Діти птахів в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 05.05.2013 09:10

Дітки всіх створінь виглядають особливо милими й симпатичними. Безперечно, це стосується й дітей птахів. Про пташенят відомо багато цікавої інформації, так само як і про їхніх турботливих батьків.

Так, наприклад куріпка, зачувши небезпеку, буквально втікає з гнізда, попередньо відкотивши звідти яйця в різні боки. Уважна мати проробляє це щоразу, як лише її, сидячу на кладці, потурбують. З часом повертається в гніздо, акуратно зібравши яйця і не пошкодивши жодного. Зрозуміло, це своєрідний спосіб турботи про потомство.

А у такого великого птаха, як болотна сова, існує цілий сімейний підряд. Відклавши одне яйце в безпечному місці під купиною, птиця чекає, поки проклюнеться пташеня, і більш пізні яйця стане висиджувати вже на пару з ним. Така поведінка характерна також для чапель і лелек, у яких пташенята оперяються не відразу, а поступово.


Більшу частину часу пташенята в яйці сплять, майже не реагуючи на подразники, якщо не брати до уваги материнського сигналу тривоги. Такий сонний стан необхідний пташеняті для того, щоб заощадити кисень, який бадьорий мозок витратив би занадто швидко.

Цікавим фактом є й той, що у всіх видів лебедів, як білого, так і чорного забарвлення, пташенята вилуплюються покриті сірим пухом.


Незвичну сімейну картину можна спостерігати у мешканців трясовин Далекого Сходу — строкатих трехперстків. Самці цього виду висиджують яйця на самоті, оскільки дружина, відклавши яйця, відправляється на пошуки іншого нареченого. Самка трехперстки змінює за літо чотирьох самців, і кожен з них висиджує залишені нею яйця, а потім самостійно дбає про потомство, оберігаючи і вигодовуючи його. Правда, не можна сказати, що для молодих батьків це тягар, адже вони прекрасні вчителі і люблячі батьки.


Однак є птахи, які особливо не обтяжують себе занепокоєнням про пташенят. Стрижі в негоду полишають свої гніздів'я на кілька днів, залишаючи пташенят без їжі. Але Творець подбав про потомство цих птахів, подарувавши їх пташенятам можливість впадати в анабіоз на кілька днів, доки не повернуться халатні батьки. Заціпеніння не створює негативного впливу на організм пташеня, і через невеликий проміжок часу тіло молодої птиці відновлює всі свої звичайні функції.


Мешканці тихоокеанських островів, сміттєві кури, й зовсім не споруджують гнізд для майбутнього висиджування кладки. Птах попросту закопує яйця в розігрітий сонцем пісок і цим обмежує свої сімейні турботи. Пізніше з яєць вилупляться пташенята і відразу починають власне самостійне життя.

Не дбає про майбутнє покоління й відома всім зозуля. Але не судіть її занадто суворо, бо ж птах підкидає свої яйця в чужі гнізда тому, що сама не в змозі їх висидіти, адже несе їх по одному і з великими інтервалами. Не дивлячись на це, усі її діти ростуть, дорослішають й приносять нове потомство.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.