).

Мініатюрні книжечки Ельзи
Мініатюрні книжечки Ельзи

Її чоловік Білл є продюсером з Чикаго, з кар'єрою в Голлівуді, а ще він ходяча енциклопедія. Від нього Ельза дізнався купи цікавих речей, і не лише про фільми, літературу і політику, але і про прості речі, які дійсно мають значення у житті. Вони разом багато часу проводять з дітьми, веселяться і жартують з ними.

Мініатюрні книжечки Ельзи
Мініатюрні книжечки Ельзи

Звичайно, іноді життя складне, але Ельза намагається шукати позитивне в негативному. Кожен день свого життя Ельза сприймає як пригоду і нову можливість зробити що-не-будь осмислене. Вона раз-заразом знаходить себе в усьому, що може створити своїми руками.

Друзі, мені ще дуже подобаються паперові витинанки та аплікації Ельзи. Ось купка цієї паперової краси.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.