"Моя мирна Україна" очима творчих дітей в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 15.06.2014 23:16

Українські діти, навіть більше аніж дорослі, хочуть насолоджуватися дитинством в мирній країні, про що вони голосно заявили у своїх творчих роботах до ІІ Всеукраїнського дитячого конкурсу "Моя мирна Україна". Конкурс, вже другий рік поспіль, проводить Всеукраїнський благодійний фонд "Ініціатива заради майбутнього" на чолі з Головою наглядової ради Ігорем Янковським.

Діти і учні художніх шкіл та студій надсилали свої роботи з усіх куточків нашої країни, включаючи півострів Крим. І за період з 14 березня по 20 травня організатори вже нараховували 600 конкурсних робіт. Географія конкурсу показала, що творчу ініціативу підтримали дитячі мистецькі заклади більшості областей України. Охоче прийняла участь в цьому конкурсі й Коломийська дитяча художня школа ім. Я.Пстрака, зокрема викладач Лілія Тєптяєва та учні 1-2 класів закладу.


До конкурсу поїхали 6 кращих робіт, і після фахової оцінки журі було відібрано 5 робіт нашої школи, які й потрапили до експозиції виставки в Центрі мистецтв "Шоколадний Будинок", що знаходиться у Києві. Загалом у конкурсі прийняли участь: Вікторія Чупрей, Дарина Олінкевич, Віолетта Балабаник, Наталія Богайчук, Тарас Бандурак та Вероніка Самчишин.


Нас повідомили, що двоє учнів нашої школи, Вікторія Чупрей та Дарина Олінкевич отримали нагороди, тож ми вельми задоволені результатом нашої праці поїхали до столиці отримувати цінні призи та почесні грамоти в номінаціях конкурсу. Ця поїздка для наших дітей важила багато, адже ніхто з учасників не бував досі в столиці, тим паче не отримував нагороду безпосередньо з рук організатора на урочистій події відкриття виставки, в якій приймав участь.

Тож до Києва, на урочисте нагородження переможців та відкриття виставки "Моя мирна Україна", яке відбулося 7 червня 2014 року, з Коломиї їхали майже всі учні-учасники, їхній викладач та двоє батьків учасниці. Благо, що нам допомогли, оплативши частково дорогу, за що ми дуже вдячні "Фонду пам'яті Андрія Федчука" та голові цієї громадської організації Сергію Федчуку.

Київ вітав нас сонячною погодою, і вже в 5-ій ранку ми прибули в саме серце столиці — Майдан Незалежності. Дорога нас дещо виснажила, але ми були сповнені ентузіазму та готові до екскурсії центром міста. Вискочивши з мікроавтобуса, діти відразу розпочали фотосесію на фоні Майдану, на згадку про легендарні революційні події. Зробивши кілька фото на Хрещатику, ми погнали далі, адже так багато ще хотілося побачити. Нагородження фіналістів планувалося о 12 годині, тож ми мали не так багато часу для екскурсії, та нам все ж вдалося побачити центр міста і отримати яскраві враження від прогулянки.


Прогулялися ми файненько, хоча екскурсія центром Києва запам'яталася дітям не лише цікавою архітектурою, мистецькими пам'ятками та незвичними для нас урбаністичними краєвидами, але й серйозними незручностями для гостей столиці, як от відсутність бодай якихось громадських туалетів і вільного доступу до води. Крім того, виявилося, що в центрі міста немає звичайних продуктових магазинів, мабуть для того, щоб власники чисельних дорогих ресторанів не втрачали прибутку. Тож нам, бюджетникам, залишалося гуляти по центру нашої столиці майже голодними. З огляду на все це, діти зробили висновки, що наше рідне місто, Коломия, в рази краще за Київ — можливо, не таке багате видовищами, але до елементарних фізіологічних потреб юних туристів підготовлене, хай не на сто відсотків, та все ж краще аніж столиця.

Втомившись від прогулянки кам'яними київськими просторами ми присіли відпочити в сквері поряд з пам'ятником Пилипу Орлику. І перед тим, як бігти на виставку, ми ще встигли сфотографуватися з цією визначною постаттю з бронзи і граніту.


Перед самим відкриттям виставки і урочистими заходами ми зробили фотосесію при вході на згадку про подію, та піднялися на другий поверх в підготовлений для церемонії зал.

На урочисту церемонію нагородження були запрошені фіналісти ІІ Всеукраїнського дитячого конкурсу "Моя мирна Україна", для яких організатори підготували творчо-розважальну програму і призи для переможців. Вітали та поздоровляли гостей і переможців конкурсу: Голова наглядової ради Всеукраїнського благодійного фонду "Ініціатива заради майбутнього" Ігор Янковський, директор Мистецького центру "Шоколадний будинок" Тетяна Скирда та журі конкурсу.


Подарунки та похвальні грамоти отримали 45 юних художників з усієї України в різних номінаціях, серед яких і наші учениці: Вікторія Чупрей в номінації "Будинок щастя" і Дарина Олінкевич в номінації "Місто".


Одночасно відбулося відкриття експозиції дитячих творів, про яку Ігор Янковський висловився такими словами: "Сьогодні ми відкриваємо експозицію дивовижних художніх робіт, до якої увійшли понад 300 картин учасників конкурсу "Моя мирна Україна". Ми хочемо, аби про таланти дітей української землі дізналися не лише співвітчизники, а й увесь світ пишався нашим підростаючим поколінням — молодою генерацією України. Цього року ми також плануємо організувати таку ж цікаву виставку дитячих робіт у одній з столиць Європи. І впевнений, що всі разом зможемо зробити світ хоч трохи добрішим". Серед дитячих робіт ми віднайшли твори учнів нашої школи та сфотографувалися поряд на згадку.


На завершення заходу в "Шоколадному будинку" нам подарували ціле "дерево" білих та блакитних повітряних кульок. Тож ми з нагородами та кульками, повні радісних емоцій, хоча й втомлені насиченим днем, попрямували до Хрещатика. Трохи прогулялися Майданом, послухали творчі виступи з майданівської сцени. Особливо сподобались вірші Марії Литвинюк, які вона проникливо декламувала зі сцени.

Та як каже відоме прислів'я: "В гостях добре, а вдома — краще". Нас чекала подорож додому з красивими краєвидами повної гами жовто-зелених та синьо-зелених відтінків, родини лелек на українських хатах та стовпах край дороги, казковий захід сонця з барвистими переливами десь там на горизонті, а згодом ліхтарі вздовж дороги, фари тисяч машин і...світанок в Коломиї.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.