Паперові скульптури Джеффа Нішінака (Jeff Nishinaka). в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 27.01.2011 15:58

Джефф Нішінака, скажу вам дорогенькі, досить серйозний дядька в своїй професійній діяльності. І хоча йому вже перевалило за 50, все ж він дасть фору багатьом молодим сучасним монстрам паперового мистецтва. З усього видно – його мозок працьовитий, зір гострий і руки вправні.

Уродженець Лос-Анджелеса Джефф Нішінака (Jeff Nishinaka) закінчив престижний Art Center College of Design, де ще навчаючись почав експериментувати в галузі паперової скульптури. І за всі роки паперових експериментів, Джефф віднайшов свої професійні прийоми і методи роботи та викристалізував свій стиль виконання. Сьогодні він просто не мислить свого життя без паперу і роботи з ним.

Джефф ріже та вигинає папір, змушуючи його перетворюватись на вражаючі скульптури. Завдяки ретельному розташуванню шарів паперу і відповідного освітлення, його паперові скульптури виглядають тривимірними. У своїй роботі Нішінака використовує тільки спеціальний безкислотний папір, на який не впливає час у якості пожовтіння. А в роботі з папером він використовує прості доступні інструменти: пінцет, механічний олівець, зубочистки, художні ножі, матрицю для висічки, лекало і невеликий дерев'яний штифт для заокруглення країв.

Його паперові скульптури, на створення яких йде від трьох днів до чотирьох місяців, можуть досягати й 6 метрів у висоту. А найменший, з сотень його творів, має розмір 20 х 20 см. Середня ціна на його паперові шедеври, в залежності від розміру, коливається від 1,5 до 25 000 доларів.

"Кожну нову роботу я починаю з ідеї, проводжу своє дослідження, потім працюю над чорновими нарисами. Після цього я уточнюю ескіз, потім виконую кінцевий малюнок олівцем на кальці в повний розмір скульптури. Кінцева картинка стає кресленням для скульптури. Малюнок поділяю на окремі частини і переношу на зворотну сторону паперу. Частини вирізаю, надаю їм необхідної форми і, нарешті, склеюю разом", – розповідає Нішінака.

Найбільша паперова інсталяція, яку він коли-не-будь створював, була виготовлена для готелю ANA в Токіо. Це була підсвічена скульптурна композиція, яка являла собою дерево з квітами і птахами, що розміщене в траві, а з протилежного боку скульптури було відтворено небо з птахами і річка з рибами. Ця робота була приблизно 6 метрів у висоту, 6 в ширину, 3 метри в глибину, і обійшлася замовникам більш ніж в 100 000 доларів.

Джефф Нішінака – один з провідних паперових скульпторів з 28-річним стажем творчої роботи. Комерційне портфоліо Джеффа включає роботи для Coca-Cola, Visa, Sprint, Paramount Pictures та багатьох інших. Цікаво, що володарем найбільшої колекції скульптур Джефа Нішінака є його близький друг – відомий актор Джекі Чан (Jackie Chan).

И на десерт – майстер-клас Джеффа. Справді, цікаво спостерігати за вправністю рухів і послідовністю дій в роботі.

Коментарі

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.