Сучасний P.ART.COM та творчі мрії Оксани Білоус. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 10.05.2011 02:18

Друзі, як ви й зрозуміли, сьогоднішня стаття про P.ART.COM. І не дивуйтеся назві – ні, це не партійний комітет, і нічого не має спільного з Комуністичною партією, а це дуже симпатична і дуже затишна галерея предметного дизайну у Києві, а саме на вулиці Рейтарській, під 2-м номером. До речі, саме зараз в ній експонується виставка "ЧАЙНИК", де чайничків багацько на будь-який смак! Чайники парадуватимуться до 25 травня, тож поспішайте!

А про це, та інше парткомівське галерейне, розповість нам власниця та господиня цього мистецького закладу – Оксана Білоус.


— Оксана, розкажи трохи про себе, звідки ти і куди прямуєш, якою ти є людиною, якими є твої вподобання, мрії, бажання, плани?

Про себе? Безнадійно закохана в свою роботу. Галерейною діяльністю займаюсь 25 років. Починала з наглядача залів Лубенської художньої галереї. Потім Академія мистецтв, а потім спроба реалізувати свої мрії. Шлях до цих мрій довжелезний і дуже складний.

Мрії? Хм...хочу щоб галерея була галереєю. Хочу, щоб в ній був дух творчості, експерименту, свободи. Щоб людина, яка завітає до галереї, не почувалась обдуреною. Щоб зустрічали і ставились до неї з належною увагою, не дивлячись яке на ній взуття. Щоб художник був почутий, незалежно аматор він чи професіонал.

Бажання? Заробляти достатньо грошей щоб утримувати галерею, купувати витвори мистецтва, подорожувати, підтримувати художників початківців, створити мистецьку майстерню предметного дизайну.

Плани? Як у Наполеона – грандіозні! Першочерговим є довести, що прикладне мистецтво це МИСТЕЦТВО, і що воно вартує не лише уваги, але і місця на ринку мистецтв.


— Як відбувалося "виношування" та "народження" галереї P.ART.COM? Коли була заснована галерея, з якою основною метою? Чи були з цим проблеми, що можеш порадити для свіженьких бажаючих створити власну галерею? Чи допомагав тобі хтось у створенні галереї, хто і чим (не обов'язково матеріально, можливо професійними порадами та консультаціями), кому хочеш подякувати у зв'язку з цим?

Виношування продовжується. Галерея це – організм, якщо вже і з'являється на світ, то він не може дихати відразу на повні груди. Треба правильно виносити. Підібрати всі важливі компоненти, створити потрібний мікроклімат. Маю надію, що народиться цікава галерея, головне терпіння. Зараз йде підготовчий процес. Шукаю цікаві теми, талановитих авторів, радше, закладаю підмурки, щоб почати будівництво.

Назва P.ART.COM дісталась у спадщину, раніше там була галерея, що займалась соцреалізмом. Принесла господарям P.ART.COMу ідею, їм наче сподобалось, дозволили творити і працювати на мій розсуд. Дуже їм вдячна за розуміння і допомогу! З 25 грудня 2010 року галерея працює у форматі – галерея-лабораторія.

"Свіженьким бажаючим" раджу до безтями любити цю справу, інакше братись за неї не варто. Це бізнес для дуже багатих, або для фанатичних людей, які без цього не можуть жити, готові довгий час сидіти на голодному пайку заради конкретної мети.

Хочу подякувати моїм дорогим художникам, які повірили в мене та допомагають у створені галерейного простору. Які завжди поряд, абсолютно на волонтерських засадах допомагають в її будівництві. Євген Троценко – талановитий скульптор, світла голова, допомагає в усьому. Разом створювали інтер'єр, стилістику, придумували теми майбутніх виставок. Хочу, щоб все у нього склалося. Таких щирих і теплих людей Боженька частенько випробовує, тому зичу йому стійкості!

Його наречена Аня Альошкіна – студентка інституту прикладного мистецтва ім. Бойчука. З неї будуть ЛЮДИ! Цілісна особистість. Вона не лише відгукнулась на мій заклик будувати галерею, а ще й привела за собою когорту своїх друзів та коліжанок. Олеся Спіріна та Олексій Майстренко, Ігор Карук – теж студенти інституту Бойчука – золоті діти, талановиті і працьовиті! Коли таких зустрічаю – душа співає. Дай Боже, галерея стане на ноги, зроблю все щоб їм допомогти і віддячити!

