Виставка "Творчість Тараса Шевченка очима дітей" в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 11.03.2014 20:27

Урочисті заходи до відзначання 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в Коломийській дитячій художній школі ім. Я.Пстрака розпочалися 7 березня відкриттям виставки в стінах закладу під назвою "Творчість Тараса Шевченка очима дітей".


Експозиція виставки складалася з цьогорічних робіт вихованців школи, присвячених Шевченкові та його творчості, а також репродукцій учнівських творів, що в даний момент приймають участь в конкурсах та виставках по Україні. Крім того, були представлені декоративно-прикладні та образотворчі твори учнів, що були виконані в стінах художньої школи на протязі кількох минулих років. Виставка поєднала в собі також декламування та художнє читання учнями школи віршів Тараса Шевченка, що надихали їх на створення художніх творів.

Виставка зібрала в аудиторії викладачів школи, учнів-виконавців творчих робіт та учасників конкурсів присвячених знаменній даті. На відкритті виставки директор школи Тетяна Цапурак висловила щиру подяку присутнім дітям за активну участь в Шевченківських заходах та заохотила до подальшої творчої співпраці.


Переглядаючи експозицію можна було зауважити, що працюючи над ілюстраціями до творів Тараса Шевченка діти намагалися не лише відтворити сюжет уривку вірша, але й передати настрій та почуття автора. Вихованці школи представили на виставці графічні роботи, плакати, живописні твори з використанням різних художніх матеріалів та декоративно-прикладні твори.

Після відкриття виставки учасники відвідали лекцію з презентацією слайд-шоу на тему "Тарас Шевченко — художник", яку підготував викладач історії мистецтва художньої школи Микола Яцурак. Уважно прослухавши лекцію, переглянувши фото та ілюстративний матеріал, почувши дещо нове і цікаве та згадавши засвоєний раніше матеріал, учні піднесені та заохочені продовжили навчання в своїх аудиторіях.


З цього тижня виставку репродукцій дитячих робіт "Творчість Тараса Шевченка очима дітей" коломияни та гості міста мають можливість переглядати в залі Коломийського міського будинку культури "Народного дому", де вона демонструватиметься невизначений час. Дирекція художньої школи, викладачі та учні закладу сердечно запрошують усіх охочих до перегляду даної експозиції!

Хочеться похвалити дітей, які цього року приймали участь у конкурсах та виставках приурочених річниці Тараса Шевченка:
Прокіпчук Павло, 10 років, ілюстрація "Садок вишневий коло хати...", (викл. Цапурак Тетяна)
Судак Катерина, 11 років, ілюстрація до твору "Сон", (викладач Цапурак Тетяна)
Байдюк Анастасія, 11 років, ілюстрація до твору "Причинна", (викл. Цапурак Тетяна)
Гулик Юлія, 11 років, ілюстрація до твору "Садок вишневий коло хати...", (викл. Цапурак Тетяна)
Лотоцька Тетяна, 11 років, ілюстрація "Садок вишневий коло хати...", (викл. Цапурак Тетяна)
Познік Ольга, 11 років, ілюстрація до твору "Мені тринадцятий минало", (викл. Цапурак Тетяна)
Чупрей Вікторія, 11 років, ілюстрація до твору "Тече вода з-під явора...", (викл. Цапурак Тетяна)
Бойчук Ярослава, 12 років, ілюстрація до твору "Лілея", (викл. Тєптяєва Лілія), та ілюстрація до твору "Катерина", (викл. Олексій Токарюк)
Олінкевич Дарина, 12 років, ілюстрація до твору "Сестрі", (викл. Тєптяєва Лілія) та ілюстрація до твору "Наймичка", (викл. Олексій Токарюк)
Бойчук Олег, 13 років, ілюстрація до твору "Поставлю хату і кімнату", (викл. Цапурак Тетяна)
Балабаник Віолетта, 13 років, ілюстрації до творів "Заповіт" та "До Основ'яненка", (викл. Тєптяєва Лілія)
Лядецька Софія, 13 років, ілюстрація до твору "Тополя", (викл. Тєптяєва Лілія)
Богайчук Наталія, 13 років, ілюстрація до твору "Тарасова ніч", (викл. Тєптяєва Лілія)
Волчок Ангеліна, 13 років, ілюстрація до твору "Тополя", (викл. Тєптяєва Лілія)
Гритчук Даніела, 14 років, ілюстрація до твору "І мертвим, і живим...", (викл. Тєптяєва Лілія)
Максим’юк Ліана, 14 років, ілюстрація до твору "І Архімед, і Галілей" та ілюстрація до твору "Зацвіла в долині...", (викл. Тєптяєва Лілія)
Горецька Валерія, 14 років, ілюстрація "Садок вишневий коло хати...", (викл. Ласійчук Галина)
Варадовська Маргарита, 14 років, ілюстрація до твору "Доля", (викл. Цапурак Тетяна)
Латкін Олександр, 14 років, ілюстрація до твору "Заросли шляхи тернами...", (викл. Семеняк Микола)
Охманюк Олена, 14 років, ілюстрація до твору "Розрита могила", (викл. Семеняк Микола)
Українець Софія, 14 років, ілюстрація до твору "Причинна", (викл. Семеняк Микола)

Деякі з цих дитячих творів можна переглянути нижче.


Переглянути решту учнівських творів та ознайомитися з діяльністю Коломийської дитячої художньої школи ім. Я.Пстрака можна в групі закладу: vk.com/nasha_hudoshka.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.