Знайомтесь — Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва.
в блозі Життя одного дизайнера
· від
Ліля Тєптяєва
· додано 07.12.2009 02:53
Дорогенькі, як і обіцяла — продовження статті.
Отже, знайомтеся — Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, що за адресою: 78600, Івано-Франківська обл., м. Косів, вул. Міцкевича, 2.

Ще кілька загальних слів: директор цього закладу не місцевий, приїхав зі Львова — Мартинюк Святослав — є професором. Позитивний момент — викладацький колектив з кожним роком молодіє. Все решта модернізується дуже повільно. На мою думку, не беручи до уваги довгу назву закладу, коледж все ж залишився коледжем. Але є й здобутки, наприклад — нові вікна в окремих аудиторіях. ))
А якщо серйозно, то заклад має повне право на існування, яке він виборов творчими здобутками своїх талановитих викладачів та студентів. І головну скрипку в цьому оркестрі грає далеко не керівництво, а професійна команда викладачів, зокрема молоде поповнення викладацького колективу. Будемо сподіватися, що ця "свіжа кров" прорве консерватизм і прагматизм, припалих пилюкою часу надбань, як молоде вино прориває старі бурдюки, спонукаючи подивитися на українське прикладне декоративне мистецтво під оновленим кутом зору.


І зараз, мабуть, доречними були б кілька слів про історію закладу.
Історична довідка.
Історія зародження навчального закладу сягає ще в минуле століття (1882 рік), коли Ткацьким товариством була заснована в Косові Ткацька школа, приміщення якої знаходились на території сьогоднішнього гуртожитку інституту. З перших років заснування промислової школи, далі — училища були відкриті відділи художньої різьби по дереву та столярської справи, декоративного ткацтва та килимарства, художньої вишивки, крою та моделювання.
Одним з організаторів та першим директором училища був Михайло Куриленко. Викладачі, що складали перші навчальні програми, були прекрасними фахівцями, а пізніше, відомими майстрами народної творчості. Це В.Гуз, Г.Герасимович, М.Тимків, М.Гулейчук, М.Фединський, П.Дзюбей, В.Кіщук та інші. В 40—50-х роках серед плеяди відомих майстрів в училищі викладав фахові предмети відомий український художник Євген Сагайдачний.
В період німецької окупації школа функціонувала, студенти отримували стипендію завдяки Українському допомоговому комітету, а ті, що були з далеких сіл, проживали в гуртожитку. В післявоєнний час навчальний заклад очолює Олексій Соломченко, відомий мистецтвознавець, член Національної Спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України.
В 1959—1960 роки в училищі були відкриті нові відділи — художньої кераміки, художньої обробки шкіри та художньої обробки металів. Вагомий внесок в організацію навчально-виховного процесу, формування митців декоративно-прикладного мистецтва та розбудову матеріальної бази училища зробили Ю.Касьяненко, Г.Кива та К.Сусак, які в різні роки очолювали навчальний заклад.
В 1989 році відновлюються два, раніше закритих, відділи — художнього ткацтва та художньої вишивки, а ще через рік відкривається зовсім нова спеціалізація — художній розпис. З 1993 року навчальний заклад набуває статусу коледжу і проводить підготовку фахівців за двоступеневою системою — "молодший спеціаліст" і "бакалавр".
В 2000 році Наказом Кабінету Міністрів України на базі коледжу створено Косівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва.
А вже в 2006 році, після довгої "революційної облоги", відбулася реорганізація Косівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва, і відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів України на чолі з Юрієм Єхануровим, було створено Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

Ось звідки й взялася така довжелезна назва цього закладу.


Сьогодні Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв — сучасний багатопрофільний вищий художній навчальний заклад, що здійснює підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів "бакалавр" і "спеціаліст".


А талановите студенство має можливість "гризти" граніт науки мистецької в різних напрямах цього закладу.




Напрям "образотворче мистецтво": спеціалізація "монументально-декоративний живопис".
Напрям "дизайн" спеціалізації: "моделювання костюма", "художні вироби зі шкіри", "дизайн меблів і виробів з дерева", "графічний дизайн".
Напрям "декоративно-прикладне мистецтво", спеціалізації: "художні вироби з дерева", "художній метал", "художня кераміка", "художнє ткацтво".




Крім того, хочу зазначити, що в структурі інституту функціонує училище декоративно-прикладного мистецтва, яке готує фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст".
З такими спеціалізаціями: "художні вироби з дерева", "художній метал", "художня кераміка", "художні вироби зі шкіри", "художнє ткацтво", "художня вишивка", "художній розпис".



А також, в інституті є власний музей — своєрідний науково-пізнавальний центр, в якому зберігається мистецька спадщина кількох поколінь відомих майстрів народної творчості Гуцульщини, кращі дипломні роботи студентів з часу заснування навчального закладу, що складають його історію, де яскраво прослідковується напрямок мистецької школи.
Хочу також вам сказати, дорогенькі, що так само як і за часів училища і коледжу, сьогодні "інститут послідовно дотримується основного напрямку діяльності — спрямовувати виховний і навчальний процес на глибоке наукове вивчення регіонального декоративно-прикладного мистецтва Гуцульщини, розвивати традиційну національну культуру, що творилася поколіннями народних майстрів протягом багатьох століть".
Комусь це може подобатись, комусь не подобатись, але як би там не було, все ж мусить хтось займатися цією важливою справою, а цей заклад займається цим вже понад сто років. Але скажу вам по-секрету, коли я навчалася в цьому закладі, мені дуже не вистачало в навчальній програмі ширшого об'єму світової мистецької класики та сучасності.
А щодо творчості навчального процесу — судіть самі.
Ось вам кілька робіт для ознайомлення та оцінки рівня закладу.
Студентські роботи відділу "художній метал".


































Студентські роботи відділу "художня кераміка".







Студентські роботи відділу "художні вироби зі шкіри".



Студентські роботи відділу "моделювання костюма".




Студентські роботи відділу "художнє ткацтво".





Студентські роботи відділу "дизайн меблів і виробів з дерева".



І на останок, дорогенькі, хочу вам показати кілька творчих робіт викладача Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, відділу "художній метал", Гарматюка Руслана.








тішить шо майстри не вимерли )що традиції шануються і є кому передати досвід. реально гарні роботи.
Підтримую!
Саме на майстрах, а точніше майстрах-викладачах це усе тримається.
Молодці, що передають свій безцінний професійний досвід підростаючому технізованому поколінню!
Супер
Супер-пупер!
а моя робота не підписана.....та що після Ропар