Планетарна туманність — явище неземної краси
в блозі Життя одного дизайнера
· від
Ліля Тєптяєва
· додано 11.02.2013 17:53
Завдяки космічному телескопу «Габбл» (Hubble Space Telescope) ми можемо спостерігати неймовірно цікаві й красиві процеси в космосі: яскраві спалахи розжареного сонця, барвисті сузір'я, загадкові планети. Та й картини вмираючих зірок не залишають байдужими. Це захопливе видовище називається планетарною туманністю і в нашій галактиці вчені налічують їх більше тисячі.

Вікіпедія про них ось що пише.
"Планетарна туманність — астрономічний об'єкт, що складається з іонізованої газової оболонки і центральної зірки, білого карлика. Планетарні туманності утворюються при скиданні зовнішніх шарів (оболонок) червоних гігантів і надгігантів з масою 2.5 — 8 сонячних на завершальній стадії їхньої еволюції. Планетарна туманність — швидкоплинне (за астрономічними мірками) явище, що триває всього декілька десятків тисяч років, при тривалості життя зірки-предка в декілька мільярдів років. В наш час у нашій галактиці відомо близько 1500 планетарних туманностей.
Останніми роками за допомогою знімків, отриманих космічним телескопом Габбл, вдалося з'ясувати, що багато планетарних туманностей мають дуже складну і своєрідну структуру. Попри те, що приблизно п'ята частина з них має колосферичну форму, більшість не володіє жодною сферичною симетрією. Механізми, завдяки яким можливе утворення такого різноманіття форм, до кінця не з'ясовано. Вважається, що велику роль у цьому можуть грати взаємодія зоряного вітру і подвійних зірок, магнітного поля і міжзоряного середовища."
Зірки, разом з іншими небесними тілами, досліджує наука астрономія, а моделювання фізичних процесів, що відбуваються в зірках входить до кола зацікавлень астрофізики. Та не лише науковців цікавлять небесні тіла, але й нас мистців (та й, взагалі, усіх творчих людей), адже зоряна тематика легко збуджує цікавість, живить фантазію і надихає на творчість. Тож дивімося на творіння Боже і надихаємось на власну творчість!

























 PK 104-29.1.jpg)





