Львівський міжнародний дитячий фестиваль 2011. Зустрічаємось у Львові 28-30 квітня! в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 27.04.2011 01:48

Друзі, маю нагоду запросити вас на Львівський міжнародний дитячий фестиваль 2011. Цього року він відбудеться 28-30 квітня, і програма заходу обіцяє бути більш ніж насиченою та цікавою. Безсумнівно, це свято не лише для дорослих, але й для дітей, а також дитячих дорослих і дорослих дітей! )) То ж, всі до Львова!

Насамперед кілька слів, ба навіть речень, про сам захід – саме для тих, хто ще не в курсі (якщо такі ще є).

Офіційним організатором дитячого фестивалю виступає Громадська організація "Форум видавців" та Львівська міська рада. Місце проведення фестивалю розтягнеться по цілому центру Львова, зокрема Парад учасників зможуть спостерігати усі, хто зранку опиняться у центральній частині міста. Та, в основному, фестивалитися будемо в Палаці Мистецтв, Львівській обласній бібліотеці для дітей, Львівській центральній міській бібліотеці для дітей та в приміщенні Укрсоцбанку (той, що біля пам'ятника Міцкевичу).

Основні події фестивалю: Фестиваль дитячого читання "Книгоманія", Фестиваль дитячої творчості та мистецтва, Міжнародна виставка ілюстрацій, Книжковий ярмарок "Форум дітям". Почесним гостем Фестивалю буде польська письменниця Барбара Космовська.

Звичайно, насамперед, нас чекатиме урочиста частина – відкриття Фестивалю, а далі фестиваль дитячого читання та читання книжечок від українських зірок та різного відомого люду, фестиваль дитячої творчості та мистецтва, зокрема міжнародна виставка книжкової ілюстрації, презентації свіженьких книжечок, майстер-класи українських і литовських ілюстраторів, зустрічі та спілкування з дитячими письменниками та художниками, створення дітьми (з цілої України) художнього панно "Кольоровий світ", ярмарок дитячих книжок та розвиваючих іграшок, міжнародна наукова конференція з проблем дитячого читання, благодійна акція і передача книжок дітям в інтернати та дитячі будинки, і навіть історії про лицарів та лицарський двобій. Крім того, майстер-класи з різних видів творчості і мистецтва (120 годин безкоштовних майстер-класів), виступи шкільних театрів і танцювальних колективів, консультації дитячого психолога, конкурси, ігри, співи, танці та маса інших розваг!

То ж, діти, беріть батьків за руки і тягніть до Львова на Фестиваль! ))

Ліля Тєптяєва
Ліля Тєптяєва
Ліля Тєптяєва
Ліля Тєптяєва

Фестиваль – справа серйозна та клопітна, і вимагає не лише коштів, але й зусиль та часу. Команда Фестивалю потрудилася на славу, та хто допомагає коштами? І що свіженького приготував для гостей цьогорічний Міжнародний дитячий фестиваль? На ці, та інші запитання люб'язно відповіла менеджер фестивалю Ірина Лепська.

— Ірино, ЗМІ повідомляли, що цього року Фестиваль має серйозні недофінансування. Як гадаєте, чи це може суттєво відбитися на проведенні заходу? Чи ситуація вже покращилась?

— Ситуація справді на якийсь момент була критична, про що і йшлося в інтерв'ю президента ГО "Форум видавців" Олександри Коваль. Однак захід відбудеться у вказаному форматі завдяки сприянню: Програми Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України", Компанії "Кока-Кола Україна", Львівської міської ради, наших численних партнерів, яким ми дуже вдячні.

— Цікаво, що в різних джерелах подаються різні дати завершення Фестивалю, чому так є? Хотілося б уточнити: розпочинається Фестиваль 28 квітня, а коли завершується – 30 квітня, чи 1, чи 2 травня?

— Справді, ми планували його проводити 28 квітня – 2 травня (ці дати було оголошено на початку). Однак, потім дати змінили, в основному через брак коштів, скоротивши його тривалість на 2 дні. То ж дати Фестивалю 28 – 30 квітня.

Надія Дойчева
Надія Дойчева
Надія Дойчева
Надія Дойчева

— Ірино, розкажіть будь-ласка, які заходи Фестивалю цього року проходять уперше і що гостям від них чекати?

— Цього року вперше проводитиметься Міжнародний фестиваль ілюстрації. Експозиція виставки розміщена в Палаці Мистецтв та Львівському відділенні УкрСоцБанку. Це унікальна міжнародна виставка ілюстрації українських та литовських художників – 400 робіт найвідоміших ілюстраторів! Проводиться у партнерстві з Посольством Литовської Республіки в Україні та Українською академією друкарства. Будуть представлені професійні мистецькі роботи литовських та українських досвідчених майстрів книжкової графіки. Ілюстрація, як вид художнього мистецтва і потужний чинник, заохотить дітей до читання та сформує їх зацікавленість літературою. Діти ознайомляться з найкращими зразками образотворчого мистецтва, що розвине їх вміння збагачувати зміст і засоби виразності власних малюнків, викличе естетичні почуття та емоції. Крім того, будуть представлені ілюстрації й з інших країн. Цей захід проводиться за підтримки програми Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" та сприяння Посольства Литовської Республіки в Україні.

