Квіткова колекція з цікавими фактами в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 22.04.2013 21:15

Мабуть, не знайдеться людини, яка б не любила квітів, хоч, й безперечно, кожен з нас надає перевагу якимось окремим їхнім видам. Хтось любить ніжні дзвіночки чи конвалії, а хтось холодні кали чи колючі кактуси. Й говорити про квіти можна багато і довго, особливо якщо співбесідники ботаніки чи романтики. Та все ж кілька цікавих фактів згадаємо, а заразом переглянемо чудові ілюстрації цих дивовижних створінь.

Чи знаєте ви про те, що квіти почали культивувати і вирощувати понад 4000 років тому, ще в стародавньому Єгипті? А вісімдесят відсотків квітів, які ростуть в тропічних лісах Австралії, не зустрічаються більше ніде на землі. Цікаво, що з п'яти тисяч квіток шафрану отримують всього 28,34 грама прянощів шафрану. Існують орхідеї майже всіх кольорів, також і сині, чорні та зелені. А в Андах (Південна Америка) є дивовижна рослина Puya raimondii, яка цвіте всього один раз — коли їй виповнюється 150 років, а слідом за тим вмирає.


Соняшники завжди повертають свої голови до сонця, звідси і їх назва. Цікаво, що до появи сучасних технологій в рятувальних жилетах використовувалися стебла цієї квітки.

А от Звіробій недарма отримав свою назву, адже тварини, які скуштували цієї трави в сонячні літні дні, хворіють небезпечною хворобою, що залишає на шкірі виразки. А от для людини звіробій небезпеки не становить, й навпаки, є одним з найважливіших лікарських рослин.


Відомий винахідник Томас Едісон придумав видобувати каучук з рослин. З 14 тисяч він відібрав понад 600 видів рослин, що містять каучук у достатній кількості для того, щоб їх було вигідно вирощувати. Самим перспективним серед них виявився золотарник (Solidago Goldenrod) — бур'ян, що росте в Америці.


Тюльпан — це символ життя, любові і безсмертя — про це відомо ще з часів Конфуція. Тюльпан — один з самих швидко-рослих видів квітів. За добу він може підрости в середньому на 2 сантиметри. Були часи, коли в Голландії не росли тюльпани, а були завезені туди з Туреччини в 16 столітті. У ті часи тюльпани були коштовними, вони цінувалися вище аніж метали та дорогоцінні камені. Одна цибулина тюльпана коштувала більше двох тисяч доларів.


Знавці стверджують, що Мак снодійний (Papaver somniferum), був відомий ще в античні часи. Стародавні греки і древні римляни використовували його не лише як олійну рослину, але і в якості болезаспокійливого і снодійного засобу. Лише значно пізніше опіум, одержуваний з молочного соку недозрілих зелених коробочок, став використовуватися при курінні, що набуло особливого поширення на Сході, в Індії та Китаї. А саме слово "опіум" походить від грецького opion, що означає маковий сік.


Назву гладіолусу дав римський письменник Пліній старший, який жив у 1 столітті нашої ери. Його вразила схожість цієї квітки зі зброєю римських гладіаторів. Він назвав квітку "гладіолус" від латинського Gladius, що означає меч.


Шекспір у своїх поемах згадував про троянди більше 50 разів. А у Японії виведена троянда, у якої вдень яскраво-червоні пелюстки, а ввечері білі. Сорт названо "Хамелеон".

Найбільша одиночна троянда — білий кущ Lady Banks у США, в штаті Аризона — він займає площу, рівну футбольному полю. У сезон цвітіння кущ покривається більш ніж 200 тисячами квітів. Представники Книги рекордів Гіннеса заміряють його щороку. А найстарша у світі троянда росте в Німеччині — це 1000-літній кущ у соборі в Хільдесхаймі, який вже майже досяг даху цього будинку.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.