Маски Анни Пелих. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 08.01.2011 04:52

Маска як захист, маска як зміна настрою, як прикраса і як філософія – життя наповнене масками... Та, сьогодні маска вже не та, якою була в стародавні часи. А чим же ж була маска в давнину?

"Первісна людина почала використовувати маску під час особливих ритуалів посвячення у таїну, відлякування злих духів, що несуть хвороби і нещастя. Французькому антропологу Клоду Штраусу належить припущення, що в обрисах давніх масок знайшли відображення не лише смаки та уподобання давніх людей, а й погляди на Добро і Зло, на стосунки зі світом Світла і Темряви, і навіть – на Космос. На думку іншого, Марджорі Халбіна – маска – об'єкт, що сприяє миттєвому перевтіленню на зображувану істоту" – розповідає Вікіпедія.

Ще до того, як Анна Пелих почала створювати власні машкари, їй більше були до вподоби індіанські та африканські ритуальні маски, адже вона бачила в них щось справжнє – невдавану силу, а от роботи венеціанців її не дуже приваблювали. Та ситуація докорінно змінилася, як тільки художниця почала малювати ескізи – вони поставали вишуканими творами, оздоблені масою дрібних ажурних деталей.

Свої роботи Анна створює з ниток, а також застосовує різні закріплювачі, бісер та іншу дрібну оздобу. Для закріплення форми використовує спеціальну природну клейову основу, тому маска не лише тримає форму, а й має приємний запах. В композиції машкари майстриня полюбляє гру рослинних мотивів, фантастичні образи комах, та все ж улюбленою, для Анни, залишається пташина тематика, адже птах – це інша ступінь свободи.

Майстриня розповідає, що попит на маски зростає в основному перед Новим роком. А в інший час, окрім театральних режисерів, масками цікавиться київська молодь, яка полюбляє маски, що покриті ультрафіолетовою фарбою. Така маска світиться у темряві в нічному клубі, а це один з кращих способів виділитися в натовпі.

Отже, дорогенькі, знайомимось з Анною Пелих ближче!

— Розкажіть про себе: де живете і працюєте, чим займаєтеся по життю, де навчалися? Що і хто, найбільше у навчанні, вплинули на вашу творчість?

— Мне 39... И вот, я так призадумалась об округлости цифр и о смысле всего сущего, а тут как продолжение мыслей – ваш вопрос... А чем же я занимаюсь по жизни?

Помогаю расти доченьке – она очень талантливая, ухаживаю за садом, ну, и работою. Мой дом – моя мастерская. Училась я в КХПТ на отделении промышленного дизайна. Мой любимый преподаватель живописи – Чернокапский. А мои любимые мастера – Врубель, Дега, Муха и Климт...

— Як так склалося у вашому житті, що ви займаєтеся саме цією творчою роботою, як давно?

— В живописи всегда мечталось достичь максимального объема массы, фактуры жирного живописного слоя и чтоб была прозрачность и глубина – это сложно! А маски то рельефные, а текстуру можно подобрать богатейшую из нитей и ткани.

— Анна, ви приймаєте участь у виставках і мистецьких проектах? Чи презентували свої роботи за кордоном?

— Про выставки есть официальная заготовка. ))

1993 – закончила КХПТ, отделение – дизайн;

1993-1995 – работа в реставрационных мастерских А.П.Грекова, г.Новгород;

1995-1997 – преподаватель рисования в воскресной школе развития детского творчества, г.Черкассы;

1999 – выставка молодых художников, Художественный музей, г.Черкассы;

2000 - выставка в г.Закопаны, Польша;

2003 – выставка в галерее С.Ганелиг, г.Яффо;

2006 – выставка в галерее "Арт-Блюз", г.Киев (участница всеукраинского благотворительного проекта "Gallery масок");

2007 - выставка "Секс. Личность. Джаз" в черкасском Доме Архитектора.

Работы использовались при съёмках музыкальных клипов группы "Мандри". А также в танцевальных постановках театра Франка, театра мистерий "Virginalis" (г.Киев), балета клуба "Максимум", в шоу-программах клубов "Утюги", "Бабуин", "Мароккана" (г.Киев), "Богема" (г.Коктебель).

— Я так розумію, в роботі з масками ви використовуєте якусь форму. Ви самі її виготовляєте, чи є вже готова?

— Формы, которые использую, сделаны художником Любенко Вячеславом. Я сделала одну форму, но кто-то это может сделать и лучше...

— Скажіть, а ваші маски, як вироби, практичні у застосуванні?

— Использование маски удобное и практичное. Хотя выглядят они очень хрупкими, всё-же актеры работают в них годами. У меня сохранилось несколько моих первых работ – они в отличном состоянии, хотя им уже около 11 лет. Иногда я реставрирую свои работы, ведь от обращения очень многое зависит, маски любят теплое сухое помещение.

— При бажанні, де можна придбати ваші роботи? Чи працюєте ви на замовлення?

— Последние время я не выставляю свои работы в салонах и галереях. Купить работы можно у меня. С заказами я работаю, иногда это даже интересно, а иногда тяжело, тогда просто ставлю более высокую цену.

— Що вам допомагає і заважає в житті та творчості? Як піднімаєте собі настрій і утримуєте біля себе музу?

— Хорошо помогает по жизни и творчеству хотя бы раз в году отлучатся в горы. Очень радуют дочкины успехи. Также покупка новых материалов, и очень стимулируют творчаки. Мешает бытовуха и склонность к втыканию, хотя второе, наверное, необходимо...

— Які маєте творчі плани на найближче майбутнє?

— Мои планы – научиться, таки, переводить свой талант в деньги!

— Дякую вам, Анна, за приємну розмову! Щиро бажаю вам досягти успіху у ваших планах на майбутнє, також побільше поціновувачів вашого мистецтва на творчому шляху, і реалізації усіх ідей!

До речі, дорогенькі, будь-яку казкову маску можна придбати з рук авторки – ціни помірні, а виріб більше ніж унікальний і неповторний – він немає аналогів!

З усіма пропозиціями та побажаннями можна звертатися по телефону 093 066 78 11.

В статті використані фото Юлії Мо.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.