Ювелірні семінари Ursi Galletti. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 26.02.2010 21:45

Слухайте, як ви відноситеся до опановування нових професій?

Особисто я любитель чогось новенького навчитися, і використовую для цього будь-яку нагоду. Зараз, правда, опанування однієї дуже важливої професії забирає у мене майже весь час – професії "мама")), але переглянути коротенький фото-семінар (навіть задля того, щоб краще уявити процес виробництва свого улюбленого персня) під силу навіть мені.

Може й вас це зацікавить, адже дізнатися як в сучасних майстернях створюють ювелірні вироби за допомогою стародавньої ливарної техніки – дуже цікаво, хіба ні?

Коротка довідка (про ливарну техніку в ювелірних виробах на Україні).

Скіфська пектораль
Скіфська пектораль

Звичай прикрашати людське тіло виник на зорі формування людського суспільства як один з перших проявів його культури. Спочатку оздобою слугувало предмети побачені в природі, яким приписувалися магічні властивості: квіти, пір'я, дерево, кістка, камінь, малюнки на тілі, тощо. Бронзова та залізна доба в історії людства надала можливість відливати в металі не тільки предмети побуту, але й прикраси. Щодо нашої країни, то на встановлення та розвиток цієї техніки вплинули різні народи, які жили на території сучасної України: кімерійці, скіфи, елліни, сармати, кельти, готи, гуни, авари, болгари, хозари, угри, печеніги. Активно використовувалась ця техніка древніми слов'янами та ювелірами Київської Русі.

На сьогоднішній день ливарна техніка однакова як у нас, так і за кордоном – використовуються ті самі матеріали та інструменти. Проводяться різноманітні семінари та курси по ювелірній справі, правда, в основному за кордоном. Та в нашій країні є багато навчальних закладів, в яких студенти можуть навчитися ювелірної справи і спробувати себе в усіх техніках цього виду мистецтва.

Отже, розповім вам коротко про ювелірний семінар Ursi Galletti в Сент-Луїс (місто в штаті Міссурі, США). Взагалі, пан Ursi Galletti проводить семінари та курси з різними техніками ювелірної справи. Цього разу покажу фото з семінару ювелірної ливарної справи.

На цьому семінарі учні виготовляють оригінальний кулон з шорсткуватою фактурою. Ось такий.

Найперше, що роблять учні на семінарі - підготовляють форму для відливання прикраси. Ця форма складатиметься з двох половинок. Учні добряче відшліфовують внутрішні сторони майбутньої форми, для того, щоб між ними, у складеному вигляді, зовсім не було навіть натяку на шпаринку.

Потім семінаристи малюють ескізи прикрас які будуть відливати (хто на що гаразд). І вже потім, за затвердженим ескізом, видовбують спеціальними інструментами зайве з внутрішньої частини форми, вирізають фактуру чи орнамент, який після відливу проявиться в задуманому ювелірному виробі. А зі зовнішнього боку форми намічають місце заливання розігрітого металу (щоб випадково не переплутати положення половинок...всяке буває).

Після цього учні міцно скріплюють дротом дві половинки форми для відливу кулону.

Також слід підготувати робоче місце та приладдя для відливання, лещата і ківш. Для цієї техніки не потрібен метал в пластині, підійдуть обрізки та інший дорогоцінний чи напівдорогоцінний металевий брухт (ювелірна справа – це практично безвідходне виробництво).

Тепер закріплюють форму в лещатах (не в руках ж її тримати – все-таки розігрітий метал будуть заливати). Також, до металу в ковші засипають спеціальну речовину для очищення сплаву від брудних домішків, і нагрівають до рідкого стану.

Розігрітий рідкий метал, підігріваючи, заливають у форму.

Потім дають охолонути і знімають форми. Промивають злиток і очищують від зайвого в спеціальному розчині.

Отриманий відлитий і очищений злиток доводять до ладу - відпилюють зайве і шліфують нерівні боки, використовуючи при цьому дерев'яні лещата (щоб не понищити фактуру виробу).

Ще трошки зусиль та часу, і готовий кулон буде тішить око, задоволеного своєю працею, власника! Останній штрих – припаюється вушко кулону.

Кулони готові і учні тішаться своєю працею і набутими навичками!

А ось і фото на пам'ять, разом зі своїм вчителем!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.