Вклоняюся всім, хто допомагає чи ділом, чи словом. Дякую тим хто вірить у мене! Своєму коханому чоловіку, який дає мені найголовніше – можливість займатись улюбленою справою. Моїм батькам – їх віра в мене абсолютна – вона тримає мене на ногах, дає силу і витримку. Я вдячна навіть тим, хто перестав вірити в мої сили. Так, їм, мабуть, в першу чергу, бо саме вони роблять мене сильнішою, впертішою, рішучішою.

— Оксана, розкажи, на яких "китах" тримається галерея P.ART.COM? Чи зацікавлена ти в будь-якій співпраці, в чому, і з ким саме, хотіла б співпрацювати?

Ото і є ті кити, про яких я вище казала. Вони тримають мене, а я піднімаю на плечі галерею, і спробую міцно тримати її. Галерея це не лише приміщення, чи конкретна адреса, галерея – це людина, яка створює атмосферу, комфорт, затишок, наповнює її духом творчості, здатна створити команду, яка б працювала як одне ціле. Звичайно, зацікавлена в будь якій співпраці. Ось ти запропонувала написати статтю, вже чудово! Так з миру по нитці...дивись, і з нас щось виросте.

— Пробувала знайти галерею P.ART.COM в Інтернеті, і зауважила мізерну кількість інформації на цей рахунок. Що плануєш з цим робити?

Буду це виправляти.

— Зараз у галереї експонується виставка "Чайник". А розкажи про неї, її учасників, яким було відкриття виставки, які цілі та завдання переслідує виставка, які висновки накльовуються і які плани на майбутнє намічаються? Які ще виставки відбувалися у галереї?

Цю тему запропонував Юрій Мусатов. Дав клич по всій Україні...і поїхали до нас чайники. В основному це кераміка. Зібрали чималеньку колекцію маленьких і великих, ужиткових, не ужиткових, пузатих і пласких, традиційних і екзотичних! Юра, взагалі, неймовірна людина, дякуючи йому, я познайомилась з багатьма цікавими художниками. З ним можна варити галерейну кашу! Отакий як Мусатов повинен бути прикладом для початківців (це до того, як себе просувати). У нього є чудова риса – допомагати іншим, він не лише себе просуває, а ще й підтягує своїх колег, друзів і знайомих. Подвижник! Відданий своїй справі, справжній професіонал. Молодчина! Він збирав колекцію у Львові, а я у Києві. Підтяглись до нас художники з Полтави, Черкас, Харкова, Бердянська.

Оксана Білоус та ідейник і координатор виставкиЧайник Юрій Мусатов
Оксана Білоус та ідейник і координатор виставкиЧайник Юрій Мусатов


Чому саме чайник? У нас галерея – предметного дизайну. Ми вже робили виставки: "Лампа", "Арт-іграшка", тепер "Чайник". На майбутнє, маю бажання, створювати справжні колекції авторського предметного дизайну. Поки йду навпомацки в пошуках тих авторів, які вміють креативно мислити, які не бояться експериментувати, шукати нові форми, матеріали, технології. Це перші спроби віднайти найкращих, тому виставки, які зараз проходять, це певний конкурс-відбір. Навмисно підбираю художників, які вже мають певний статус серед професіоналів, і тих, які тільки починають творчий шлях. Виникає взаємодія. А також можна порівнювати різні школи, передавати досвід, створювати спільні проекти.

Нарешті з'явилась ще одна місцинка у Києві, де не нудить від гламуру. На відкриттях виставок звучить жива музика – це ще одна фішка галереї. В одному з залів галереї створена репетиційна база для музикантів, і це додає їй шарму і самобутності.


— Так, безумовно Юрка МОЛОДЧИНА! До речі, Оксана, мені про галерею розповів Іван Семесюк. Цікаво, а хто створює афіші для виставок?

Я створюю.

Афіша виставкиЛампа і один з експонатів виставки
Афіша виставкиЛампа і один з експонатів виставки


Афіша виставкиАрт-іграшка і фото з експозиція виставки
Афіша виставкиАрт-іграшка і фото з експозиція виставки


Афіша виставкиЧайник і кріплення афіші на вхідні двері галереї
Афіша виставкиЧайник і кріплення афіші на вхідні двері галереї


— Симпатичні. Мені найбільше з чайничками подобається. )) А чи відома наступна тема для експозиції, що цікавого планується?

Наступна тема – АРТ-ПРИКРАСА! Плануються цікаві виставки вже на осінь: Арт-книжка, "Париж-Париж" (ретро), "Арт-текстиль", "Новели від Ганни Ярмолюк", до Різдвяних свят "Лампа", "Маленькі дрібнички для оселі", плануються фото-виставки (аналогова фотографія). Буде багато цікавого!

