Мистецька студія Романа Оренчука "Спрут". Творча діяльність та плани на майбутнє. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 13.01.2011 22:38

З Романом наша сім'я знайома майже два роки, і він завжди бажаний гість в нашій з Олегом оселі, тим паче, коли гостює в нас зі своєю малечею – веселим талановитим тріо, якому дуже радіє наш Сашко. )) І в той час, коли діти бавляться, батьки можуть відпочити після напруженого робочого дня, попити чайочку в спокійній домашній обстановці, поділитися враженнями від досягнень за тиждень, обговорити творчі плани на майбутнє. Особливо цікавими і насиченими запам'ятовуються зустрічі в Романовій арт студії "СПРУТ".

Адже приміщення арт студії знаходиться не просто в якомусь офісі чи промисловій будівлі, а в красивій історичній споруді – реконструйованому приміщенні водяного млина, збудованого ще в позаминулому столітті. Точна адреса студії – Івано-Франківська область, Снятинський район, смт. Заболотів, вул. Микулинецька, 16/1. Тут усіх приймуть радо і гостинно, проведуть екскурсію, розкажуть багато цікавого і нового – одним словом зроблять все, щоб ця подія вам не тільки запам'яталась, але й залишилась в пам'яті приємним спогадом.

У вересні 2009 року арт студія "СПРУТ" приймала учасників семінару "Сільський зелений туризм на Снятинщині", адже їхній млин представляє собою не тільки історичну та мистецьку цінність, але й є туристичним об'єктом на Снятинщині, а майстерня студії також включає в собі експозиції давнього побуту Покуття.

Друзі, якщо ви попросите у Романа розповісти про його життя – він з гордістю розповість про свою творчу справу: "Ми виготовляємо ексклюзивні речі, використовуючи лише природні матеріали та перевірені технології. Сподіваємось на співпрацю з власниками готелів і ресторанів, адже можемо розробляти інтер'єри в етнічному стилі, хоча й не тільки. Наприклад, теперішнє замовлення, над яким зараз працюємо – створення інтер'єру для ресторану у Чернівцях, в середньовічному стилі."

Отже, дорогенькі, хочу познайомити вас з власником та директором арт студії "СПРУТ"Романом Оренчуком, який розповість про історію виникнення власного підприємства, його діяльність, та плани на майбутнє.

— Пане Роман, розкажіть нашим читачам трохи про себе: звідки ви родом, чим цікавитесь в рамках роботи і поза професійною діяльністю, які у вас захоплення і хобі?

— Народився 2 березня, 1970 року, в Коломиї, навчався в школі №2, потім була армія. А в 1991 році створив виробничу фірму – мале підприємство "СПРУТ", яка діє по сьогодні, але вже з іншим профілем. Я дуже люблю те, чим зараз займаюсь. Пізнав себе ковалем, різьбярем, вітражистом, відкрив для себе світ, де життя, робота і хобі об'єдналися в одне ціле. Напевно мені щастить...

— Коли і як так сталося, що ви почали займатися творчістю, що вас спонукало до цього кроку? Чи допомагав вам хтось у створенні студії, хто і чим?

— Творчістю я почав займатися з раннього дитинства – малював, різьбив, моделював, мріяв і втілював свої мрії в реальність, по мірі своїх дитячих можливостей. Час йшов, я дорослішав – змінювалися погляди на життя, захоплення, мрії, та ще багато чого іншого... Та в душі я залишався романтиком по дитячому, з дорослими суворим поглядом. І зараз постав той момент в житті, коли свої дитячі мрії я маю можливість втілити в реальність. В цьому мені допомагають чисельними порадами такі профі своєї справи, як Валера Дідорак, Василь Андрушко, і ваше творче сімейство – Олег Шупрудько та Ліля Тєптяєва.

Роман Оренчук
Роман Оренчук
Василь Андрушко
Василь Андрушко

— Й вам, пане Романе, від нашого сімейства щире дякую на доброму слові! )) А розкажіть трохи про млин – приміщення, в якому знаходиться ваша арт-студія "СПРУТ" – яка історія млина, його вигляд, розміщення, переваги, що знаходиться на поверхах млина окрім студії?

— Історія об'єкта, де сьогодні знаходиться студія, дуже коротка – за відсутності інформації. Відомо лише, що млин був збудований двома євреями десь 100-150 років тому. Будівля знаходиться на річці Млинівка, де по цей день збереглися усі комунікації (шлюзи, гідротурбіни, залізні та дерев'яні коліщата, паси на колесах), які й приводили в рух весь процес роботи млина. Сам млин має п'ять поверхів, кожен з яких має майже 200 метрів квадратних. Місця дуже багато, і прилегла територія 30 соток. На всій цій території, на даний момент, й розмішена арт студія "СПРУТ".

— Не секрет, що мистецькі студії сьогодні множаться не лише в столиці, а й в наших краях. Як гадаєте, в чому полягають переваги саме вашої студії? Чим можете вже сьогодні похизуватися?

