Виставка у Львові "Папір. Перевтілення". Запрошуються усі! в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 14.09.2010 00:01

Можливо ви вже чули думку, що друкована книжка відійде у небуття, і наші внуки зможуть побачити її тільки у музеях чи на прабатьківських горищах. Справді, електронні книжки та новітні мас-медіа наступають на п'яти старій добрій паперовій книжці. І якщо так і далі піде – навіть дітки в садочку будуть вивчати абетку в електронному варіанті. І ось хто безперечно радітиме наслідкам цього прогресу, так це зелені мешканці нашої планети, адже дерева вже давно про це мріють.

І можливо тоді люди будуть застосовувати нові матеріали та технології у виготовленні паперу, адже навіть якщо всі книжки планети стануть електронними, все ж деякі з них залишаться паперовими, і будуть дивувати і захоплювати справжніх поціновувачів мистецтва книги. Крім того, папір, як професійний матеріал багатьох видів мистецтва просто життєво необхідний для реалізації творчих ідей та фантазій митців, дизайнерів і художників.

І ось, наприклад, для такої виставки як "Папір. Перевтілення", яка відбудеться незабаром під час 17 Міжнародного "Форуму видавців у Львові", і на яку я усіх вас запрошую!

Взагалі, метою цього проекту є ближче знайомство із найкращими зразками національного паперового мистецтва і самобутніми творцями паперової арт-справи. Крім того, є бажання і можливість навчити усіх охочих створювати паперову красу своїми руками у вигляді листівок, книжкових закладок, картинок та інших арт-виробів з паперу. Для цього у перші дні виставки планується провести ряд майстер-класів паперового мистецтва.

Організатори події й редактори культурно-видавничого проекту "Читомо" Ірина Батуревич й Оксана Хмельовська так прокоментували цю подію: "Цілий рік ми знайомили читачів із кращими зразками книжкового та паперового мистецтва, арткнигами, паперовими скульптурами й витинанками, розповідали про їхніх творців і закордонні виставки. Виставка "Папір. Перевтілення" – це український внесок у світове захоплення папером, це сучасне і актуальне мистецтво, що свідчить про нове життя книжкових форм".

Судячи з усього, має бути цікаво і весело! А ось і учасники проекту:

Олена Тихонюк (м. Київ) – київська художниця, ілюстратор збірки вибраних творів Б.-І. Антонича "Велика гармонія", використовує в ілюструванні пластичні можливості витинанки. До того ж, підходить до цієї справи й з науковим інтересом, пишучи про витинанку багацько статей та доповідей: "Витинанка Східного поділля", "Витинанка в оформленні книги", "Витинанка в освітньому процесі", "Композиційні трансформації", "Шляхи розвитку сучасної витинанки".

Олена Турянська (м. Львів) – майстриня зі Львова. Навчалась у Львівському Державному Коледжі Прикладного та Декоративного Мистецтва, у Львівській Академії Мистецтв. Диплом отримала на факультеті інтер’єру та дизайну. Учасниця багатьох міжнародних виставок у Німеччині, Польщі, Росії, Австрії, США.

Лілія Тєптяєва (м. Коломия) – дизайнер, художниця, ілюстраторка дитячих книжок, створює авторські листівки. Навчалась у Косові та Львові, зараз живе і працює в Коломиї, використовує авторську техніку аплікації, проводить численні майстер-класи й пише про книговидавництво. На виставці будуть представлені кілька її нових робіт.

Ася Гонца та її вихованці (м. Кам’янець-Подільський) – Ася черкаська майстриня витворів із паперу, учасниця багатьох виставок, симпозіумів, міжнародних фестивалів, власниця другого місця на міжнародному конкурсі "Український тиждень мистецтв". Крім того, вона навчає мистецтву паперу своїх вихованців.

Дарія Альошкіна (м. Львів) – скульптор та витинанкар. Творить з каменю, дерева, металу, кераміки, паперу. Темами для творчості найчастіше обирає жінку у різних її проявах. Є акторкою театру тіней "Див".

Тереза Барабаш (м. Львів) – львівська художниця, організаторка багатьох перформенсів і мистецьких виставок. Найяскравіші враження від її робіт можна отримати побувавши на акції "Аплікація духу. Трансміфічні проекції".

Катерина Коркач – дніпропетровська художниця, що любить Чернівці (до речі, саме чернівецькі роботи ви можете продивитись на виставці). Дівчина любить українську літературу й шукає видавця для своїх поетичних витинанок.

Наталія Откович – у минулому студентка Львівського державного коледжу декоративного й ужиткового мистецтва ім. І. Труша, а також Львівської Академії Мистецтв, а тепер – викладачка ЛДКДУМ ім. І. Труша. Працює у галузі малярства та графіки. Учасниця всеукраїнських та міжнародних виставок і пленерів.

Катерина Каркадим (м. Коломия) – мистецтвознавець, науковець, член Національної спілки народних майстрів та Спілки художників України. Працює в Коломийському музею народного мистецтва. Малює на склі, створює витинанки.

Отже, дорогенькі, в суботу, тобто 18 вересня, о 16.00 відбудеться відкриття виставки. Ірина Батуревич й Оксана Хмельовська розповідатимуть цікаві факти про папір і кілька речень про своє дітище "Читомо". Потім кожен з творців-учасників розкаже трохи про технологію виготовлення, натхнення, паперові перевтілення і таке інше. Далі будуть запитання гостей і побажання. А після усього цього розумового харчу – харч фізичний, і можливо для багатьох найочікуваніший – чаювання з пиріжкуванням. )) А вже після чаю з пиріжками буде мій паперовий майстер-клас – будемо нашвидкуруч робити листівки з аплікаціями та витинанками.

Одним словом – ПРИХОДЬТЕ! Не пошкодуєте! ))

Усі вас чекаємо за цією адресою: ЛОО Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, що на вул. Коперника, 40А.

Організатори виставки Ірина Батуревич й Оксана Хмельовська, а також я особисто запрошую усіх охочих відвідати цю подію!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.