Також, в рамках Фестивалю, створюватиметься колективне масштабне мистецьке панно "Кольоровий світ" (розміром 20 м). Цей проект проводиться вперше, у партнерстві з БФ "Львівська дитяча галерея" та Львівською дитячою школою народних мистецтв. Панно створюватимуть під керівництвом митця-педагога протягом одного дня 120 дітей-учасників, попередньо поділених на групи з різним рівнем художньої підготовки. Педагог задає тематику мистецького твору і координує діяльність дітей, даючи змогу їм виявити власну індивідуальність та художньо відобразити сприйняття світу. Окрім демонстрації унікального бачення і вправляння у живописі, діти також розвинуть навички роботи в команді. Під час Фестивалю панно буде доступне для огляду усім відвідувачам, а після завершення – передане в дитячу галерею для експонування як зразок сучасного дитячого мистецтва.

Паулюс Йодішюс
Паулюс Йодішюс
Паулюс Йодішюс
Паулюс Йодішюс

— Починаючи з цього року формат Фестивалю змінюється, і, як повідомляється, ці заходи були введені спеціально для "всієї творчої і фізичної активності дітей і молоді". Що мається на увазі, збільшується кількість заходів спеціально для безпосередньої участі дітей, чи ще щось?

— Всі заходи, що відбуваються в межах Фестивалю, передбачають безпосередню участь дітей та є інтерактивними. Саме таким чином діти найкраще зможуть засвоїти нові знання, набути нові вміння та розвинути навики. Фестиваль заохочує дітей до активного дозвілля та корисного часопроведення, що сприяє їх всебічному розвитку. Програма включає такі заходи, що стимулюють розвиток творчого потенціалу дітей, змушують їх мислити та пробувати нові способи дії.

— Безперечно, цей Фестиваль просто необхідний для молоді та дітей не лише Львова, а й України в цілому. Мене зацікавило одне з поставлених завдань: "Сприяння інтеграції в суспільство дітей з особливими потребами". Розкажіть, будь-ласка, яким саме чином планується досягти цієї мети?

— Завдяки тому, що заходи в межах фестивалю є різноманітними, безкоштовними та відбуваються постійно, в них може взяти участь велика кількість дітей, в тому числі і діти з особливими потребами. Ми докладаємо багато зусиль, щоб забезпечити рівний доступ дітей усіх категорій до тих чи інших заходів фестивалю.

— Для мене, один з найважливіших заходів Фестивалю – "Міжнародна науково-практична конференція з проблем дитячого читання". А хто з українських науковців буде приймати участь цього року? Які питання планується висвітлити в ході цієї конференції?

— Формат конференції – це цикл семінарів і презентацій, круглі столи, дискусійні групи, майстер-класи (програма конференції та список спікерів).

— Щиро дякую, Ірино, за інтерв'ю! Команда Фестивалю та організатори і координатори заходу роблять потужну роботу, за що їм усім ВЕЛИЧЕЗНЕ ДЯКУЮ!

Івета Ключковська
Івета Ключковська

Що ж, з усього видно – ці дні у Львові будуть більше ніж насиченими... Тому, друзі, накопичуйте сили і вже від сьогодні розплановуйте свої справи таким чином, щоб не прогавити найцікавіше! Діти і дорослі, Свято наближається!

Та, особисто я, найбільше тішуся з можливості відвідати Міжнародну виставку ілюстрацій, що проводитиметься в рамках Фестивалю – безсумнівно це грандіозне видовище! Організатором, координатором та куратором Міжнародної виставки ілюстрації є художник, мистецтвознавець, завідувач кафедри книжкової графіки та дизайну Української академії друкарства Володимир Стасенко. Ось і спитаємо його про виставку, що цікавого презентуватиметься і чого нам від неї очікувати?

— Володимире, розкажіть про Міжнародну виставку ілюстрації, хто прийматиме в ній участь?

— Основні учасники виставки ілюстрації до дитячих видань – з України, адже нашою основною метою є аналіз книжок українських видавництв, і ми прагнемо представити повнішою мірою сучасну українську ілюстрацію. Українських художників-ілюстраторів немало: Владислав Єрко, Кость Лавро, Олексій Колесников, Катерина Дудник, Інокентій Коршунов, Арсен Джанікян, Софія Ус, Надія Дойчева, Ольга Кузнєцова, Наталя Клочкова, Катерина Штанко, Максим Паленко, Олег Петренко-Заневський, Івета Ключковська, Надія Маркелова, Вікторія Ковальчук, Лілія Тєптяєва, Тетяна Луньова, Світлана Балух, Марина Марчук, Сергій Храпов, Марися Рудська, Ольга Кваша, Катерина Білетіна, "Ранок", "Аґрафка", "Глоуберрі Букс".

І у виставці приймають участь не лише українські ілюстратори, але й студенти, які навчаються в Українській академії друкарства.