— Фірма "Спрут" була заснована 1991 році, а в 2008 році, з придбанням млина, фірма перекваліфікувалась в арт студію "СПРУТ". Сфера нашої діяльності різноманітна. По поверхам розкинулися ділянки: художня ковка, столярна майстерня, піскоструйна, гончарна, ділянка металізації (покриття любої поверхні бронзою, латунню, міддю, нікелем, сріблом, золотом). Окремий поверх відведений під майстерню вітражу та фюзінгу (спікання скла).

На четвертому поверсі розмістився виставковий зал, де вже неодноразово проводились виставки, творчі зустрічі та семінари. В усьому інтер'єрі млина присутні й творчі роботи нашої студії. Крім того, постійно поповнюється асортимент старожитностей Музею ремесла, що діє в стінах приміщення млина, де можна побачити давні ремісничі інструменти наших дідів та прадідів.

Думаю, переваги нашої студії побачить кожен, хто до нас завітає. Зайшовши до нас, ви будете приємно вражені архітектурою споруди млина, а екскурс поверхами перенесе вас в інший світ, не залишить байдужим і наповнить позитивними емоціями. Запрошуємо усіх відвідати нашу студію!

— Розкажіть, хто працює у вашій студії? Чи зацікавлені ви в співпраці, в чому, і з ким саме, хотіли б співпрацювати?

— На сьогоднішній день в студії працює шестеро відданих своїй справі людей. Тут триває довгий і наполегливий процес творення власної особистості, і стосунків з найближчим оточенням. Ми зацікавлені в будь-якій співпраці, постійно проводимо зустрічі з новими людьми, ділимося своїми досягненнями, та із задоволенням слухаємо про досягнення інших.

— Бачила, ви захоплюєтеся художньою обробкою дерева, ковальством та фюзінгом. В яких ще галузях мистецтва ви себе вже спробували і в чому ще б хотіли?

— Багато хто говорить, що займатися треба чимось одним. Ми з цим не згодні – нам цікаво навчатися і пробувати себе у різних творчих діяльностях. Ми оволоділи багатьма техніками, технологіями, і про це розповідають наші вироби з металу, глини, скла, дерева. Дуже цікаво поєднувати ці матеріали між собою, що ми і робимо. Йде пошук складних і нестандартних завдань, таких, де можна задовольнити свої творчі амбіції.

— Які саме послуги пропонує ваша студія, і кого ви бачите своїми потенційними клієнтами?

— Ми пропонуємо такі послуги: художня обробка скла, фюзінг, виготовлення вітражів будь-якої складності, вироби з дерева, художня ковка, вироби з глини, гальванопластика та металізація. Нашим потенційним клієнтом бачимо людину, яка хоче придбати оригінальний, творчий, виконаний з любов'ю виріб, а не холодну бездушну штамповку.

— Розкажіть, в чому полягає технологія металізації, де ви її застосовуєте? Кого насамперед може зацікавити ця послуга? Розкажіть більше про технології, які застосовуються у вашій студії.

— Технологія металізації – це дуже складний технологічний процес. Знаєте, коли береш в руки велику бабку чи метелика, а через якийсь час вона перетворюється у витвір мистецтва – покрита частково сріблом, золотом або іншим металом – досить цікаво спостерігати за цим процесом. І з тим самим успіхом можна покрити металом скульптуру та рельєф любої складності та любої величини. Основні наші замовники щодо цієї технології – скульптори.

Ще хочемо звернути увагу на освоєну нами технологію фюзінгу (спікання скла в скло). Початок роботи з нею дещо подібний до роботи з вітражем, але з'єднання деталей, вподобаної вами композиції, відбувається за рахунок спікання в печі під температурою 630-900 градусів. Процес спікання триває близько доби, а відкривши піч – можна ще довго тішити око яскравою застиглою скляною композицією.

— Чула, вашим мистецьким територіальним осередком зацікавилися туристичні установи та організації еко-туризму. Розкажіть, хто і що вам запропонував у зв'язку з цим, і як ви плануєте співпрацювати з цими організаціями у майбутньому?

— Йдуть напрацювання в тому напрямку, щоб зробити наш мистецький центр туристичним об’єктом. Туристи, які завітають до нас – зможуть побачити в роботі коваля, різьбяра, гончара, побачити процес створення того чи іншого виробу, відчути атмосферу творення власними руками та розумом. Також зможуть переглянути експонати Музею ремесла, та виставку робіт сучасних майстрів та художників нашого краю.

— Пане Роман, минулого року у вас в студії гостили ковалі – учасники Франківського ковальського фестивалю. Як відбулася зустріч, чи плануєте подібну зустріч у 2011 році, і чим будете розважати гостей? Розкажіть, хто ще відвідав ваш млин і студію, які гості вам найбільше запам'ятались?