— Здається, галерей у Києві, сьогодні, "до кольору до вибору". А в чому родзинка P.ART.COMу?

Галерей у Києві, насправді, дуже мало – це доводить, що галерейний бізнес дуже складний. А наша родзинка в тому, що ми єдина галерея Києва, яка профілюється на прикладному мистецтві, або, радше, предметному дизайні. Це і є наш коник.

— Оксана, ти як галеристка, що б могла порадити "вільним" художникам щодо "просування" своїх послуг та виробів до потенційного споживача, що було б найбільш прогресивним та успішним для них?

Сьогодні достатня кількість фестивалів та ярмарок, які дають кожному можливість заявити про себе. Треба бути комунікативним, мобільним, тримати руку на пульсі часу, якщо є бажання – то все можливе. Ну і знову ж таки – стійкість і терпіння! Йти до успіху завжди важко – напрацьовувати майстерність, власний почерк, шукати і експериментувати, не боятись галерей і галеристів, спілкуватись з майстрами які вже пройшли свій шлях до успіху, брати від спілкування як найбільше інформації, їздити на симпозіуми та пленери, і не лише для покращення своїх здібностей і майстерності, а й для нових знайомств, які дуже часто бувають корисними на майбутнє. Одним словом, нічого нового порадити не можу.


— А як на твою думку, чи ефективним в Україні є продаж мистецьких виробів та творів за допомогою Інтернет-магазинів та Інтернет-галерей? Чи є в цій справі "підводні камені" і чи можливо їх оминати? Які сайти для збуту своєї продукції порадиш художникам?

Ефективним є все. Я бачу як розвиваються інтернет магазини, як світові мережі типу Facebook стають справжніми помічниками для творчих людей. Адже більшість з нас бере інформацію з інтернету, ми все більше і більше замовляємо покупки саме в ньому, то ясна річ, потрібно використовувати різні інструменти. Порадити щось конкретне? Ой, тут я гублюсь, бо таких цікавинок багато. Я не користуюсь такими магазинами, тому й порадити щось конкретне дуже важко. Але думаю, що не складно буде знайти такі ресурси. Ось зовсім недавно дали адресу порталу "MILLIART", знаю, що в "СУМНО?" є сторіночка "ЯТКИ", і "ШТУКИ" сьогодні розвиваються стрімко. Ну і, звичайно, власні сайти.


— Оксана, на останок, скажи щось заохочувальне позитивне для читачів ПОГЛЯДу!

Любіть життя!

— Чудове побажання! Сердечно дякую за цікаву розмову. І, сподіваюсь, не останній раз спілкуємось на ПОГЛЯДі, то ж, до зустрічі!

До речі, учасників виставок галереї P.ART.COM довжелезний список, і ось більшість з них: Олег Педан, Анастасія Кацан, Марія Фізер, Юрій Мусатов, Ірина Кіршина, Леся Падун, Дарія Альошкіна, Ганна Альшкіна, Іван Бобков, Наталія Богачкова, Ігор Катков, Ліза Портнова, Юлія Гушул, Антон Гаук, Вероніка Нікітюк, Іван Семесюк, Олег Гончаров, Яніна Міронова, Наталія Зайцева, Анастасія Косяченко, Олександр Рось, Іван Фізер, Віра Абакомова, Ігор Береза, Дмитро Єрмола, Ольга Гаврилова, Леся Рось, Олеся Дворак-Галік, Юрко Коваль, Світлана Редкач, Рущак Оля, Горб Сергій, Людмила Оксаметна, Ганна Корж, Славошевская Вероника, Лебідь Роман, Расим Сейдімов, Юлія Бойчук, Соболь Сергій, Володимир Корнієнко, Олеся Спіріна, Андрій Кіріченко та інші.

Оксана Білоус та учасники виставок галереї P.ART.COM
Оксана Білоус та учасники виставок галереї P.ART.COM


Учасники виставок галереї P.ART.COM
Учасники виставок галереї P.ART.COM


учасники виставок галереї P.ART.COM
учасники виставок галереї P.ART.COM


Друзі, якщо ви професіонали своєї справи і робите оригінальні творчі речі – давайтеся знати!

Контакти галереї: 097 484 74 14, berva@ukr.net, і група в Facebook.


Щира подяка друзям P.ART.COM за їх чудові світлини, а саме: Світлані Ді, Наталі Зимі, Юрію Федоренку, Юрію Мусатову, і Оксані Білоус!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.