Знайомтеся - Максим Залевський! в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 22.02.2010 23:50

Хочу познайомити вас...ні, не з художником, а з інтернет-маркетологом – Максимом Залевським!

Здивовані? Не сподівалися побачити в моєму блозі маркетолога? Мені, чесно кажучи, й самій ця ідея не відразу в голову постукала. Та познайомившись ближче з Максимом та його діяльністю, я зрозуміла, що конче мушу взяти в нього інтерв'ю і про це написати! Прочитайте – і ви зрозумієте чому саме! Тим паче, що й мистецтво ми не оминули!

Максим майстер, якщо не на всі руки, то однозначно на всю голову, я б навіть сказала на усі дві півкулі! Чого тільки вартує його довжелезний список спеціалізацій та професійних навиків. Звичайно, мені як художнику, слова: "інтернет-маркетинг, SEO, web-аналітика, e-commerce" – не багато говорять, та це вам "не коники з сиру ліпити"!

Життєве кредо Максима Залевського – "Жити потрібно так, щоб відчувати, що живеш!" А живе Максим здебільшого в інтернеті.

Між іншим, ось і він. Хай сам про себе і розповідає.

Максим Залевський
Максим Залевський

– Максиме, ти "скорпіон" і "змія" в одній особі. Це якось допомагає в житті? ))

– Я більше віддаю пріоритетність вихованню і тому стержню цінностей, які має людина, ніж гороскопу. Адже зараз одночасно народжуються сотні людей, проте успіху досягають одиниці.

– Погоджуюсь з тобою на всі 100! А поясни будь-ласка "на хлопський розум" чим ти займаєшся? Чому, на твою думку, ця справа є актуальною та необхідною? Кого вона в першу чергу має зацікавити?

– Я допомагаю людям просувати їх товари та послуги в інтернеті. Актуальна ця справа стане найближчим часом, адже кожен п'ятий українець користується інтернетом. Зацікавити вона може кожного, хто захоче робити бізнес в інтернеті, чи розширити свою сферу впливу, стати відомим, тощо.

– Як на твою думку, які є позитивні та негативні моменти щодо маркетингу в Україні?

– Кожна людина, яка щось продає вважає себе експертом у маркетингу і це проблема. Зверніться до любого перехожого і він вам розповість як організувати збут, рекламу. І кожна така розповідь закінчиться приблизно так: "треба влити бабок і все піде, як по маслу".

Більшість, насправді, ефективних методів є безкоштовні. Наприклад, рекомендації. Але їх треба заслужити. Кругом є свої "але"...

Насправді в цілому світі вже давно не проблема запустити якийсь бізнес, виробництво чи послугу. Світ завалений товаром різної якості, є лиш одна проблема – проблема збуту, її і вирішує маркетинг. А останнім часом великі надії покладаються саме на інтернет-маркетинг, тому, що інтернет це єдиний ринок зараз який розвивається в геометричній прогресії. І в Україні також. Це позитивний момент.

– Чула, ти організовуєш та проводиш семінари у сфері маркетингової справи? У тебе є команда, чи ти одинак в цій справі? Які ставиш цілі щодо цього? В чому досягнуто успіху?

– Так зараз організовуємо семінар у Яремчі "Інтернет-маркетинг в туризмі" для готелів та приватних садиб, приїдуть дуже відомі інтернет-компанії (Яндекс, Бегун, Connect, B2blogger). Здійсниться моя мрія і в наш край завітає генеральний директор Яндекса. Робота йде важко, адже у нас є люди, які латиницею СМС прочитати не можуть, не кажучи вже про інтернет-маркетинг.

Інтернет-маркетинг та брендінг в туризмі. Екотуристичний форум
Інтернет-маркетинг та брендінг в туризмі. Екотуристичний форум

Запамяталась недавно відповідь власниці однієї садиби зі Славська: "Нам семінари не потрібні, ми вже є у всіх Інтернетах".

Тому, про велику прибутковість від цієї справи можна поки говорити тільки у Києві та великих містах, де корпорації дійсно інвестують 10-15% коштів з обороту на маркетингові та рекламні витрати.

СемінарІнтернет
СемінарІнтернет

Команда – це група людей об'єднана лінією метою. На кожен семінар організовується окрема команда, адже цілі у кожного свої.

Мої цілі прості – популяризація інтернету у бізнес-середовищі нашого регіону. Успіх вимірюю, як і всі, у кількості грошей. Проте зараз це ще не успіх. Наші бізнесмени готові віддати 800-2000 у.о. за дизайн сайту і отримати позитивні відгуки від колег по сауні. А не інвестувати щомісячно 10% в інтернет-маркетинг, щоб отримати тисячі відгуків в інтернеті.

– Бачу, ти активно зацікавився ковкою. Що це – звичайна споживацька цікавість, професійне розширення світогляду чи спосіб заробити? Як думаєш, ковка прибуткова справа на сьогоднішній день? Якщо так, то для кого вона найбільш продуктова?