— Так, у травні 2010 року ми мали велику честь приймати гостей-учасників міжнародного ковальського фестивалю. Гості із закордону виявили великий інтерес до нашої діяльності, їх цікавило буквально все, вони зазирали у кожнісінький куток. Ми й не думали, що можемо чимось здивувати таких людей, а їхні здивовані погляди та емоції ми спостерігали на протязі усієї екскурсії. Хотілося б, щоб у 2011 році фестиваль проходив на території нашого мистецького центру.

За два з половиною роки нашої діяльності нас відвідала велика кількість людей – від школярів навколишніх сіл, до вищих посадових осіб області. Звичайно, всі вони для нас бажані і дорогі гості, але найбільше запам'ятовуються діти. Їхні широко відкриті очі, щирий інтерес, шквал запитань і бажання все помацати й спробувати – це неможливо забути. Завжди приємно чути щиру подяку і слова підтримки – вони окриляють і надихають на подальшу роботу.

— Чи працюватиме у вашому млині постійно діюча виставка сучасного мистецтва, чи плануються, на базі студії, майстер-класи, які плани на майбутнє щодо прилеглої території млина?

— Як вже було згадано, на четвертому поверсі арт студії "СПРУТ" знаходиться виставковий зал, площею 200 метрів квадратних. На даний момент експонатів мало, але планується зробити постійно діючу виставку з роботами в різних жанрах (малюнки на склі, левкаси, вироби зі шкіри, живопис та інші роботи). Також проводиться організація роботи майстер-класів. Щодо прилеглої території – плануємо розмістити на ній перевезену з Карпат оригінальну гуцульську хату покриту соломою, з екстер'єром та інтер'єром давніх часів.

— Що вам допомагає і заважає в житті і творчості? Чим надихаєте себе на роботу? З яким гаслом прямуєте по життю?

— Часто буває важко визначити що саме заважає і допомагає в житті і творчості. Одне ми точно знаємо, що віра в себе, працелюбність і наполегливість – має бути основним в характері творчої людини. Бували моменти в роботі та житті, коли ряд невдач, на якийсь час, змушував опускати руки. Та в цей момент Бог "присилав" нам таких людей, з якими, після довгих щирих бесід з поплескуванням по плечу, незрозуміло звідки з'являлися сили для боротьби з негараздами. І ми, прикладаючи зусиль, бороли проблеми і брали верх над ними. Наше гасло: "Лиш той є гідний, хто хоче світ зробити кращим!"

— Що ж, пане Роман, бажаю вам, і вашій творчій команді, віри в себе, працелюбності і наполегливості, хай в вашому житті буде більше того, що допомагає і менше того, що заважає! А також, побільше вам щирих друзів, які завжди будуть готові в потрібну хвилину поплескати по плечу! Робіть світ кращим!

Знаєте, друзі, Роман насправді прикладає багато зусиль для успішної роботи своєї студії, також приділяє велику увагу зовнішньому вигляду приміщень. Але не тільки на роботі він прагне бути добрим ґаздою, а й вдома, роблячи своє житло затишним і оригінальним. Для створення теплого затишного інтер'єру власного будинку, він використав етнічний стиль, застосувавши легку стилізацію особливостей традиційного українського житла. Власна оселя Романа має м'які форми, адже відмінні особливості національного дизайну – це насамперед природні обтічні форми, як у зовнішній архітектурі будівель, так і у внутрішньому оздобленні приміщення.

У свою чергу, кожен етно-атрибут житлового приміщення надає всьому інтер'єру яскраво виражений національний характер, переносячи господаря житла і його гостей до вікових народних традицій. В такому оточені не тільки приємно відпочивати після важкого робочого дня, але й надихатися на нові творчі ідеї.

Друзі, якщо ви ще не відвідали арт-студію "СПРУТ" – зробіть це обов'язково! Хоча б для того, щоб зарядитися позитивною творчою енергією та приємними враженнями! А якщо хтось з вас прагне й собі замовити щось в студії для затишку та краси власного житлового приміщення, офісу, чи ресторану – дзвоніть, заходьте, пишіть – тут усім раді, та усіх гостинно приймуть!

А усі пропозиції, замовлення, подяки та запитання приймаються за цими номерами телефонів: 050 541 87 54 та 067 344 27 53.

Також можете відправляти листи в скриньку: artsprut@mail.ru Гостинно запрошуємо до співпраці!

В статті були використані світлини фотографа Яреми Проців.

Коментарі

 • kseniya_www · 15.01.2011 16:33 · #

  красотища. ..

 • Ліля Тєптяєва · 15.01.2011 17:16 · #

  якщо хочеш, можу домовитись про екскурсію для вашого сімейства - там, направду, є на що подивитись, і сам млин суперовий! ))

 • kseniya_www · 15.01.2011 18:24 · #

  буду капут як вдячна. десь на квітень місяць. а?

 • Ліля Тєптяєва · 15.01.2011 18:46 · #

  вже домовилась!. ..ось, Роман поряд сидить - особисто запрошує, каже, що буде радий бачити вас!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.