Крім того, на виставці можна буде побачити ілюстрації, запрошених до Фестивалю, литовських художників: Паулюс Йодішюс, Кястутіс Каспаравічю та Сігуте Хлебінскайте.

Катя Дудник
Катя Дудник
Катя Дудник
Катя Дудник
Катя Дудник
Катя Дудник
Катя Дудник
Катя Дудник

— Цікаво, чому саме литовські ілюстратори будуть складати компанію українським?

— Стосовно участі литовців – вони їдуть на Фестиваль робити промоцію своїх книг, а паралельно ще й прийматимуть участь у виставці.

— Розкажіть, чи в рамках фестивалю планується експонувати ілюстрації представників інших країн?

— Так, будуть й "інші народи". )) Щоб виставка була цікавішою, ми запросили до участі ілюстрації із колекції Міжнародного фестивалю дизайну "COW" ("Корова"), які передали нам колеги з Дніпропетровська, а там географія широка – 20 країн (Франція, Ізраїль, Англія, Сербія, Швейцарія, Колумбія, Туреччина, Німеччина, Іспанія, Фінляндія, Греція, Мексика, Польща, США, Бразилія, Італія, Канада, Іран, Китай, Словенія). Та й кількість ілюстрацій вражає – близько 200 робіт.

— Що ж, Володимире, із задоволенням перегляну цю виставку, і вже з передчуттям потираю руки. ))

Та й вас, дорогенькі читачі, запрошую на цю оказію!

Надія Дойчева
Надія Дойчева
Надія Дойчева
Надія Дойчева
Надія Дойчева
Надія Дойчева
Надія Дойчева
Надія Дойчева

До речі, афішу цьогорічного Львівського Міжнародного дитячого фестивалю створила студія "Аґрафка". Чому б і цьому творчому тандему не підкинути кілька запитань? Сказано – зроблено – зловлено і розпитано! ))

— Андрій і Романа, ви створювали плакат для цьогорічного Міжнародного дитячого фестивалю, крім того, ви не вперше працюєте над подібними завданнями – минулого року робили плакат для Форуму видавців. І хочу зазначити, що з такими завданнями ви справляєтеся перфектно! А от дуже цікаво знати, яким чином ви стали дизайнерами для цих заходів, це був конкурс чи просто замовлення?

— Створення графічного образу останнього Форуму видавців, що відбувся минулої осені, було початком нашої дружби і співпраці з Форумом. Почалося все з того, що влітку минулого року до нас звернулася пані Олександра Коваль з пропозицією спробувати запроектувати плакат Форуму видавців. Ми зробили декілька ідей-варіантів, на одному з них зійшлися. З цього все і почалося. ))

— Розкажіть історію створення цих плакатів, зокрема плакату Міжнародного дитячого фестивалю, чим надихалися на композицію картинки?

— Запроектувати плакат для Дитячого фестивалю – справа не з найлегших. Ми вирішили відштовхнутися від міста – від Львова, оскільки саме тут відбувається Міжнародний дитячий фестиваль. Ідея плакату – казкове місто з власними жителями, всі читають-малюють-співають, словом – творчі мешканці. )) Центральним образом є слон, не простий слон, а слон-місто, його численні ноги нагадують міські арки, а на його спині, як на Високому замку, танцює щасливий чоловічок в очікуванні свята. )) Як вже згадувалося, в цьому слономісті всі займаються різними видами творчості: жирафи співають, леви декламують вірші, а діти радіють всьому цьому дійству! ))

— Ха, файно є! А чи приймаєте ви участь в цьогорічному Фестивалі, чим плануєте дивувати?

— Ми беремо участь в міжнародній виставці книжкової ілюстрації, яка відбуватиметься в рамках Міжнародного дитячого фестивалю, на ній будуть представлені декілька наших робіт.

Аґрафка
Аґрафка

— Для мене, один з цікавих пунктів програми Фестивалю – "Міжнародна науково-практична конференція з проблем дитячого читання". Чи прийматиме участь "Аґрафка"?

— В конференції безпосередньої участі ми не братимемо, але проблема, звичайно ж, цікавить нас. Будемо на засіданнях в якості слухачів.

— Звичайно, заходів буде багацько, і навіть при найбільшому бажанні, важко буде потрапити на усі... А які саме заходи ви плануєте відвідати цьогорічного Фестивалю? Які радили б обов'язково відвідати чи прийняти в них участь?

— Програма всього фестивалю вже є доступна на сайті Форуму, радимо перед початком фестивалю ознайомитися з нею, вибрати ті заходи, які цікавлять Вас найбільше і насолоджуватися саме ними. Цікавого буде повно, і на будь-який смак! )) Якщо йдеться про наші вподобання, то нам особливо цікавою буде власне міжнародна виставка ілюстрації, сам форум книжок для дітей, та й маса всього іншого, будемо також орієнтуватися на місці і обирати з-поміж безлічі цікавих заходів.

— Дякую, друзі, за бесіду. До зустрічі у Львові, на Фестивалі!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.