Так склалося, що мені прийшлось активно просувати одне бюро дизайну по металу, мого однофамільця Владислава. Проте я не врахував, що ковальська справа може мене "заразити". Ось так з'явилися "Кузні". Спочатку це був просто комерційний сайт, та зараз він переростає в повноцінний інформаційний портал зі своєю постійною аудиторією.

Так, ковка це перспективна справа, але ринок надзвичайно конкурентний. Тільки на Прикарпатті ми виявили 150 ковалів різного рівня.

Найбільше заробляє тут висококласний майстер і відомий бренд. Всі комахи крутяться біля світла, так і в тут всі вершки збирають бренди Новосельський, Гефест, Тантьєма, Феррум, Арма, Писанка. А біля них заробляють кваліфіковані майстри. Решта просто отримує все, що залишається.

– Які маркетингові дослідження, з твоєї практики, мали б зацікавити дизайнерів та художників?

– Будь-який бізнес-план починається з маркетингового дослідження – це основа. Якщо ти не знаєш, що робиться навколо ти сліпий і вразливий. Я це зустрічаю постійно у своїй практиці спілкування з власниками бізнесу.

У нас, на периферії, часто зустрічаю підприємців, які кажуть: "Ми перші", "Ми кращі". Порівняно з ким?

Хоча з іншого боку висококласний майстер може роками не виходити зі свого гаража і мати замовлення. Без реклами, без маркетингу та всіх там інтернетів.

Тут питання просте, скільки ти хочеш заробляти? Якщо 500-1500 у.о. влаштовує тоді можна обійтись і без брендів. А якщо ні... Інколи можна не бути хорошим майстром, а просто відомим і популярним і робити на цьому великі гроші. В інтернеті це часто буває.

– Що б ти міг порадити "вільним" дизайнерам та художникам (які працюють самі на себе, без посередництва фірми) щодо "просування" своїх послуг та виробів до потенційного споживача? Які маркетингові заходи, на твою думку, були б найбільш прогресивними та успішними для них?

– Зараз основа успіху в інтернеті - це публічність і спілкування, як кажуть політики: "комунікація з електоратом". Кожному творцю рекомендую завести хороший фотоапарат і прожектор і всі свої витвори систематично фотографувати і публікувати в інтернеті. Тут ключове слово "систематично".

Можна просто завести десь безкоштовний блог і там розміщати всю свою творчість. За рік його будуть читати сотні, якщо не тисячі. Особливо, якщо інколи інформувати про свій блог десь на фестивалях та в соціальних мережах. Проте навіть без цього роботи пошукових систем зроблять свою роботу.

Чому це спрацює? Бо ніхто цього не робить. Я бачив ковальські сайти за кілька сотень і тисяч(!) у.о., які обновлялись останній раз в момент здачі веб-сайту замовнику. Середня відвідуваність таких сайтів 10-50 чол. в рік.

– Максиме, що говорять дослідження, чи ефективним в Україні є продаж мистецьких виробів та творів за допомогою Інтернет-магазинів та Інтернет-галерей? Чи є в цій справі "підводні камені" і чи можливо їх оминати? Які сайти для збуту своєї продукції порадиш художникам?

– Ковані вироби – товари нестандартні. Це не холодильник, чи фотоапарат який у всіх магазинах однаковий. Тому оцінити товар проблемно, доставка і монтаж теж мають нюанси. Тому потрібно шукати шлях до споживача через комунікацію.

ОстМетал і Арма мають форуми

Григорій Веріжніков – чудову групу вконтакте

Богдан Попов – відроджує школу

Новосельський – майстерні

Гефест – Кузнечні лавки і парк кованих фігур.

Кожен створює, щось оригінальне, привабливе і це є маркетинг, піар, брендінг. Треба знати ринок, сусідів та колег по ремеслу, відчувати, що твориться навколо. В Європі популярний мінімалізм, ковані меблі без усіляких квіточок та завитків підуть у скандинавські країни, Францію, Бельгію, Нідерланди. Узбережжя Середземного моря активно розбудовується за рахунок жителів цих країн. Думаю, цікавий ринок збуту. А завитки з квіточками, модерн та еклектика цікавить жителів Малайзії, Китаю.

В Україні та Росії модно замовляти великі глухі ковані ворота з решітками, огорожами та гратами. Так щоб "калаш" не пробив і не залізли ))

Знаючи потреби ринку можна визначити де просуватись: чи дошки оголошень, чи форуми по інтер'єру та ландшафту, чи Facebook та Вконтакте.

– Дякую тобі Максиме за інтерв'ю! Міркую, що багато наших читачів отримають з нього добрячу порцію поживної інформації.

А якщо у вас виникли ще запитання до Максима Залевського – пишіть! Максим завжди відкритий для спілкування!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.