Коломийська художня школа прийняла участь у конкурсі-виставці «Просто небилиці 2012» в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 17.12.2012 01:15

Друзі, ви, мабуть, пригадуєте — не так давно я розповідала про Коломийську дитячу художню школу ім. Я.Пстрака, в якій, власне, й працюю. Так от, ми приймали участь у Всеукраїнському проекті "Конкурс образотворчого та декоративного мистецтва ПРОСТО НЕБИЛИЦІ", ініційованого INTERNATIONAL ASSOCIATION OF CULTURE AND ART і реалізованого офіційним представником ІАСА в Україні — Львівським благодійним фондом "ТОРБА".

Наш директор художньої школи, Тетяна Цапурак, відправила до участі у цьому конкурсі роботи, виконані учнями молодших класів нашого закладу. Три учнівські роботи, з шести надісланих на конкурс, були відібрані до експозиції виставки найкращих робіт. Ми поїхали на відкриття цієї виставки, де учасники і переможці заходу були нагороджені дипломами, відзнаками та грошовими преміями, тож ми повернулися не з порожніми руками. До того ж, цю виставку зможуть переглянути мешканці і гості Львова, Києва та Варшави. А про конкурс і нашу поїздку розповім вам докладніше.


Про конкурс наша художня школа дізналася в кінці осені, тож для роботи над завданням залишалося дуже мало часу, слід було неабияк поспішати. Нам відразу сподобалась тема конкурсу, тож учні з радістю підхопили ініціативу директора та викладачів закладу щодо участі у цікавому проекті. Над творами до "Просто небилиць" працювали діти перших класів, у яких я викладаю композицію. І з усіх учнівських робіт, виконаних на тему конкурсу, викладацьким колективом художньої школи було відібрано 6 дитячих творів, які й були відправлені до Львова. Переконавшись, що пакунок з дитячими роботами надійшов до організаторів конкурсу, і твори були успішно зареєстровані, нам залишалося лише чекати результатів.

Від нашої школи участь в конкурсі приймали (і перші три роботи потрапили до виставки найкращих робіт):
Дарина Олінкевич, 11 років, робота "Тралі-валі-карнавалі"
Ксенія Герелюк, 12 років, робота "Мрії рудого кота"
Ліана Максим'юк, 13 років, робота "Нелегке життя сиру"
Ярослав Гловацький, 11 років, робота "Ми всі колись були черв'ячками"
Наталія Богайчук, 12 років, робота "Одна баба сказала"
Вікторія Комарницька, 11 років, робота "Сон слономиші"


Про результати конкурсу було оголошено 8 грудня, безпосередньо на відкритті виставки "Просто небилиці", яка відбулася в просторому залі першого поверху Львівського палацу мистецтв. Цього року на конкурс надійшло 818 робіт від учасників з 14 областей України, а міжнародне журі конкурсу відібрало понад 200 творів до експозиції виставки. Конкурсні роботи оцінювали художники і знавці образотворчого й декоративного мистецтва з Чехії, Польщі та України. Наймолодшому учаснику проекту було 5 років, а найстаршому — 16.

Програма та проведення конкурсу влаштовані так, що остаточні результати конкурсу невідомі до останнього дня оцінювання, тому організатори проекту заохочували прибути до Львова усіх учасників. Тож ми почали шукати транспорт чи кошти для здійснення нашої мети — потрапити до Львова на відкриття виставки. З транспортом посприяв мер нашого міста Ігор Слюзар, а пальне на поїздку спрезентувала Тетяна Цапурак. Тож, з самого ранку 8 грудня, ми усією викладацько-учнівсько-батьківською компанією, прихопивши з собою бутерброди та фотоапарати, вирушили до Львова веселою творчою делегацією.

Дорога до Львова була жвавою і повною пригод, що активно документувалося на камеру для згадки та зайвої можливості ще раз зібратися в дружній компанії, щоб посміятися з кумедних моментів. На протязі усього шляху можна було спостерігати неймовірну красу цьогорічної зими, що не могло не потішити юних художників. Приїхавши на місце, ми мали ще годинку вільного часу, тож швиденько скочили на екскурсію по "стометрівці" до Оперного театру. Знимкували все підряд праворуч і ліворуч, і за годину часу встигли отримати добрячу порцію позитиву на цілий день і вражень на усе життя (до речі, за усі фото ми вдячні викладачу Миколі Яцураку та його дружині).

Дітям запам'яталася купа голубів, що "паслися" на Марійській площі, і особливо розвеселила біганина в цьому голубиному натовпі. Також сподобались брички з красивими кіньми, що вишикувались вздовж тротуару поряд з Оперним, та й, взагалі, уся атмосфера Львова робила поїздку справжнім святом.


Конкурс виявився немаленьким, тож нас дуже потішив той факт, що половина надісланих нами робіт потрапила до експозиції виставки. Це неабияк підбадьорило наших юних учасників, і стало досить вдалим стартом для цікавої подальшої співпраці. На урочистому відкритті виставки можна було побачити учасників конкурсу, членів оцінювальної комісії, почесних гостей, які допомагали у реалізації, а також мешканців та гостей міста Львова. Цікава концертна програма, веселі танцювальні номери та запальна гра музикантів нікого не залишила байдужим. Оркестр "Львівські фанфари" запалював публіку не на жарт, а ми активно пританцьовували в такт фанфар. Серед танцювальних гуртів найбільше сподобались дітки "Веселого оркестру" та красуні мажоретки.


Після офіційного відкриття виставки ми активно фотографувались на згадку про свято, встигли зробити фото з уповноваженим дипломатичним представником від ініціатора Проекту в Україні — International Association of Culture & Art — Матеушем Ваньо, поспілкувалися з організатором конкурсу і ведучим програми Андрієм Сендецьким.

Насамперед, пан Андрій особисто подякував Коломийській художній школі за оперативну ініціативу та участь у конкурсі. Він розповів, що організація заходу досить клопітка, але дуже цікава робота, і для нелегкої й відповідальної справи — оцінки й відбору дитячих творів — приїжджають члени журі з кількох країн, і кожного року це нова команда, тож результати конкурсу — завжди є справжнім сюрпризом для усіх. Пан Андрій пояснив, що мистецтво — це не математика, а оцінювання робіт є надскладним завданням, й не дивлячись на те, що всі роботи були цікавими і виконаними на високому рівні, все ж комісії слід було відібрати кращі з них, які й потрапили до виставки. А щоб потішити учасників, твори яких не потрапили до виставки цього року, пан Андрій заохотив приймати участь у конкурсі на наступний рік. Що ми й плануємо зробити!


На офіційному сайті конкурсу "Просто небилиці" оргкомітет висловив подяку учасникам з Коломиї: «Коломийській дитячій художній школі ім. Я. Пстрака за високу культуру та самоповагу, адже вони подолали сотні кілометрів дороги до Львова, щоб бути присутніми на урочистій церемонії відкриття і нагородження», що нас приємно вразило і потішило. А ми, в свою чергу, вельми вдячні організаторам та ініціаторам за цікавий конкурс і чудове свято для дітей! Цей творчий захід нам запам'ятається надовго, і впевнена, він стане хорошим поштовхом до нових мистецьких звершень учнів нашої художньої школи.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.