"День відкритих дверей" та виставка Коломийської художньої школи в Косові в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 07.05.2014 21:56

25 квітня КІПДМ ЛНАМ (Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв) гостинно запрошував абітурієнтів та їх батьків відвідати "День відкритих дверей" у їхньому закладі. І наша художня школа не відмовилась, адже на цей день ми чекала цілий рік, бо ж минулого року нам не вдалося відвідати цю оказію.

До того ж, ми везли з собою понад 50 робіт наших дітей, щоб презентувати виставку Коломийської дитячої художньої школи ім. Я.Пстрака для Косівського закладу та його гостей. У виставці прийняли участь: Козак Регіна, Лівак Юлія, Хріновська Уляна, Стручук Сніжана, Прокіпчук Павло, Марчук Арсен, Познік Ольга, Янчій Олександр, Водославська Єлизавета, Іванишин Валерія, Андрійчук Анастасія, Деркач Катерина, Олінкевич Дарина, Герелюк Ксенія, Самчишин Вероніка, Лядецька Софія, Цюцяк Христина, Стефанюк Мар’яна, Комарницька Вікторія, Богайчук Наталія, Гнатюк Каріна, Балабаник Віолетта, Максим’юк Ліана, Волчок Ангеліна, Гритчук Даніела, Охманюк Олена, Українець Софія, Бучацький Дмитро, Данищук Анастасія, Остяк Вероніка, Комуніцька Джулія, Закутинська Інна, Варадовська Маргарита, Уграк Тетяна, Латкін Олександр, Гринюк Ангелина та Дранчук Юліана.

Презентували виставку під гаслом "Дитячий погляд", тим самим наголосивши, що діти мають дещо відмінний погляд на світ, аніж підлітки та дорослі, тож їхні роботи внесуть в життя студентів та викладачів особливі яскраві враження та теплі емоції.


Для тих, хто не в курсі, Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва має досить довгу й насичену історію, яка розпочалася ще у 1882 році із заснування Ткацької промислової школи. З того часу заклад розширювався і збагачувався різними відділеннями декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, перетворюючись зі звичайної промислової школи на вищий навчальний заклад. А у 2006 році Косівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва був введений до складу Львівської національної академії мистецтв і відкрив кафедру дизайну з відділами графічного дизайну, дизайну меблів та моделювання одягу.

Безперечно, цей навчальний заклад гідний уваги наших абітурієнтів. Ось і ми на "День відкритих дверей" їхали досить таки немаленькою делегацією, яка складалась з 24 учнів, директорки школи Тетяни Цапурак та викладачки Лілії Тєптяєвої.

Приїжджих на свято зустрічав духовий оркестр закладу, тож під звуки вітального маршу ми відчули себе вельми поважними гостями. Нас вийшов привітати ректор закладу Святослав Мартинюк, який і ознайомив з планом заходу. А після загального фото з місцевим керівництвом на фоні інституту ми попрямували до фойє.


Нашу творчу компанію розділили на дві групи, і ми рушили на оглядини закладу. Доки одна група починала огляд аудиторій кафедри дизайну та образотворчого мистецтва, інша група ознайомлювалась з роботою та навчальним процесом в майстернях декоративно-прикладного мистецтва. Згодом групи обмінялися екскурсоводами і мали змогу оглянути решту відділів на кафедрах. Також ми встигли побувати на виставці фотографій дипломних і курсових робіт та в музеї закладу.

Ми з неабияким ентузіазмом бігали по поверхах, оглядаючи творче та виробниче начиння майстерень художніх виробів з дерева, художнього ткацтва, металу, кераміки, художніх виробів зі шкіри, моделювання одягу, аудиторії та виставку проектів графічного дизайну, дизайну меблів і виробів з дерева, а також побували в майстернях та оглянули виставку курсових та дипломних робіт монументально-декоративного живопису.

Складно передати кількома реченнями бодай частину усієї інформації, яку ми отримали за кілька годин оглядин закладу, та й не опишеш усієї картини вражень від нашої "повнометражної" екскурсії. Тому запрошую переглянути коротенький фотозвіт заходу, а при нагоді відвідати Косівський інститут і побачити усе на власні очі.


На завершення екскурсії ректор інституту Святослав Мартинюк люб'язно запросив нашу коломийську делегацію до їдальні закладу, де нас пригостили млинцями з чаєм. Легкий та смачний перекус нам був аж ніяк не зайвим, тож ми із вдячністю прийняли запрошення.

А опівдні, разом з усіма гостями заходу, ми зібралися в актовій залі на зустріч з керівництвом інституту та училища. Окрім нас, коломиян, були гості й з інших міст Західної України. Ми побачили показ моделей з колекціями відділу моделювання одягу, а також отримали добрий жмут корисної інформації. Святослав Мартинюк з гордістю повідав про давню історію і традиції мистецької та ремісничої школи інституту та його переваги перед іншими закладами регіону, звернув увагу на чудове географічне розміщення закладу, що само-по-собі вже є досить великою перевагою. Василь Ходан розповів про іспити та умови вступу до лав студентства, знайомив гостей з навчальною та виробничою базою закладу. Василь Дутка та Вікторія Дутка-Жаворонкова ділилися педагогічним досвідом роботи та хвалилися творчими та навчальними досягненнями інституту. Присутніх також цікавили різноманітні абітурієнтські особливості, тож зустріч завершилась діалогом на зразок "питання-відповідь".


Творча вилазка до Косова завершувалась, тож ми втомлені, але задоволені поїздкою, рушили додому. В автобусі учні активно ділилися враженнями від усього побаченого і почутого. Для декого з дітей ця екскурсія стала справжнім відкриттям, хтось зайвий раз впевнився в правильності обраного шляху в житті, дехто визначився з поступленням до художнього закладу, а кілька учнів твердо вирішили подавати документи на поступлення саме в Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

Що не кажи, а день видався насиченим і цікавим. Ми оглянули майже увесь заклад, поспілкувалися з керівництвом та викладачами, побачили кілька виставок та показ моделей, а також презентували власну виставку привезену з Коломийської дитячої художньої школи. Крім того, ми взяли з собою до Коломиї фотовиставку дипломних та курсових робіт КІПДМ, тому наше знайомство з Косівським художнім закладом мало продовження в стінах рідної художньої школи.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.